R E K L A M ARADZYŃ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

50 lat z kulturą
2018-12-11 14:08:14 Artykuł czytany 51 razy


Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie - Majoracie świętuje w tym roku 50 - lecie istnienia. Uroczysta Gala uświetniająca jubileusz odbyła się w GOK 30 listopada.


Podczas jubileuszowych obchodów odbyła sie premiera filmu obrazującego historię powstania Gminnego Ośrodka Kultury i związanych z nim ludzi, którzy w tamtych trudnych latach kreowali wydarzenia kulturalne. Zaprezentowany dokument powstawał przez pół roku w ramach projektu „ 50 + Kultury w Ulanie” we współpracy z  Ulańskim Forum Inicjatyw Społecznych i radzyńską Fundacją  „Akcja Działa”. Do udziału w filmie została zaproszona kreatywna młodzież, która brała udział w warsztatach filmowych prowadzonych przez Bartosza Gorzela. Na planie wystąpiły także osoby wspominające lokalną kulturę z tamtych lat. Podziekowania za relizację, udział w filmie oraz użycznie głosu złożono   Marii Balińskiej, Anastazji Niewęgłowskiej,  Jadwidze Muszyńskiej, Danucie Przysiadce, Renacie Zienkiewicz, Jolancie Palicy, Barbarze Michalczuk, Izabeli Smogorzewskiej oraz – Jarosławowi Koczkodajowi, Stanisławowi Posiadale, Adamowi Mazurkowi, Adolfowi Osiakowi, Stanisławowi Durce i Grzegorzowi Kotowi.                                                                                                                                                     

Po premierze, bohaterowie filmu otrzymali podziękowania z rąk Wójta Gminy, kóry następnie wręczył jubileuszowe podziękowania Kierownik Magdalenie Domańskiej i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie. W okolicznościowym przemówieniu, wójt podkreślił jak ogromną wagę Rada Gminy Ulan-Majorat przywiązuje do kultury, widząc w niej nie tylko możliwość samorealizacji przez dzieci, młodzież i dorosłych ale także  możliwość promocji Gminy Ulan-Majorat i kultury lokalnej na forum powiatu, województwa i kraju. Po wystąpieniach oficjalnych rozpoczął się jubileuszowy koncert, w kórym  wystąpiły - Oliwia Wierzchowska, Martyna Wysokińska, Justyna Dyjak i Natalka Dyjak. Oliwia, która pojawiła się przed publicznością jako solistka, zaśpiewała także w duecie ze swoją mamą Lidią Wierzchowską. Na scenie wystąpiły także:Beata Grochowska,  Andrzej Kaliński, Dorota Wysokińska, Agnieszka Zientara i kierująca Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ulanie-Majoracie Magdalena Domańska.                                                                                                                                                                                                             

Jubileuszową galę uświetnił występ gwiazdy wieczoru - Grzegorza Wilka -  piosenkarza, aktora, kompozytora i autora tekstów, który współpracował  i współpracuje z wieloma artystami polskiej sceny, min. Piotrem Rubikiem, Alicją Majewską, Zbigniewem Wodeckim, Krzysztofem Krawczykiem. Koncert jubileuszowej gwiazdy był bardzo energetyczny i porywający, chociaż nie pozbawiony ciepła.

"Przez kolejnych 50 lat będziemy tworzyć i współtworzyć kulturę z nie mniejszą pasją niż do tej pory. Oczywiście licząc na dalsze wsparcie i współpracę z tymi, którym kultura „leży na sercu”.  Wbrew pozorom nie jest to łatwiejsze niż 50 lat temu. Są większe możliwości działania ale i większe oczekiwania odbiorców. Publicystka, eseistka i historyk literatury,  Barbara Toruńczyk powiedziała: „ Kultury nie uprawia się zrywami, wtedy kiedy ktoś orzeknie, że „już można”.     Fundamentem kultury jest uporczywość wysiłku twórczego  i żaden internet tego nie zmieni ani od tego nie uwolni.”Jednak liczymy, że jubileuszowy wieczór 30 listopada 2018 roku pozostanie nie tylko w internecie…  ale przede wszystkim zapisze się w pamięci Państwa, którzy w nim uczestniczyliście".

W uroczystości wzięli udział reprezentanci władz samorządowych: Szczepan Niebrzegowski – Starosta Powiatu Radzyńskiego, Leszek Lipiński- Przewodniczący Rady Gminy Ulan-Majorat, radni, wieloletnia dyrektor Pani Maria Balińska, Jolanta Palica i Grzegorz Kowalewski oraz Katarzyna Krupska-Grudzień z Lokalnej Grupy Działania „Zapiecek”, wspierającą wiele ulańskich wydarzeń. W jubileuszu uczestnicyzli także ci, którzy w minionym pięćdziesięcioleciu współtworzyli  lokalną kulturę i którzy obecnie budują jej obraz  upowszechniając go w powiecie, województwie a nawet na forum ogólnopolskim.
                                                                                                           
Organizatorami wydarzenia byli: Jarosław Koczkodaj  - Wójt Gminy Ulan-Majorat  oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

źródło: GOK [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Bogudał
tel. 500 105 909
radzyn@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Radzyń Podl.

w lewoCzerwiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4

RADZYŃ, 04.06

Wkrótce „Baśniowy spacerek” ulicami Radzynia

więcej »
5

RADZYŃ, 05.06 10:00

II Forum Ekonomiczne w Borkach

więcej »
6 7

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 07.06

Biała Podlaska: PARK SZTUKI

więcej »

RADZYŃ, 07.06

„Sensualnie” z Elżbietą Kalarus

więcej »

RADZYŃ, 07.06 18:00

Wkrótce premiera tomiku poezji „Sensualnie” Elżbiety Kalarus

więcej »
8

RADZYŃ, 08.06

I Zjazd Absolwentów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

więcej »
9

RADZYŃ, 09.06 11:30

Uroczystości w Lesie Baran

więcej »
10 11 12 13 14

RADZYŃ, 14.06

Otwarcie wystawy fotografii Leszka Mądzika

więcej »
15 16
17 18 19 20 21 22

RADZYŃ, 22.06

Kombii gwiazdą festynu w Radzyniu Podlaskim!

więcej »

RADZYŃ, 22.06 17:00

Kombii i Harlem wystąpią w Radzyniu

więcej »
23

RADZYŃ, 23.06 15:00

Festiwal Orkiestr Dętych w Czemiernikach

więcej »
24 25 26 27 28 29

RADZYŃ, 29.06

Wkrótce Dni Czemiernik

więcej »
30

RADZYŃ, 30.06

Wkrótce Dni Czemiernik

więcej »
foto

Pilawa: ośrodek, który tętni życiem
2019-06-15 12:04:39 Kategoria: Region

Obiekt Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie jest najnowocześniejszym tego typu w powiecie garwolińskim. Koszt inwestycji, to ponad osiem milionów złotych, ale około...

więcej »
foto

Noc Świętojańska w Gródku nad Bugiem
2019-06-15 10:25:35 Kategoria:

Gródek nad Bugiem 22 czerwiec 2019

więcej »
foto

OGIEŃ I WODA Z JANEM KOCHANOWSKIM
2019-06-15 10:13:51 Kategoria:

GRÓDEK NAD BUGIEM 15 / 16 czerwca 2019

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje