R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Gmina Kłoczew: doskonalili strażackie rzemiosło
2017-09-13 08:17:26 Artykuł czytany 498 razy


Strażacką sprawność i umiejętność rozwijania linii gaśniczych podziwiać można było w niedzielę 10 września w Starym Zadybiu w gminie Kłoczew, podczas rozgrywanych tam Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP.


W zmaganiach udział wzięło 10 drużyn (Czernic, Gęsia Wólka, Janopol, Kawęczyn, Kłoczew, Nowe Zadybie, Przykwa, Stare Zadybie, Wola Zadybska i Wylezin) oraz 2 jednostki Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP Czernica – chłopcy i dziewczęta).

Druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym. W pierwszej dyscyplinie zawodnicy musieli pokonać tor pełen przeszkód w jak najkrótszym czasie. Bojówka polegała zaś na szybkim i sprawnym przygotowaniu motopompy, rozwinięciu węży oraz strąceniu celów prądem wody.

Poczynaniom strażaków bacznie przyglądała się komisja sędziowska  powołana przez komendanta Powiatowego PSP w Rykach st. bryg. Krzysztofa Miłosza, który też osobiście w towarzystwie starosty ryckiego Stanisława Jagiełły, wójta gminy Kłoczew Zenona Stefanowskiego i przewodniczącego RG Marka Cąkały przyglądał się sprawności  strażaków-ochotników.

Współzawodnictwo było zacięte, a osiągnięte wyniki świadczą, że strażackie zastępy z gminy Kłoczew są dobrze przygotowane do akcji ratowniczo-gaśniczych.

Pierwsze miejsce w gminie zajęła drużyna OSP Przykwa, przed Kłoczewem i Wolą Zadybską. Kolejne miejsca wywalczyli strażacy z OSP Wylezin, Czernic, Janopol, Kawęczyn, Stare Zadybie, Gęsia Wólka i Nowe Zadybie. W kategorii dziewcząt MDP pierwsze miejsce zajęły druhny z Czernica, podobnie jak ich koledzy w kategorii chłopców.

W trakcie trwania zawodów poszczególne jednostki zaprezentowały też pokaz musztry, w której dwa pierwsze miejsca zajęły ex aequo jednostka OSP z Przykwy prowadzona przez Andrzeja Lipca i jednostka OSP z Woli Zadybskiej prowadzona przez Piotra Wiśniewskiego. Kolejne miejsca zajęły OSP Janopol, Czernic, Kawęczyn, Nowe Zadybie, Gęsia Wólka, Wylezin, Stare Zadybie

Zwycięskie drużyny OSP zostały nagrodzone statuetkami, dyplomami i nagrodami pieniężnymi,  pozostałe otrzymały dyplomy i nagrody pieniężne ufundowane przez wójta gminy Kłoczew Zenona Stefanowskiego.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


Inf. pras.

WJ/Garwolin/DJ

wykop

Komentarze

 • druh
  2017-09-13 11:01:53

  arrow

  Pozdrowienia dla kolegów i gratulacje.

 • strażak z Żelechowa
  2017-09-13 10:05:34

  arrow

  Gratulacje

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Ryki

w lewoMarzec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje