R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Nieostrożna jazda i utrata prawa jazdy
2018-02-09 11:49:58 Artykuł czytany 1015 razy


Dwóch kierowców straciło prawo jazdy. Rażąco naruszyli przepisy prawa o ruchu drogowym i doprowadzili do kolizji.


Do pierwszego zdarzenia doszło 8 lutego po godz. 8:20 w miejscowości Chrustne. Policjanci będący na miejscu ustalili, że kierowca samochodu ciężarowego marki MAN, 55-latek z gminy Łaskarzew włączając się do ruchu, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowemu chevroletowi, którym drogą K-48 w kierunku Moszczanki podróżował 25-letni mieszkaniec gminy Ryki. W trakcie kontroli wyszło również na jaw, że 55-letni kierowca nie posiada przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Funkcjonariusze odstąpili od postępowania mandatowego na rzecz skierowania wniosku o ukaranie do Sądu. Zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

8 lutego prawo jazdy stracił też 34-latek z Ryk, który po godz. 17:00 spowodował kolizję w Moszczance. Z ustaleń policjantów wynika, że przyczyną tego zdarzenia było również nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu. Mężczyzna chcąc wyjechać samochodem ciężarowym marki Iveco z jednej z posesji na drogę nie upewnił się, czy wykonywany manewr cofania nie spowoduje zagrożenia w ruchu drogowym. Uderzył w przejeżdżającego volkswagena, którym podróżowały 3 osoby. Na szczęście uczestnikom nic poważnego się nie stało. Badanie stanu trzeźwości wykonane przez policjantów wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. Wkrótce do sądu trafi wniosek o ukaranie sprawcy kolizji.

Apelujemy do kierowców o ostrożność. Pośpiech i podejmowanie zachowań ryzykowanych na drogach, szczególnie w zimowym okresie, kiedy nawierzchnia dróg jest śliska lub zaśnieżona mogą skutkować nieprzyjemnymi zdarzeniami drogowymi. K.S./ KPP Ryki

[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje