R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kłoczew: OSP Przykwa bezkonkurencyjna
2019-09-18 08:54:23 Artykuł czytany 104 razy


Strażacką sprawność i umiejętność rozwijania linii gaśniczych podziwiać można było w niedzielę 15 września w Starym Zadybiu w gminie Kłoczew, podczas rozgrywanych tam Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP.


W zmaganiach udział wzięło 8 drużyn (Przykwa, Wola Zadybska, Wylezin, Kłoczew, Stare Zadybie, Czernic, Gęsia Wólka, Kawęczyn) oraz 4 jednostki Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (dziewcząt z Przykwy  i chłopców z Przykwy, Woli Zadybskiej i Gęsiej Wólki).
 
Druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym. W pierwszej dyscyplinie zawodnicy musieli pokonać tor pełen przeszkód w jak najkrótszym czasie. Bojówka polegała zaś na szybkim i sprawnym przygotowaniu motopompy, rozwinięciu węży oraz strąceniu celów prądem wody.

Współzawodnictwo było zacięte, a osiągnięte wyniki świadczą, że strażackie zastępy z gminy Kłoczew są dobrze przygotowane do akcji ratowniczo-gaśniczych, w szczególności OSP Przykwa, która zwyciężyła we wszystkich konkurencjach tegorocznych zawodów.

Pierwsze miejsce w gminie zajęła drużyna OSP Przykwa, przed Wolą Zadybską i Wylezinem. Na kolejnych uplasowali się strażacy z OSP Kłoczew, Stare Zadybie, Czernic,  Kawęczyn,  Gęsia Wólka i Nowe Zadybie. W kategorii dziewcząt MDP pierwsze miejsce zajęły druhny z Przykwy,  a wśród chłopców z MDP dominowała Przykwa przed Wolą Zadybską i Gęsią Wólką.

W konkurencji musztra pierwsze miejsce zajęła OSP Przykwa, drugie Wola Zadybska, trzecie Stare Zadybie,  czwarte Czernic i piąte Kaweczyn.

Zwycięskie drużyny OSP zostały nagrodzone statuetkami, dyplomami i nagrodami a pozostałe otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez wójta gminy Kłoczew Zenona Stefanowskiego. -Gratuluję zwycięzcom i życzę udanego startu w przyszłorocznych zawodach powiatowych. Wszystkim dziękuję za udział i codzienną gotowość do niesienia pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ludzi oraz likwidacji skutków wypadków i klęsk żywiołowych- podsumował Zenon Stefanowski, wójt gminy i jednocześnie prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kłoczewie.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJna podst. inf. pras. / fot. UG
WJ/Garwolin   [MSz]


wykop

Komentarze

 • OSP
  2019-09-22 09:23:44

  arrow

  Brawa dla Pana Michała
  To doskonały spolecznik
  Idealny kandydat na Wójta Gminy Kłoczew

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6

RYKI, 06.01

Kłoczew: Charytatywny Koncert Noworoczny – dla Wiktorii

więcej »

RYKI, 06.01 10:45

Sobienie-Jeziory: Orszak Trzech Króli

więcej »
7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje