R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Gmina Kłoczew: doskonalili strażackie rzemiosło
2017-09-13 08:17:26 Artykuł czytany 594 razy


Strażacką sprawność i umiejętność rozwijania linii gaśniczych podziwiać można było w niedzielę 10 września w Starym Zadybiu w gminie Kłoczew, podczas rozgrywanych tam Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP.


W zmaganiach udział wzięło 10 drużyn (Czernic, Gęsia Wólka, Janopol, Kawęczyn, Kłoczew, Nowe Zadybie, Przykwa, Stare Zadybie, Wola Zadybska i Wylezin) oraz 2 jednostki Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP Czernica – chłopcy i dziewczęta).

Druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym. W pierwszej dyscyplinie zawodnicy musieli pokonać tor pełen przeszkód w jak najkrótszym czasie. Bojówka polegała zaś na szybkim i sprawnym przygotowaniu motopompy, rozwinięciu węży oraz strąceniu celów prądem wody.

Poczynaniom strażaków bacznie przyglądała się komisja sędziowska  powołana przez komendanta Powiatowego PSP w Rykach st. bryg. Krzysztofa Miłosza, który też osobiście w towarzystwie starosty ryckiego Stanisława Jagiełły, wójta gminy Kłoczew Zenona Stefanowskiego i przewodniczącego RG Marka Cąkały przyglądał się sprawności  strażaków-ochotników.

Współzawodnictwo było zacięte, a osiągnięte wyniki świadczą, że strażackie zastępy z gminy Kłoczew są dobrze przygotowane do akcji ratowniczo-gaśniczych.

Pierwsze miejsce w gminie zajęła drużyna OSP Przykwa, przed Kłoczewem i Wolą Zadybską. Kolejne miejsca wywalczyli strażacy z OSP Wylezin, Czernic, Janopol, Kawęczyn, Stare Zadybie, Gęsia Wólka i Nowe Zadybie. W kategorii dziewcząt MDP pierwsze miejsce zajęły druhny z Czernica, podobnie jak ich koledzy w kategorii chłopców.

W trakcie trwania zawodów poszczególne jednostki zaprezentowały też pokaz musztry, w której dwa pierwsze miejsca zajęły ex aequo jednostka OSP z Przykwy prowadzona przez Andrzeja Lipca i jednostka OSP z Woli Zadybskiej prowadzona przez Piotra Wiśniewskiego. Kolejne miejsca zajęły OSP Janopol, Czernic, Kawęczyn, Nowe Zadybie, Gęsia Wólka, Wylezin, Stare Zadybie

Zwycięskie drużyny OSP zostały nagrodzone statuetkami, dyplomami i nagrodami pieniężnymi,  pozostałe otrzymały dyplomy i nagrody pieniężne ufundowane przez wójta gminy Kłoczew Zenona Stefanowskiego.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


Inf. pras.

WJ/Garwolin/DJ

wykop

Komentarze

 • druh
  2017-09-13 11:01:53

  arrow

  Pozdrowienia dla kolegów i gratulacje.

 • strażak z Żelechowa
  2017-09-13 10:05:34

  arrow

  Gratulacje

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA

Ryki

w lewoLipiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16

RYKI, 16.07

Linia R7: wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Otwock – Świder od 16 lipca

więcej »
17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje