R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Procesja światła w parafii pw. Św. Andrzeja Boboli
2018-10-15 10:01:31 Artykuł czytany 383 razy


W sobotę, 13 października w rocznicę ostatniego Objawienia Fatimskiego w wielu parafiach odbyły się procesje fatimskie.


Od wielu lat nabożeństwa fatimskie organizowane są w siemiatyckich parafiach. Wyjątkowo uroczysty charakter miało to ostatnie w tym roku nabożeństwo w parafii pw. Św. Andrzeja Boboli.
Kiedy wierni zgromadzili się w kościele odczytano prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie sprawowano Mszę Św. Eucharystii przewodniczył rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie ks. Tadeusz Syczewski. W kazaniu kapłan zwracał uwagę na ogromne znaczenie i siłę modlitwy różańcowej. Zachęcał do sięgania po różaniec, a także w roku odzyskania niepodległości przez Polskę, do modlitwy w intencji Ojczyzny.

Po Mszy Św. z modlitwą różańcową niosąc figurę Fatimskiej Pani wierni przeszli wokół kościoła. Wzorując tę procesję na procesjach różańcowych w Fatimie przygotowano kilkaset lampionów, które rozdano zebranym. W rozświetlonym pochodzie szli też harcerze z pochodniami. Z różańcem w dłoniach i modlitwą na ustach szły dzieci i dorośli, służba liturgiczna siostry zakonne i duchowni. Rozważania różańcowe przygotowali i prowadzili nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II. To już wieloletnia tradycja, że szkolna społeczność angażuje się w ostatnie w roku nabożeństwo fatimskie. W rozważaniach różańcowych tajemnic światła proszono Maryję o pomoc w posłusznym wypełnianiu w codziennym życiu woli Bożej, o otwarcie serc na naukę Bożą oraz siłę i odwagę do codziennego nawracania się. Proszono Najświętszą Pannę o pomoc w znoszeniu różnych doświadczeń życia. Wśród intencji zanoszonych przez wstawiennictwo Fatimskiej Pani były też prośby o wsparcie w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz łaskę godnego i częstego przyjmowania do serca Jezusa obecnego w Eucharystii.

Za liczny udział w nabożeństwie i wspólną modlitwę dziękował proboszcz parafii ks. Henryk Polak. W szczególny sposób zwrócił uwagę na obecność 33 Drużyny Harcerskiej Adept oraz społeczności szkoły im. Jana Pawła II. Choć było to ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, to nie rozstajemy się z modlitwą różańcową – przypominał ks. Polak i zachęcał do udziału w codziennych nabożeństwach różańcowych. Już teraz proboszcz zaprosił na nabożeństwo fatimskie w maju.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

ABol [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Siemiatycze

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

BIELSK PODL., 06.01

Orszak Trzech Króli️ w Brańsku

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.01 11:20

Ciechanowiec zaprasza na Orszak Trzech Króli

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.01 12:00

Ulicami Siemiatycz po raz kolejny przejdzie Orszak Trzech Króli

więcej »
7 8 9 10 11 12 13

DROHICZYN, 13.01

Żubr Drohiczyn zagra z KS Grabówka

więcej »

SIEMIATYCZE, 13.01

3. Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych w Ciechanowcu

więcej »
14 15

SIEMIATYCZE, 15.01

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykład

więcej »
16 17

SIEMIATYCZE, 17.01

Muzyczny Dzień Babci i Dziadka

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.01

Bezpłatne badania mammograficzne w Siemiatyczach

więcej »
18

SIEMIATYCZE, 18.01

Sylwester Domański wystąpi w Ciechanowcu

więcej »
19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje