R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Sesja w Mrozach
2018-04-17 15:12:53 Artykuł czytany 159 razy


13 kwietnia odbyła się XXXVIII sesja zwyczajna Rady Miejskiej w Mrozach.


Na wstępie dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Mrozach, Stanisław Konopka przedłożył informację o działalności Zakładu oraz funkcjonowaniu Gminnej Spółki Wodnej, którą Zakład obsługuje. Następnie zastępca kierownika Referatu Inwestycji, Kamila Juśkiewicz poinformowała zebranych o nowych zasadach szacowania szkód wyrządzonych przez zwierzynę łowną i leśną, wprowadzonych zmienioną ustawą Prawo łowieckie.


Najistotniejszą zmianą jest nałożenie na sołtysów obowiązku szacowania szkód powodowanych przez zwierzynę łowną przy udziale przedstawiciela obwodu łowieckiego i właściciela lub posiadacza gruntu, na którym wystąpiła szkoda. Szacowanie składa się z dwóch etapów - oględzin i szacowania ostatecznego.
Przewodniczący odczytał informację o wysokości dotacji udzielonych z budżetu Gminy Mrozy w 2017 r. dla instytucji kultury, niepublicznych przedszkoli, niepublicznego żłobka, jednostek OSP, Klubowi Sportowemu ”WATRA” i innym podmiotom.

Burmistrz Mrozów przedłożył informację dotyczącą planu budowy i remontu dróg gminnych. W roku bieżącym planowana jest budowa i modernizacja dróg asfaltowych na odcinku 8,5 km. Są to:
- Mrozy – ul. Boczna, Nadrzeczna, Okólna, Zachodnia, Niedźwiadka, Wolska, Kolejowa, Nowa, Sadowa
 - Jeruzal – ul. Szkolna, Łukówiec (kier. Dąbrówka), Borki (kier. Dębowce), Dębowce (kier. Borki), Skruda, Kuflew- Mała Wieś
- Kuflew – ze środków PROW. 


Ponadto planowany jest dowóz kruszywa łamanego na następujące odcinki dróg: Gójszcz-Szymony, Płomieniec-Borki, Lipiny-Teklina, Ul. Kopalniana w Mrozach, ul. Jana Brzechwy i Południowa w Woli Paprotniej, Dębowce-Borki.
Zgodnie z deklaracją Zarządu Dróg Powiatowych, na terenie gminy mają zostać zrealizowane następujące zadania: budowa mostu w Porzewnicy wraz z odcinkami asfaltu, nakładki asfaltowe na dwóch odcinkach w Małej Wsi, wspólnie z gminą budowa chodnika na ul. Mickiewicza w kierunku Cegłowa.


W dalszej części sesji Rada podjęła szereg uchwał dotyczących między innymi:
- zmian w budżecie i WPF,
- zaciągnięcia kredytu długoterminowego na realizację zadania „Budowa i modernizacja dróg i ulic na terenie gminy Mrozy”,
- nadania nazwy ulicy w gminie Mrozy.


Z treścią wszystkich podjętych uchwał będzie można zapoznać się na stronie: http://www.mrozy.bip.net.pl/ w zakładce- Prawo lokalne/Uchwały Rady.
Burmistrz Dariusz Jaszczuk udzielił odpowiedzi na zgłoszone wcześniej interpelacje, wnioski, zapytania dotyczące miedzy innymi: budowy sali gimnastycznej w Grodzisku, remontu dróg dojazdowych do pól, budowy kanalizacji, wycinki drzew i zakrzaczeń. Na zakończenie sesji przedstawił szczegółową wizualizację dotyczącą rozbudowy i zagospodarowania budynku po szkole w Lipinach oraz działki, na której budynek się znajduje.EJ/Mrozy.pl  [MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
REKLAMA
joachimianna.pl
foto

Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach
2018-04-20 18:09:00 Kategoria:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci muzyką, w Gminie Bielany powstała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Warto wspomnieć, że w tej gminie realizowany...

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15

MIŃSK MAZ., 15.04

Mińska Grupa Rowerowa rozpoczyna nowy sezon

więcej »
16 17

MIŃSK MAZ., 17.04 11:00

Wykład otwarty pn. „Życie i kultura mińskich Żydów”

więcej »
18 19

MIŃSK MAZ., 19.04 18:30

Opowieści o Armenii w mińskiej bibliotece publicznej

więcej »

MIŃSK MAZ., 19.04 20:00

Koncert Renaty Przemyk w Mińsku Mazowieckim

więcej »
20 21

MIŃSK MAZ., 21.04

VI Bieg Pamięci Poległych Żołnierzy Żandarmerii Wojskowej

więcej »

MIŃSK MAZ., 21.04

Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w tenisie stołowym

więcej »
22
23 24 25 26 27

MIŃSK MAZ., 27.04 20:00

Koncert promujący najnowszą płytę Rafała Jędrzejczyka

więcej »
28 29

MIŃSK MAZ., 29.04

Dzień Ziemi w Cegłowie

więcej »
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje