R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dwaj kandydaci na Wójta Gminy Kłoczew
2018-10-01 12:00:18 Artykuł czytany 823 razy


Wójt Gminy Kłoczew Zenon Stefanowski /na zdj. po prawej/ ubiegał się będzie o reelekcję, ale ma kontrkandydata. Jest nim Paweł Kania popierany przez Komitet Wyborczy Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego.


Sprawujący od ośmiu lat obowiązki gospodarza gminy Kłoczew Zenon Stefanowski /48/ będzie starał się o reelekcję na kolejna kadencję. I nie jest to chyba dla nikogo zaskoczenie, bo przez te minione osiem lat wiele się w gminie zmieniło dzięki prowadzonym inwestycjom infrastrukturalnym i społecznym, na które niejednokrotnie pozyskiwano środki unijne. Gmina zmienia swoje oblicze, ale jest jeszcze wiele do zrobienia i wójt Stefanowski chce dalej kontynuować rozpoczęte dzieło zmian (WJ).

Rywalem wójta Stefanowskiego w nadchodzących wyborach będzie Paweł Kania - dotychczasowy Dyrektor Szkoły w Goździe, popierany przez Komitet Wyborczy Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego. W programie wyborczym kandydata znalazły się m. in.: remonty i budowa dróg z wykorzystaniem środków z Funduszu Dróg Samorządowych oraz innych programów. Będzie modernizował wodociągi, których stan, jego zdaniem,  jest daleki od oczekiwań mieszkańców i poprawi jakość wody. Stawia również na podniesienie jakości nauczania w szkołach (prowadzona przez niego Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Gozdzie osiągnęła najlepsze wyniki wśród szkół Gminy Kłoczew). Ponadto Paweł Kania proponuje dwa nowatorskie rozwiązania przede wszystkim chce utworzyć Fundację Rozwoju Gminy Kłoczew i poprzez nią pozyskiwać środki na rozwój kultury, promocję gminy, rozwój sportu dzieci i młodzieży, wsparcie dla osób starszych i potrzebujących oraz utworzenie funduszu stypendialnego dla uzdolnionej młodzieży. Drugim oryginalnym pomysłem Kani jest powołanie Spółdzielni, dzięki której miejscowi rolnicy będą mogli sprzedawać w dużych miastach produkowaną przez siebie zdrową żywności. Już za niespełna trzy tygodnie wyborcy rozstrzygną, kogo wybrać. Kandydatom życzymy szlachetnej rywalizacji na programy wyborcze (inf. pras.).

fot. arch.


wykop

 

REKLAMA

Ryki

w lewoCzerwiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

RYKI, 02.06

Gmina Kłoczew: piknik słowiański na Dzień Dziecka

więcej »
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje