R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Nieostrożna jazda i utrata prawa jazdy
2018-02-09 11:49:58 Artykuł czytany 974 razy


Dwóch kierowców straciło prawo jazdy. Rażąco naruszyli przepisy prawa o ruchu drogowym i doprowadzili do kolizji.


Do pierwszego zdarzenia doszło 8 lutego po godz. 8:20 w miejscowości Chrustne. Policjanci będący na miejscu ustalili, że kierowca samochodu ciężarowego marki MAN, 55-latek z gminy Łaskarzew włączając się do ruchu, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowemu chevroletowi, którym drogą K-48 w kierunku Moszczanki podróżował 25-letni mieszkaniec gminy Ryki. W trakcie kontroli wyszło również na jaw, że 55-letni kierowca nie posiada przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Funkcjonariusze odstąpili od postępowania mandatowego na rzecz skierowania wniosku o ukaranie do Sądu. Zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

8 lutego prawo jazdy stracił też 34-latek z Ryk, który po godz. 17:00 spowodował kolizję w Moszczance. Z ustaleń policjantów wynika, że przyczyną tego zdarzenia było również nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu. Mężczyzna chcąc wyjechać samochodem ciężarowym marki Iveco z jednej z posesji na drogę nie upewnił się, czy wykonywany manewr cofania nie spowoduje zagrożenia w ruchu drogowym. Uderzył w przejeżdżającego volkswagena, którym podróżowały 3 osoby. Na szczęście uczestnikom nic poważnego się nie stało. Badanie stanu trzeźwości wykonane przez policjantów wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. Wkrótce do sądu trafi wniosek o ukaranie sprawcy kolizji.

Apelujemy do kierowców o ostrożność. Pośpiech i podejmowanie zachowań ryzykowanych na drogach, szczególnie w zimowym okresie, kiedy nawierzchnia dróg jest śliska lub zaśnieżona mogą skutkować nieprzyjemnymi zdarzeniami drogowymi. K.S./ KPP Ryki

[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Ryki

w lewoMaj 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

RYKI, 05.05

Sztafetowe Mistrzostwa Ryk w Nordic Walking

więcej »
6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje