R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kolejne spotkanie przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego w Kłoczewie
2017-10-16 17:36:04 Artykuł czytany 673 razy


14 dzień miesiąca w kłoczewskiej parafii to wyjątkowy dzień. - Oddajemy w sposób szczególny cześć Krzyżowi naszego Pana Jezusa Chrystusa, który w tej maleńkiej cząstce jest w kłoczewskim kościele. Jak co miesiąc tak i w tym zgromadziło się wielu wiernych - czytamy w relacji nadesłanej do naszej redakcji.


Przed Mszą św. odczytane zostały intencje, z którymi wierni przyszli na to Nabożeństwo. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił  ks. Grzegorz Tomaszewski, proboszcz parafii Sobieszyn i wieloletni misjonarz.

Kaznodzieja podkreślił, że posiadanie Relikwii Krzyża Świętego to wielka radość i ogromne zadanie. Mówił także o pokornym przyjmowaniu Krzyża w naszym życiu. Chrześcijanin nie ma innej drogi jak tylko przez Krzyż. Jeżeli ten Chrystusowy Krzyż jest opluwany przez ateistów, czy innowierców to bardzo źle, ale jeżeli jest On znieważany przez chrześcijan to najwyższe zło. Zadał też pytanie dlaczego nowożeńcom nikt nie odważy się dać w prezencie krzyża, skoro tak małżonkowie, jak i każde inne życiowe powołanie jest niczym innym, jak codziennym niesieniem krzyża.

Po Mszy św. wierni udali się z pochodniami na Drogę Krzyżową, a po niej ucałowali Relikwie Krzyża. Nie zabrakło harcerzy, którzy asystowali przy Relikwiach i nieśli pochodnie.

Pewna młoda parafianka powiedziała tak: - Czy my sobie zdajemy sprawę z tego, że posiadamy tak wielki skarb - Cząstkę Krzyża, na którym umarł nasz Bóg? Trzeba uczynić wszystko, żebyśmy otoczyli Go najwyższą czcią.

Dbajmy o ten skarb i gromadźmy się liczne każdego 14 dnia miesiąca.
Krzyżu Chrystusa bądź moją miłością. 
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


Info: Parafia Kłoczew

DJ
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje