R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Policyjne działania „Stop agresji na drodze” na terenie powiatu parczewskiego
2019-03-13 09:01:11 Artykuł czytany 46 razy


Policjanci z parczewskiej jednostki prowadzili działania pod nazwą „Stop agresji na drodze”. Akcja miała na celu zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów. Podczas akcji zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących oraz nałożono 15 mandatów karnych.


Policjanci z parczewskiej jednostki 9 marca  prowadzili na terenie powiatu parczewskiego działania pod nazwą „Stop agresji na drogach”. Działania miały na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, zwłaszcza z udziałem tzw. „piratów drogowych” oraz nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. W wyniku podjętej akcji skontrolowano 38 pojazdów. Podczas kontroli ujawniono dwóch kierujących, którzy prowadzili pojazdy znajdując się w stanie nietrzeźwości. Zatrzymano dwa dowody rejestracyjne za niesprawne pojazdy oraz nałożono 15 mandatów karnych, z czego 7 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dwójka „szoferów” prowadziła swoje auta nie mając uprawnień do kierowania pojazdami. Łącznie na zawartość alkoholu oraz narkotyków zostało przebadanych ponad 250 kierowców.

Oprócz ujawnianych wykroczeń, za przestępstwo jakim jest nie zatrzymania się do kontroli drogowej  będzie odpowiadał 65–latek, który zignorował wydawane sygnały dźwiękowe i świetlne nadawane przez policjantów do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna zatrzymał pojazd dopiero w momencie, gdy został wyprzedzony przez policyjny radiowóz, który uniemożliwił mu dalszą jazdę. Badanie alkomatem wykazało, że był on trzeźwy. Nie potrafił jednak logicznie wytłumaczyć mundurowym dlaczego nie zatrzymał się do kontroli.

W trakcie działań „wpadło” także trzech poszukiwanych nakazami doprowadzenia do zakładu karnego.

Takie działania, mające na celu podniesienie bezpieczeństwa na drodze będą kontynuowane w przyszłości.


A.Ł./ KWP Lublin

[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Badanie SAFE: jak obecnie radzą sobie Polscy...
2019-04-24 11:19:37 Kategoria:

Członkowie Komisji Europejskiej oraz Europejskiego Banku Centralnego chcąc lepiej poznać problemy, oraz uwarunkowania związane z dostępem m.in. małych i średnich...

więcej »
foto

Rozpocznij pracę w firmie Addit
2019-04-18 17:37:45 Kategoria:

Jako firma Addit jesteśmy jednym z największych producentów elementów i maszyn z blach w Europie. Na rynku istniejemy od 25 lat. Nasz zespól składa się z 700 osób....

więcej »

Parczew

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

PARCZEW, 05.04

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Parczewa do Ostrowa Lubelskiego

więcej »

PARCZEW, 05.04

Ekstremalna Droga Krzyżowa: Parczew - Ostrów Lubelski

więcej »
6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje