R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Miłość wszystko przetrzyma! - Diecezjalny Dzień Rodziny
2017-04-21 10:22:17 Artykuł czytany 1286 razy


Miłość wszystko przetrzyma! - pod tym hasłem odbędzie się 7 maja w Parczewie, Diecezjalny Dzień Rodziny.


Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na Diecezjalny Dzień Rodziny w Parczewie

Drodzy Diecezjanie!

Chciałbym Was serdecznie zaprosić na kolejny już Diecezjalny Dzień Rodziny. Odbędzie się on w niedzielę, 7 maja br. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będą słowa św. Pawła z Hymnu o miłości: „Miłość wszystko przetrzyma”. Mam świadomość, iż rodzina przeżywa dziś kryzys, dlatego ważnym jest odkrycie na nowo w Chrystusie źródła miłości oraz siły do wzajemnej wierności i świętości.

Zapraszam na to spotkanie zarówno rodziny, małżonków, jak i osoby przygotowujące się do zawarcia małżeństwa. Proszę Księży Proboszczów o zachętę oraz pomoc w zorganizowaniu wyjazdów do Parczewa.
Niech Maryja Królowa Rodzin otacza nas swoją opieką i wstawiennictwem.

Z pasterskim błogosławieństwem
+ Kazimierz Gurda
Biskup SiedleckiMałżonkowie są nieustannie w ogniu walki. Nigdy wcześniej na tak szeroką skalę nie obserwowaliśmy rozpadających się małżeństw. Jednak nawet najlepsze statystyki nie opowiedzą o cierpieniu tak wielu małżonków, którzy doświadczają kryzysu, oddalenia czy obojętności. Frustracja i rozczarowanie w jakiejś formie dotyka większości małżeństw. Wkrada się również w relacje wierzących małżonków. Jak przetrwać? Jak znaleźć siłę oraz inspirację do zmiany?

Niektórzy mówią, że nic tak nie wiąże ze sobą małżonków, jak kredyt. Oto najprostsza gwarancja nierozerwalności związku. Mówią tak zapewne ci, którzy nigdy nie spotkali Jego. Mówią tak zapewne ci, którzy przestali już nawet marzyć o tym, że ich małżeństwo może się odrodzić, a miłość odnowić. A przecież to nieprawda! Bóg stwarzając kobietę i mężczyznę pragnął dla nich niewypowiedzianego szczęścia. Przeciętność, obojętność i mijanie się nie jest naszym małżeńskim przeznaczeniem. Od czego więc zacząć?

Jedyne czego nam trzeba, to pragnienia zmiany. Pragnienia tak głębokiego, że nic nie będzie w stanie nas złamać. Jako terapeuta małżeński od lat towarzyszę zarówno parom, które doświadczają rozległego kryzysu relacji, jak i tym, którzy pragną pogłębić istniejącą wieź. Dysponujemy dziś bardzo konkretnymi narzędziami, by wnieść w nasze małżeństwa więcej zrozumienia, serdeczności i miłości. Na wyciągnięcie ręki mamy wiedzę, która pozwoli wznieść się na szczyty małżeńskiej komunikacji i współpracy. Cuda czasem się zdarzają. Ale ty nie oczekuj, że wydarzy się cud – zapracuj na niego. Zapracuj na cud zmiany w twoim małżeństwie! Wystarczy, że będziesz miał pragnienie zmiany. A resztę? Resztę otrzymasz podczas Diecezjalnego Dnia Rodziny.

Drodzy małżonkowie, potrzebujemy stanąć razem i z wiarą krzyknąć: Miłość wszystko przetrzyma! Dlatego zapraszam Was 7 maja na Diecezjalny Dzień Rodziny do Parczewa. Dajcie się zainspirować, zacznijcie znów marzyć!

Zaprasza Gość Dnia Rodziny - Michał Piekaraks. JS/ xKP
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Festiwal „Z ułańską fantazją”
2018-05-25 12:55:58 Kategoria: Wybierz kategorie

W niedzielę 3 czerwca na Zieleńcu przy stadionie (ul. Jana Pawła II 6) odbędzie się niezwykłe widowisko. Zapraszamy serdecznie całe rodziny (od dzieci po...

więcej »

Parczew

w lewoMaj 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

PARCZEW, 03.05

Podedwórze: Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

więcej »
4 5 6

PARCZEW, 06.05 12:00

Studniówka Pielgrzymkowa

więcej »
7 8 9 10

PARCZEW, 10.05

Z szacunku do niepełnosprawnych intelektualnie

więcej »
11 12 13

PARCZEW, 13.05

Diecezjalny Dzień Rodziny w Parczewie

więcej »
14

PARCZEW, 14.05 18:00

Wystawa malarstwa wodnego Jarosława Drążka

więcej »
15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje