R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Biorąc Ducha Świętego za przyjaciela i przewodnika - bierzmowanie w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach
2022-06-17 08:30:57 Artykuł czytany 830 razy


- Dziś, gdy Kościół świętuje tajemnicę Eucharystii, obecności Jezusa Chrystusa pod postacią chleba i wina Jezusa Chrystusa, my gromadzimy się na wzór Wieczernika, by prosić o dary Ducha Świętego dla młodzieży z naszej parafii i parafii sąsiednich - mówił ks. Jerzy Cudny - proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach podczas Mszy Świętej z sakramentem bierzmowania. Wydarzenie odbyło się w czwartek, 16 czerwca w Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa.


Przedstawiciele rodziców zwracając się do biskupa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka z prośbą o udzielenie sakramentu bierzmowania zapewniali:

- Staraliśmy się przez chrześcijańskie wychowanie, wspólną modlitwę i świadectwo wiary dać naszym dzieciom dobry przykład i przygotować ich do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dziś nasze córki i synowie podejmują bardzo ważną decyzję. Decyzję o tym, że przez całe życie będą wierni Jezusowi Chrystusowi i Jego Ewangelii we wspólnocie Kościoła. Ufamy, że dary Ducha Świętego, które dzisiaj otrzymają, pomogą im wytrwać w dobrych postanowieniach.

- Z pewnością wielu z was uczestniczyło w procesji, w której chcemy zamanifestować naszą wiarę i wyrazić wdzięczność za obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii, za to że nawet poza czasem kiedy sprawowana jest Eucharystia możemy przyjść do kościoła i adorować - mówił biskup Piotr Sawczuk do zgromadzonych w świątyni. Podkreślał, że wdzięczni za obecność Chrystusa odwdzięczamy się trwaniem przy Bogu. - Jeśli z szacunkiem przyjmujemy Jego słowo, to mamy szansę iść konsekwentnie do celu, który nam wyznaczył, do pełnego zjednoczenia z Bogiem.

Pasterz diecezji przypominał, że gromadząc się na tej Eucharystii otaczamy modlitwą młodzież. – Modlimy się byście przyjąwszy siedmiorakie dary wzięli  Ducha Świętego za przyjaciela, za przewodnika, byście trwali z Nim w dialogu. Człowiek trwa w dialogu z Bogiem gdy klęka do modlitwy, gdy korzysta z sakramentów. Oby nigdy wasze miejsca w kościele nie święciły pustką, obyście prowadzili życie sakramentalne. Jesteście słabi, jak my wszyscy, mogą przytrafić się upadki, ale wtedy możecie oczyścić swoje sumienie w sakramencie spowiedzi, żeby nie przyzwyczajać się do grzechu, żeby odzywał się w was głos, który będzie sygnałem do powrotu do Boga.

Zwracając się wprost do kandydatów do bierzmowania biskup podkreślał: - Chrystus chce byście byli szczęśliwi, pamiętajcie o tym dokonując życiowych wyborów.

Sakrament bierzmowania przyjęło 70 osób z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach i parafii sąsiednich. Przygotowania do przyjęcia sakramentu prowadził ks. Piotr Śledź wraz z katechetką Teresą Kłopotowską. Wspierali ich  księża, siostry zakonne i cała wspólnota parafialna. Podczas uroczystości obecni byli księża z kilku parafii, siostry zakonne, świadkowie bierzmowania, rodzice i przyjaciele bierzmowanych oraz parafianie. Eucharystię ubogacała schola i chór parafialny.

ZOBACZ ZDJĘCIA
ABol/DW

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Nowe radiowozy dla podlaskiej Policji
2022-12-16 11:58:17 Kategoria: Wieści Podlaskie

Trzynaście nowoczesnych aut trafi do komend powiatowych i miejskich w województwie podlaskim. Ich zakup został dofinansowany przez podlaskie samorządy, m.in. przez samorząd...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

23 stycznia transmisja z Pratulina
2023-01-22 22:50:50 Kategoria:

23 stycznia diecezja siedlecka wspomina bł. Unitów, którzy w obronie wiary, jedności Kościoła i polskości, ponieśli śmierć męczeńską broniąc swej świątyni....

więcej »


foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »
foto

Audycja PGE- Odcinek 10: Spotkania ze sztuką
2023-01-31 08:52:00 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Można pójść dalej i zainspirować do zapoznania się nią czy tworzenia jej przez ludzi, którzy do tej pory się tym...

więcej »
foto

Rozmowa PGE: „Spotkania ze sztuką” - wzmożony ruch...
2023-01-30 15:41:48 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Fundacja PGE kończy właśnie projekt edukacyjny, który poszerza grono odbiorców sztuki pokazywanej w trzech muzeach...

więcej »
foto

Jak sprawdzić gdzie jest ubezpieczony samochód?
2023-01-30 08:08:23 Kategoria:

Istnieje wiele rodzajów polis komunikacyjnych. Jedną z nich jest ubezpieczenie OC i każdy zarejestrowany w Polsce samochód musi je posiadać. Może zapomniałeś do kiedy...

więcej »

Siemiatycze

w lewoLuty 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

SIEMIATYCZE, 04.02 17:00

Różaniec mężczyzn w Siemiatyczach

więcej »
5

DROHICZYN, 05.02 15:00

Msza Św. trydencka w Drohiczynie

więcej »
6 7

SIEMIATYCZE, 07.02 16:30

W Siemiatyczach odbędzie się premiera znaczka IPN z kolekcji o Powstaniu Styczniowym

więcej »
8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje