R E K L A M AMIĘDZYRZEC

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ogólnopolski sukces
2017-11-13 13:00:53 Artykuł czytany 263 razy


Sukces Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy w Ogólnopolskim konkursie „Wybieram wodę-Akcja Edukacyjna!” pod honorowym patronatem Ministra Zdrowia


W październiku 2017r. szkoła wzięła udział w Konkursie Ogólnopolskim „Wybieram wodę”. Miał on na celu promocję korzyści płynących z picia wody wodociągowej i mineralnej przez dzieci i młodzież oraz edukację w zakresie prawidłowego nawodnienia organizmu .Co więcej, działania w ramach programu miały podkreślać rolę wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, gospodarce, przemyśle i rolnictwie. W ramach tej akcji uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Moniki Kasperskiej, p. Małgorzaty Kuzaki i p. Anny Matwiejuk nakręcili film, który pokazał, że picie wody pozytywnie wpływa na ich organizm. Zachęcali uczniów do picia wody  i ukazywali pozytywny wpływ wody na prawidłowe nawodnienie organizmu po treningu, po ciężkim dniu w szkole, podczas zdenerwowania czy podczas spotkań i zabaw z kolegami. Film został zamieszczony na stronie internetowej szkoły i przesłany do Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii w Warszawie- organizatorów konkursu. Link do filmu: http://www.sprogoznica.pl/dokumenty/woda.mp4. W listopadzie ogłoszono wyniki konkursu i nasza szkoła znalazła się wśród dziesięciu laureatów na I miejscu. Link do strony http://www.wybieramwode.pl/artykuly/ogloszenie-wynikow-konkursu-wybieram-wode-akcja-edukacja.  Za zwycięstwo placówka otrzymała indywidualne nagrody rzeczowe i zapas wody butelkowanej dla wszystkich uczniów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że uczniowie zaangażowali się w tego typu przedsięwzięcie.


Info. SP Rogoźnica
SK  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Międzyrzec Podl.

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8

MIĘDZYRZEC, 08.02

Potańcówka w tłusty czwartek

więcej »
9

MIĘDZYRZEC, 09.02

Piątek z siatkówką

więcej »
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25

MIĘDZYRZEC, 25.02

Kulka w Międzyrzecu

więcej »
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje