R E K L A M AMIĘDZYRZEC

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zbigniew Kot: Bywam zły na Urząd Marszałkowski w Lublinie
2017-10-06 09:34:08 Artykuł czytany 849 razy


Gościem piątkowego (6 października) wydania audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie był burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniew Kot. Rozmowa toczyła się wokół istotnych problemów życia miasta, jak inwestycje czy ujemny przyrost naturalny.


Burmistrz Międzyrzeca w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim rozwiał wątpliwości zgłaszane przez niektórych mieszkańców, a dotyczące powstającej ubojni drobiu. Jak powiedział, wszystko jest na dobrej drodze, a firma budująca zakład jest na etapie pozyskiwania wszelkich niezbędnych dokumentów i pozwoleń. Podkreślił, że liczy na szczęśliwe zakończenie inwestycji, która, jak wynika z danych inwestora, ma przynieść miastu około tysiąca nowych miejsc pracy.

To właśnie praca, ale i rekreacja są czynnikami, jakie mają przyciągać do Międzyrzeca nowych mieszkańców. Jak powiedział Zbigniew Kot, samorządowcy muszą zachęcać ludzi do osiedlania się w mieście. Można to robić na różne sposoby, ale te najważniejsze to zapewnienie warunków pracy i odpoczynku. Zdaniem gościa Radia Podlasie, obniżanie podatków nie przynosi w tym względzie oczekiwanych rezultatów i Międzyrzec nie będzie szedł tą drogą.

Woli postawić na rozwój. Jak powiedział burmistrz Międzyrzeca, władze starają się o pieniądze na inwestycje, które będą potrzebne mieszkańcom. Do najważniejszych zaliczył powołanie do istnienia nowych żłobków, ponieważ zainteresowanie miejscami dla swoich dzieci wyraża bardzo duża liczba mieszkańców. W drugiej kolejności są projekty rekreacyjne, jak wspominana kilka razy rewitalizacja terenów wokół tzw. „międzyrzeckich jeziorek”. Burmistrz Kot podkreślił, ze plany są ambitne, ale ich realizacja nie zawsze idzie po myśli rządzących miastem. Do głównych problemów zaliczył kłopoty z pozyskaniem odpowiednich terenów od mieszkańców, po których można by poprowadzić drogi, a także kiepskie tempo rozpatrywania wniosków o dofinansowanie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Rozmówca Radia Podlasie przyznał, że przedłużające się wielokrotnie oczekiwanie na decyzje urzędników Marszałka może wywołać złość.

Zbigniew Kot w rozmowie z Radiem Podlasie nie zadeklarował jeszcze startu w kolejnych wyborach samorządowych. Jak podkreślił, w dalszym ciągu zastanawia się przed podjęciem decyzji. Powiedział, że można jej oczekiwać dopiero za kilka miesięcy.MJa/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • dziennikarz
  2017-10-06 19:25:11

  arrow

  Tendencyjnie skonstuowany tytuł artykułu. W całej sprawie nie chodzi przecież o emocje burmistrza! Chyba że tak miało być?

 • zza płota
  2017-10-06 12:28:50

  arrow

  I nikomu nie przeszkadza ta ubojnia? To się nazywa zdrowe podejście mieszkańców do tematu. Gratuluję rozsądku!

 • Samorządowiec
  2017-10-06 10:16:49

  arrow

  Pan burmistrz nie ma racji, że tempo rozpatrywania wniosków w urzędzie marszałkowskim jest kiepskie. Ono jest ślamazarne a wręcz takie jakby ktoś celowo je opóźniał a pan marszałek jakoś tego nie dostrzega.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA

Międzyrzec Podl.

w lewoWrzesień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

MIĘDZYRZEC, 02.09 14:00

Festyn na pożegnanie wakacji

więcej »
3 4 5 6 7 8 9

MIĘDZYRZEC, 09.09 15:00

Narodowe Czytanie w Gminie Międzyrzec Podlaski

więcej »
10 11 12 13 14 15 16

MIĘDZYRZEC, 16.09

Rodzina sportem silna

więcej »
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje