R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

Uwaga na kradzieże kieszonkowe - bądźmy czujni!
2018-12-13 14:28:26 Artykuł czytany 83 razy


Trwają przygotowania do świąt, mińscy policjanci apelują aby w tym czasie zachować czujność i nie paść ofiarą kieszonkowca. Tłok w sklepach, komunikacji miejskiej, na targowiskach to sprzyjające miejsca do działań grup, których celem są drobne kradzieże portfeli, dokumentów, pieniędzy. Zachowajmy ostrożność i pilnujmy własne mienie, zaoszczędzi nam to niepotrzebnych kłopotów związanych np. z utratą dokumentów.


Kieszonkowcy zazwyczaj działają w kilkuosobowych grupach, w których każdy ma przypisaną rolę do zrobienia. Jest osoba odpowiedzialna za wyszukiwanie potencjalnej ofiary, osoba która dokonuje kradzieży i taka która odbiera skradzioną rzecz i błyskawicznie oddala się.

Aby skutecznie uchronić się przed kradzieżą, należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim zadbajmy o właściwe przechowywanie naszego portfela czy dokumentów. Pieniądze starajmy się rozłożyć w kilka miejsc, nie trzymajmy całej sumy w jednej kieszeni. Mężczyźni nie powinni przenosić portfela w tylnej kieszeni spodni. Jest on łatwy do zlokalizowani i łatwy do wyjęcia.

Kobiety swoje torebki powinny trzymać przed sobą, aby mieć nad nimi cały czas kontrolę. Nie wolno zostawiać ich np. w sklepowym wózku i oddalać się. Korzystając z komunikacji miejskiej również torebka powinna być w zasięgu naszego wzroku i pod kontrolą.

Kolejna kwestią jest płatność przy użyciu kart bankowych. Oczywistym jest fakt aby nigdy nie zapisywać numeru PIN do karty i przechowywać go razem z nią. Taki numer należy zapamiętać i stosować podczas płatności kartą, zwracając uwagę aby nikt nie widział co wpisujemy, przysłaniając klawiaturę druga ręką.

Sytuacją, która powinna wzbudzić naszą czujność jest nagle pojawiający się tłok. Jedna z metod którą stosują kieszonkowcy jest sztuczne wywołanie tłumu a wtedy łatwiej dokonać kradzieży. Powinniśmy wtedy sprawdzić gdzie jest nasz portfel, torebka, pieniądze i zachowując spokój starać się opuścić zatłoczone miejsce.

Policjanci prowadzą stały nadzór nad tym zagadnieniem. W zbliżającym się okresie na pewno nie zabraknie umundurowanych funkcjonariuszy na terenie targowisk miejskich czy gminnych. Będą także kontrolować rejony przyległe do dużych sklepów. - Nie jesteśmy jednak w stanie być w każdym miejscu, dlatego wszyscy powinniśmy zadbać o własne bezpieczeństwo, aby przygotowania do świąt przebiegły w spokojnej atmosferze - informują policjanci.

źródło: KPP Mińsk Mazowiecki

DJ

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


foto

Arteterapia a powrót do zdrowia osób z zaburzeniami...
2020-07-06 15:32:30 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?
2020-07-06 15:06:11 Kategoria:

Od czego zacząć poszukiwania ubezpieczenia podróżnego? Czym kierować się, przeglądając kolejne oferty?

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »
foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

MIŃSK MAZ., 04.07

Rowerowy przeplataniec

więcej »
5

MIŃSK MAZ., 05.07

Mrozy: wraca tramwaj konny

więcej »
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje