util util util
foto

Gorzowianki wygrały w Siedlcach /ZDJĘCIA/
2018-03-21 23:25:15 Artykuł czytany 316 razy

Koszykarki PGE MKK Siedlce chciały przed wygrać przed własną publicznością mecz z AZS AJP Gorzów Wielkopolski. W środowy wieczór ekipie z Siedlec zabrakło jednak szczęścia i… celnych rzutów w najważniejszych momentach spotkania.

Zespół PGE MKK Siedlce wciąż  nie jest pewien utrzymania w Energa Basket Lidze Kobiet. Siedlczanki wygrały w tym sezonie zaledwie 3 mecze, czyli tyle samo co ostatni w ligowej tabeli Widzew. Losy spadku z ekstraklasy nie są rozstrzygnięte,  kibice zapewne będą musieli poczekać do ostatniej kolejki rundy zasadniczej.

Mecz z drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego zawodniczki PGE MKK Siedlce rozpoczęły wyśmienicie – od prowadzenia 6:0. Gorzowianki szybko odrobiły straty i już po dziesięciu minutach prowadziły 22:19. Po pierwszej połowie przyjezdne prowadziły 37:32.  Po przerwie kibice siedleckiej drużyny mogli mieć nadzieję na zwycięstwo. Ekipa z Siedlec nie tylko odrobiła straty, ale nawet wyszła na minimalne prowadzenie (39:38). W kolejnych minutach gospodynie niestety zanotowały słabszy okres gry i ponownie to gorzowianki wyszły na prowadzenie. Na początku ostatniej kwarty siedlczanki ponownie wrzuciły wyższy bieg i doprowadziły do remisu 55:55. Niestety końcówka spotkania ponownie nie była udana w wykonaniu siedleckiej drużyny. W decydujących momentach zespół PGE MKK nie mógł zatrzymać zdeterminowanej ekipy rywalek. Gorzowianki wygrały w Siedlcach 79:69.

W drużynie PGE MKK niekwestionowaną liderką była Oksana Mollova, ale nawet jej skuteczna gra i 30 punktów nie zdołały odwrócić losów spotkania z zespołem z Gorzowa. Siedlecki zespół rozegra jeszcze dwa spotkania w rundzie zasadniczej, najpierw na wyjeździe z JAS-FBG. Sosnowiec, a później przed własną publicznością z Artego Bydgoszcz.

PGE MKK Siedlce – AZS AJP Gorzów Wielkopolski 69:79
 (19:22, 13:15, 21:18, 16:24)

Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

PGE MKK: 9. Oksana Mollov 30 (10 zbiórek), 5. Wiktorija Kondus 15, 10. Magdalena Parysek-Bochniak 12, 14. Latinka Dušanić 6, 42. Samantha Lapszynski 6, 20. Agata Stępień, 6. Katarzyna Trzeciak

AZS AJP: 30. Carolyn Swords 21, 7. Julija Rycykawa 15, 15. Aleksandra Pawlak 14 (10 zbiórek), 4. Natalie Hurst 12, 21. Paulina Misiek 6, , 22. Daria Stelmach 5, 9. Annamaria Prezelj 4, 20. Magdalena Szajtauer 2