R E K L A M ARADZYŃ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wieczornica ku czci Świętego Jana Pawła II
2019-05-20 12:01:00 Artykuł czytany 181 razy


„Wstańcie, chodźmy” - to przewodnie słowa kolejnej Wieczornicy ku czci Świętego Jana Pawła II, która odbyła się 19 maja w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.


- Cieszymy się, że Państwo przyjęliście nasze zaproszenie i że wspólnie z nami będziecie wspominać wielkiego Rodaka w pieśniach i poezji, które stają się częścią programu wychowawczego naszej szkoły. Mam nadzieję, że będzie to dla nas wszystkich wieczór pełen niezapomnianych wspomnień, przeżyć i przemyśleń – tymi słowami przywitał wszystkich ks. prałat Roman Wiszniewski. - Hasłem naszego spotkania są słowa „Wstańcie, chodźmy”. Tym co pytają: gdzie? w którą stronę? odpowiadamy – w lewo nie, w prawo też nie i nie prosto. Wstańcie i chodźmy, właściwie brzmi za kim? Razem z Janem Pawłem II, idziemy za tym kto jest Drogą, Prawdą i Życiem, za Jezusem Chrystusem.

Ks. proboszcz również w imieniu dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim Grażyny Dzidy, powitał wszystkich przybyłych: Marszałka Województwa Lubelskiego, którego reprezentowała dr Barbara Barszczewska, starostę powiatu radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego oraz burmistrza Radzynia Podlaskiego Jerzego Rębka, przewodniczącego rady miasta i powiatu, proboszcza parafii Trójcy Świętej ks. kanonika Krzysztofa Pawelca, ks. prałata Henryka Hołoweńko, ks. kanonika Henryka Prządkę, dyrektorów szkół, instytucji, prezesów zakładów pracy, komendantów Straży Pożarnej i Policji, nauczycieli oraz wszystkich, którym bliski jest Święty Jan Paweł II. Słowa powitania skierowała do zebranych również Grażyna Dzida: – Witam serdecznie wszystkich obecnych państwa, którzy zechcieli ten majowy niedzielny wieczór spędzić u stóp Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Słowa powitania i szczególnej wdzięczności kieruję do księdza dziekana Romana Wiszniewskiego, gospodarza tego miejsca. Dziękuję za obecność, za współrealizację tego ważnego dzieła, nie tylko dla społeczności szkolnej ale dla całej społeczności miasta. Dzięki życzliwości ks. dziekana od wielu lat możemy gromadzić się w Sanktuarium Matki Boskiej - Tej, której całe życie zawierzył nasz patron Święty Jan Paweł II. Znamy jego zawołanie „Totus Tuus” – Cały Twój Maryjo. Dzisiaj koncentrujemy się wokół tegorocznego hasła dnia papieskiego – „Wstańcie, chodźmy”. Podejmijmy to wyzwanie, nie stójmy w swoim życiu, ale podążajmy do świętości. Recepta na to jest bardzo prosta ale wymagająca, należy podążać drogą przykazań Bożych. Czasami trzeba iść pod prąd, nie w tym kierunku co idą ludzie, którzy nas otaczają, należy nieść i budować dobre relacje w środowiskach, w których jesteśmy, w naszej codzienności, w domu, w pracy. To zadanie dla nas wszystkich, pomoże nam w nim dzisiaj Święty Jan Paweł II, w słowach, które pozostawił w dziełach literackich i poetyckich, w homiliach i przemówieniach.

Przygotowany montaż słowno - muzyczny przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, nad którym czuwał dobry duch całego przedsięwzięcia ks. Grzegorz Suwała, był niezwykle wzruszający, wybrzmiało wiele pięknych słów, które są dowodem na to, że Jan Paweł II wciąż jest wśród nas, a Jego nauka jest dla nas żywa i bliska. Na zakończenie spotkania nie mogło zabraknąć wspólnie odśpiewanej ukochanej papieskiej „Barki” oraz błogosławieństwa dla wszystkich. Spotkanie nie mogłoby się odbyć bez przepysznych tradycyjnych kremówek, przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.        

        


Większe zdjęcia można zobaczyć tutajDJ  
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Bogudał
tel. 500 105 909
radzyn@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Radzyń Podl.

w lewoWrzesień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

RADZYŃ, 01.09

Radzyńskie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

więcej »
2 3 4 5

RADZYŃ, 05.09

Radzyńskie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

więcej »
6

RADZYŃ, 06.09

Krew za krew. Chwała bohaterom!

więcej »

RADZYŃ, 06.09

Wystawa upamiętniająca bitwę o Monte Cassino

więcej »
7 8
9

RADZYŃ, 09.09

Pokażą Radzyń z okresu I i II Wojny Światowej. ROK apeluje do mieszkańców o fotografie

więcej »

RADZYŃ, 09.09 18:00

Wojenny Radzyń

więcej »
10 11 12

RADZYŃ, 12.09 14:00

Narodowe Czytanie w Ulanie-Majoracie

więcej »
13

RADZYŃ, 13.09

Wkrótce pierwsze „Spotkanie u hrabiego” w Radzyniu Podlaskim

więcej »
14 15

RADZYŃ, 15.09 12:00

Dożynki Gminy Radzyń w Płudach

więcej »
16 17 18 19 20 21

RADZYŃ, 21.09 18:00

Radzyń Podlaski: XXXVI Dni Karola Lipińskiego

więcej »
22

RADZYŃ, 22.09 14:00

Wkrótce „Dokopiny” w Olszewnicy

więcej »

RADZYŃ, 22.09 16:00

W Radzyniu zdradzą, jak tanio podróżować

więcej »
23 24 25 26 27 28 29
30

RADZYŃ, 30.09

W Radzyniu wystartował cykl spotkań dla pasjonatów historii

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje