R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Spotkanie z Grzegorzem Walczakiem w Cegłowie
2017-11-23 08:23:49 Artykuł czytany 279 razy


Klub Kulturalne Zacisze zaprasza 27 listopada na spotkanie literacko satyryczne z Grzegorzem Walczakiem pt. „Anioły i Dusioły”.


Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00. Dr Grzegorz Walczak to wybitny literat, prozaik i kabareciarz, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jest znanym i cenionym prozaikiem, poetą, dramaturgiem, satyrykiem oraz językoznawcą. Ma na swoim koncie osiem wydanych tomików wierszy, kilka powieści oraz ponad dziesięć sztuk teatralnych. Jest autorem znanych słuchowisk radiowych, między innymi takich jak: „Obłoczni czyli sen Chopina”, „Saksofon” , „Taniec z Dusiołem”, „Roznamięty” , „Obroża”, „Treny mojej matce”. Napisał również kilka książek dla dzieci. Najbardziej znane to „Wiatroduch”   i „Dziadulinek” Laureat wielu prestiżowych nagród, ostatnio Nagrody im. Witolda Hulewicza.

Przez 26 lat wykładał w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Obronił tam pracę doktorską z syntaktologii. Był też osobistym sekretarzem prof. Witolda Doroszewskiego.

Przez cztery lata prowadził lektorat języka polskiego na Uniwersytecie Belgradzkim. Grzegorz Walczak jest też autorem wielu znanych piosenek. W 1969 r. zdobył na Festiwalu w Kołobrzegu „Złoty Pierścień” i nagrodę Publiczności za tekst do piosenki „Wrzosy”. Jego piosenki wykonywane były na festiwalach w Sopocie i w Opolu oraz nagrywane na wielu płytach Polskich Nagrań      i innych wytwórni fonograficznych. Autor od czterdziestu lat współpracuje z Teatrem Polskiego Radia, (emisje głownie w Programie III PR, a także z Programach I i II oraz w Radiu BIS).

Zajmuje się też przekładami poezji serbskiej i chorwackiej. W 2012 r. opublikował wybór poezji serbskiej w swoim tłumaczeniu. Swoje utwory publikował w wydawnictwach i w licznych czasopismach literackich krajów byłej Jugosławii.

Jest autorem pierwszej w Polsce Rock Opery „Naga”, której premiera odbyła się w Teatrze Muzycznym w Gdyni (1972 r.). Współpracuje     z wieloma wybitnymi aktorami, reżyserami, kabareciarzami i realizatorami.

Od wielu lat  wraz z Jackiem Fedorowiczem i Markiem Majewskim tworzy „Kabaret autorów pod dobrą datą” , który mogliśmy podziwiać w Cegłowie w 2015 roku.EJ/Ceglow.pl  [MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
REKLAMA
joachimianna.pl

Mińsk Maz.

w lewoLipiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIŃSK MAZ., 01.07

Piosenki Osieckiej w Rudnie

więcej »

MIŃSK MAZ., 01.07 09:00

Objazdowy bibliotekarz 2018

więcej »
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21

MIŃSK MAZ., 21.07

Sławomir i Oddział Zamknięty w Cegłowie

więcej »
22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje