R E K L A M AMIĘDZYRZEC

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Spotkanie dzielnicowego z wychowankami specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
2019-05-20 14:49:58 Artykuł czytany 114 razy


Policjanci bialskiej jednostki przez cały rok odwiedzają dzieci i młodzież powiatu przybliżając im zasady bezpieczeństwa. Ostatnio spotkanie takie odbyło się w Specjalnych Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Międzyrzecu Podlaskim. Dzielnicowy odwiedził wychowanków placówki, przygotowując ich do zbliżających się wakacji.


Choć jeszcze ponad miesiąc do początku wakacji, bialscy policjanci już rozpoczęli spotkania z dziećmi i młodzieżą przygotowując ich do zbliżającego się wypoczynku. Ostatnio dzielnicowy międzyrzeckiego komisariatu sierż. szt. Piotr Grzeszyk, spotkał się z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

W trakcie spotkania funkcjonariusz przybliżył dzieciom główne zasady bezpieczeństwa. Nie zabrakło informacji o bezpieczeństwie w domu czy w podróży oraz zasadach postępowania podczas kontaktów z nieznajomymi. Policjant przypomniał także numery alarmowe służ ratunkowych.

Dzielnicowy omówił zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypominając o przepisach obowiązujących rowerzystów i pieszych. Przypominał też o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Podkreślając jak istotne jest używanie ich po zmroku.

Podczas spotkania wychowankowie placówki dowiedzieli się wiele o codziennej pracy policjantów międzyrzeckiego komisariatu. Był też czas na obejrzenie sprzętu, którym na co dzień posługują się stróże prawa. Najwięcej radości sprawiła przedszkolakom możliwość obejrzenia radiowozu. Każde dziecko chciało usiąść za jego kierownicą i zrobić pamiątkowe zdjęcia.B. Salczyńska-Pyrchla/ KMP Biała Podlaska

[MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 
REKLAMA
NASI PARTNERZY
Mostostal Siedlce

Międzyrzec Podl.

w lewoWrzesień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8

MIĘDZYRZEC, 08.09 15:00

Narodowe Czytanie w Gminie Międzyrzec

więcej »
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje