R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

VIII dzień nowenny przed Diecezjalnym Dniem Rodziny w Parczewie
2018-05-12 14:27:00 Artykuł czytany 590 razy


Dwa dni przed uroczystościami Dnia Rodziny, 11 maja w Parczewie przeżywano VIII dzień nowenny, w którym modlono się o świętość rodzin. Dzień ten był poświęcony małżonkom, których spotkała przedwczesna utrata potomstwa. Oto relacja ks. Mariusza Prudaczyka:
Zobacz zdjęcia w większym rozmiarze

"W czasie Mszy św. modliliśmy się za rodziców, którzy doświadczyli takich chwil w swoim życiu oraz próbowaliśmy zrozumieć, co takie przypadki oznaczają dla każdego człowieka. Podczas Homilii została zwrócona uwaga na udział cierpienia w ludzkim życiu oraz pozytywnych jego skutkach, które mogą pozwolić zobaczyć Boga i spotkać się z nim twarzą w twarz.

W naszych rozważaniach skupiliśmy się tego dnia nad losem dzieci utraconych przed narodzeniem oraz sytuacją rodziców w jakiej się znaleźli. By lepiej zrozumieć to doświadczenie  zostały przedstawione dane, z których wynika że średnio 40 tys. kobiet rocznie przeżywa poronienie, a 2 tys. dzieci rodzi się martwych. Z roku na rok ta sytuacja dotyka tysiące nowych osób, które niekiedy nie zdawały sobie  sprawy, że taka chwila przyjdzie. Potrzebna jest wtedy świadomość że temu swojemu dziecku należy pozwolić przejść od śmierci do zmartwychwstania, by stać się podobny do Chrystusa, stać się nowym stworzeniem.

Po Mszy św. mogliśmy wsłuchać się w dwa świadectwa rodziców, którzy posiadają swoje potomstwo na ziemi oraz w niebie. Pierwszym świadectwem podzielił się Łukasz, który wraz z żoną mają szóstkę dzieci, czworo przy sobie i dwójkę  w niebie. Opowiadał, że to doświadczenie pozwoliło mu zobaczyć w Kościele osoby, które są za jego plecami, aby mu pomóc stać w pionie i podtrzymywać w tak trudnych chwilach. Ta sytuacja choć trudna, sprawiła jak mówił, że poczuł w Kościele, w ludziach nie chłód i obojętność, ale ciepło i prawdziwą miłość, która wyrażała się obecnością i wsparciem. Drugim świadectwem podzieliła się z nami Ewa, która również jest matką czwórki dzieci na ziemi i dwójki w niebie. Podzieliła się z nami swoimi przeżyciami, które dały jej impuls do większego zbliżenia się z mężem i podjęciu kolejnych starań o potomstwo. W świadectwie podkreśliła, że wiele jej pomogło uświadomienie sobie, że te dzieci są w niebie, a jej cała rodzina musi wiele dołożyć starań żeby się tam dostać, dlatego potrzeba wiele wiary i wytrwałości, by się z nimi tam spotkać.

Po wzruszających i cudownych świadectwach modliliśmy się wspólnie w nabożeństwie majowym i nowennie za wszystkich małżonków dziękując Bogu za ich piękne  świadectwa i życie."

ksiądz Marcin Prudaczuk
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

WYGODNIE, STYLOWO, PRAKTYCZNIE
2019-01-17 14:47:00 Kategoria:

Firma Bamar to polski producent odzieży dziecięcej i niemowlęcej. Została założona w 1998 roku. Marka Nicol powstała w 2009 roku i jest już dobrze znana rodzicom i...

więcej »

Parczew

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

PARCZEW, 06.01

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Parczewa

więcej »
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje