R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Posiadali narkotyki, mężczyzna był poszukiwany
2020-05-26 12:13:34 Artykuł czytany 57 razy


Policjanci ze Stanisławowa i „patrolowcy” z Mrozów zatrzymali mężczyznę i kobietę, u których znaleziono narkotyki. Ponadto zatrzymany mężczyzna był poszukiwany przez miński sąd w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Policjanci ostrzegają i przypominają, że za posiadanie środków odurzających może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


Zwalczanie przestępczości narkotykowej odbywa się na terenie całego powiatu mińskiego. W ograniczaniu tego zjawiska biorą udział policjanci pionów kryminalnego jak i prewencji. Realizacje poszczególnych spraw narkotykowych, wynikają z posiadanych przez policjantów informacji lub są efektem kontroli osobistych, w czasie których funkcjonariusze znajdują substancje zabronione. Przed kilkoma dniami policjanci z komisariatów w Mrozach i Stanisławowie zatrzymali dwie osoby, u których znaleziono amfetaminę i marihuanę.

Mundurowi ze Stanisławowa, realizowali posiadane informacje o mieszkańcu gminy Dobre, który mógł posiadać substancje psychotropowe. Podczas działań w jego miejscu zamieszkania zabezpieczono amfetaminę, z której można by przygotować kilkadziesiąt porcji narkotyku. Funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych rejestrach. Okazało się, że 23-latek jest osobą poszukiwaną przez sąd. Za popełnione wcześniej przestępstwa powinien odbyć karę 182 dni pozbawienia wolności. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał zarzut karny nielegalnego posiadania narkotyków. Teraz jego czyn oceni sąd. Mężczyzna został już przewieziony do zakładu karnego.
Nie mniejszą czujnością wykazali się „patrolowcy z komisariatu w Mrozach. Podczas prowadzonej interwencji zwrócili uwagę na młodą kobietę, od której wyczuli charakterystyczną woń marihuany. Podczas kontroli jej torebki znaleźli woreczek foliowy z zawartością zielonego suszu roślinnego. Badanie narkotestem potwierdziło podejrzenia policjantów, że jest to marihuana. 19-latka odpowie teraz za posiadanie narkotyku.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami lub dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej.


 

st. asp. Marcin Zagórski
http://kppminsk.policja.waw.pl [ja]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-07-09 18:42:00 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


foto

Kredyt gotówkowy - gdzie najlepiej wziąć kredyt z...
2020-07-07 12:36:39 Kategoria:

Przyszli kredytobiorcy, którzy obserwują oferty kredytów gotówkowych, szukają tych atrakcyjnych cenowo i posiadających niskie oprocentowanie. Szczególnie jest to istotne...

więcej »
foto

Arteterapia a powrót do zdrowia osób z zaburzeniami...
2020-07-06 15:32:30 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?
2020-07-06 15:06:11 Kategoria:

Od czego zacząć poszukiwania ubezpieczenia podróżnego? Czym kierować się, przeglądając kolejne oferty?

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

MIŃSK MAZ., 04.07

Rowerowy przeplataniec

więcej »
5

MIŃSK MAZ., 05.07

Mrozy: wraca tramwaj konny

więcej »
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje