R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

Uwaga na kradzieże kieszonkowe - bądźmy czujni!
2018-12-13 14:28:26 Artykuł czytany 78 razy


Trwają przygotowania do świąt, mińscy policjanci apelują aby w tym czasie zachować czujność i nie paść ofiarą kieszonkowca. Tłok w sklepach, komunikacji miejskiej, na targowiskach to sprzyjające miejsca do działań grup, których celem są drobne kradzieże portfeli, dokumentów, pieniędzy. Zachowajmy ostrożność i pilnujmy własne mienie, zaoszczędzi nam to niepotrzebnych kłopotów związanych np. z utratą dokumentów.


Kieszonkowcy zazwyczaj działają w kilkuosobowych grupach, w których każdy ma przypisaną rolę do zrobienia. Jest osoba odpowiedzialna za wyszukiwanie potencjalnej ofiary, osoba która dokonuje kradzieży i taka która odbiera skradzioną rzecz i błyskawicznie oddala się.

Aby skutecznie uchronić się przed kradzieżą, należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim zadbajmy o właściwe przechowywanie naszego portfela czy dokumentów. Pieniądze starajmy się rozłożyć w kilka miejsc, nie trzymajmy całej sumy w jednej kieszeni. Mężczyźni nie powinni przenosić portfela w tylnej kieszeni spodni. Jest on łatwy do zlokalizowani i łatwy do wyjęcia.

Kobiety swoje torebki powinny trzymać przed sobą, aby mieć nad nimi cały czas kontrolę. Nie wolno zostawiać ich np. w sklepowym wózku i oddalać się. Korzystając z komunikacji miejskiej również torebka powinna być w zasięgu naszego wzroku i pod kontrolą.

Kolejna kwestią jest płatność przy użyciu kart bankowych. Oczywistym jest fakt aby nigdy nie zapisywać numeru PIN do karty i przechowywać go razem z nią. Taki numer należy zapamiętać i stosować podczas płatności kartą, zwracając uwagę aby nikt nie widział co wpisujemy, przysłaniając klawiaturę druga ręką.

Sytuacją, która powinna wzbudzić naszą czujność jest nagle pojawiający się tłok. Jedna z metod którą stosują kieszonkowcy jest sztuczne wywołanie tłumu a wtedy łatwiej dokonać kradzieży. Powinniśmy wtedy sprawdzić gdzie jest nasz portfel, torebka, pieniądze i zachowując spokój starać się opuścić zatłoczone miejsce.

Policjanci prowadzą stały nadzór nad tym zagadnieniem. W zbliżającym się okresie na pewno nie zabraknie umundurowanych funkcjonariuszy na terenie targowisk miejskich czy gminnych. Będą także kontrolować rejony przyległe do dużych sklepów. - Nie jesteśmy jednak w stanie być w każdym miejscu, dlatego wszyscy powinniśmy zadbać o własne bezpieczeństwo, aby przygotowania do świąt przebiegły w spokojnej atmosferze - informują policjanci.

źródło: KPP Mińsk Mazowiecki

DJ

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Ciekawa lektura na wakacje? Dowiedz się, jak tanio...
2019-08-20 11:57:27 Kategoria:

Lato to czas błogiego relaksu i odpoczynku. Najchętniej spędzamy wówczas czas na świeżym powietrzu – w tym celu nie trzeba nawet wyjeżdżać z Podlasia. Leżak czy koc...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoSierpień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIŃSK MAZ., 01.08 18:30

Wernisaż wystawy malarstwa Anny Kurdej

więcej »
2 3 4

MIŃSK MAZ., 04.08 14:00

Czytanie na trawie w Mińsku Mazowieckim

więcej »
5 6 7 8

MIŃSK MAZ., 08.08

Koncert „Manufaktury Dźwięku” w Mińsku Mazowieckim

więcej »
9 10

MIŃSK MAZ., 10.08

I Charytatywny Piknik Rodzinny Mazowsze Bohaterom

więcej »
11

MIŃSK MAZ., 11.08

MĄŻ i ŻONA Aleksandra Fredry w świetlicy wiejskiej w Dąbrowie

więcej »
12 13 14 15

MIŃSK MAZ., 15.08

Jarmark folkowy w Wilkowyjach

więcej »
16 17 18

MIŃSK MAZ., 18.08

Dożynki Gminno-Parafialne w Latowiczu

więcej »
19 20

MIŃSK MAZ., 20.08

Warsztaty rodzinne - szycie filcowych kapci

więcej »
21

MIŃSK MAZ., 21.08

77. Rocznica Likwidacji Getta Żydowskiego w Mińsku Mazowieckim

więcej »
22 23 24 25

MIŃSK MAZ., 25.08

„Dino Expo & show” w Mińsku Mazowieckim

więcej »

MIŃSK MAZ., 25.08

XI Festiwal Orkiestr Dętych

więcej »
26 27

MIŃSK MAZ., 27.08

Koncert zespołu CostaNova w Mińsku Mazowieckim

więcej »
28 29

MIŃSK MAZ., 29.08

Spotkanie dyskusyjne w Muzeum Ziemi Mińskiej

więcej »
30 31

MIŃSK MAZ., 31.08

XI Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP Powiatu Mińskiego

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje