R E K L A M ARADZYŃ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Przedstawiciel KE odwiedził Radzyń. Rozmawiali o funduszach i problemach z przetargami
2018-02-16 11:35:31 Artykuł czytany 310 razy


W Radzyniu Podlaskim rozmawiali o funduszach europejskich. Marszałek Województwa Lubelskiego wraz z przedstawicielem Komisji Europejskiej odwiedzili jedną z radzyńskich szkół, w której realizowany będzie duży projekt. Chodzi o budowę pracowni kształcenia zawodowego. Plan jest bardzo ambitny, ale już na samym początku prac pojawiają się kłopoty.


O budowie warsztatów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i funduszach europejskich rozmawiali w Radzyniu przedstawiciele Zarządu Województwa i Komisji Europejskiej. Dyrektor wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej KE Christopher Todd odwiedził placówkę, w której realizowany będzie ponad sześciomilionowy projekt. Zapowiada, że to nie ostatnia wizyta studyjna w mieście.

- Pojawimy się w Radzyniu za kilka miesięcy, bo podróżujemy po Polsce by sprawdzić, jak realizowane są projekty finansowane z funduszy unijnych. Możemy obserwować dobre praktyki w regionach i przekazywać je dalej- powiedział w Radzyniu Christopher Todd.

Jak zapewnia marszałek województwa lubelskiego, Sławomir Sosnowski, dobre praktyki znajdujemy również i w naszym regionie.

- To jest wspólny wyścig i wspólna praca dla dobra regionu. W wielu współczynnikach jesteśmy bardzo dobrzy. Jeżeli chodzi o wskaźnik konkurencyjności, przeskoczyliśmy o 20 pozycji do przodu wśród regionów w Europie. W kraju jesteśmy na 8 pozycji na 16 regionów. Zaczyna się coś dziać. Naszą rolą jest by tego nie zaprzepaścić. Ten kierunek rozwoju przez innowację działa i możemy to pokazać także na przykładzie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim i realizowanego tam projektu- powiedział marszałek Sosnowski.

Projekt realizuje Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim, napotykając problemy. Unieważniono już dwa przetargi na budowę. Na pierwszy etap prac urząd przeznacza ponad 5,5 mln zł. Najniższa oferta firmy przekracza 9 mln.

- Kosztorysy dzisiaj używane do przetargów robione były przynajmniej rok temu. Nie wiem, czy były aktualizowane. W stosunku do poprzedniego roku sytuacja się zmieniła diametralnie. To rynek właściwie dyktuje nam taką rzeczywistość, i sytuacja w skali kraju- wyjaśniał marszałek Sławomir Sosnowski.

Przypomnijmy, chodzi o budowę pracowni służących kształceniu zawodowemu.  Projekt realizuje Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim. Zaplanowane są pracownie mechaniczne, stolarskie i komputerowe.  Będzie tam oprogramowanie do tworzenia na przykład kosztorysów czy planów budowlanych. Wartość projektu przekracza 6,5 mln złotych, a dofinansowanie prawie 3 mln. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu dwóch lat. Unieważniono już dwa przetargi na budowę. Na pierwszy etap prac urząd przeznacza ponad 5,5 mln złotych. Najniższa oferta w przetargu przekracza 9 mln.  Jak zapewnia starosta radzyński Lucjan Kotwica, problemy z przetargami na razie nie powodują opóźnień. Konieczna będzie jednak aktualizacja kosztorysów, a być może także pożyczka.KB/Radzyń Podlaski [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Bogudał
tel. 500 105 909
radzyn@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Radzyń Podl.

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4

RADZYŃ, 04.12

Uczniowie radzyńskiej Szkoły Muzycznej zagrają dla Niepodległej

więcej »

RADZYŃ, 04.12 17:00

Radzyń: Opowiedzą o pielgrzymce do Santiago De Compostela

więcej »
5 6 7

RADZYŃ, 07.12

Lubelska Federacja Bardów w Radzyniu

więcej »
8

RADZYŃ, 08.12

Radzyński Kiermasz Bożonarodzeniowy

więcej »
9
10 11

RADZYŃ, 11.12

Karol Lipiński - MAESTRO DEI MAESTRI - wyjątkowy koncert i wystawa w WBP

więcej »
12 13 14 15 16

RADZYŃ, 16.12

Radzyń: Zbierają fundusze na dostosowanie budynku do potrzeb niepełnosprawnych

więcej »

RADZYŃ, 16.12 13:00

„Zauważ drugiego człowieka” w Ulanie-Majoracie

więcej »
17 18 19 20 21 22 23

RADZYŃ, 23.12 16:00

Komarówka: Pielgrzymi spotkają się przy opłatku

więcej »
24 25 26 27 28 29 30
31
foto

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich
2018-12-11 07:14:54 Kategoria:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, podobnie jak inne jednostki Agencji, rozpoczęło rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich....

więcej »
foto

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w...
2018-12-11 07:04:47 Kategoria:

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w Siedlcach ogłaszają nabór na kierunki: ASYSTENTKA/ HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH w systemie...

więcej »
foto

Zaakceptuj mnie takim, jakim jestem
2018-12-10 14:30:44 Kategoria:

Osoby z zaburzeniami psychicznymi doświadczają wielu trudności z powodu swojego stanu zdrowia. Trudności spowodowane wykluczeniem i brakiem empatii wobec tych osób jeszcze...

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje