R E K L A M A



SIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ziemniaki w piwnicy, kapusta w beczkach
2021-09-26 20:24:48 Artykuł czytany 337 razy


Ziemniaki w piwnicy, kapusta w beczkach, to efekt niedzielnej imprezy „Jesień w polu i zagrodzie” zorganizowanej w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. W niedzielę, 26 września muzeum zapełniło się odwiedzającymi, którzy z bliskiej i dalekiej okolicy przybyli, by nie tylko obserwować tradycyjne prace wykonywane jesień w polu i zagrodzie, ale też by aktywnie w nich uczestniczyć, bo niemal wszystkie przygotowane na ten dzień pokazy dawały możliwość współudziału publiczności.


Na rozległym terenie skansenu odbyły się prezentacje: darcia pierza, wyrobu masła, pieczenia chleba, pracy kowala w kuźni, obróbki ziarna w stępie i na żarnach, kręcenia snopków na strzechę, budownictwa wiejskiego, wyplatania koszyków, pokaz pracy zabytkowych ciągników, lokomobil i silników stacjonarnych.

Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz jesiennych prac polowych kopania ziemniaków i bronowania. Wykopki rozpoczęli członkowie Zespołu „Polne Maki”, którzy wyszli w pole z motykami, potem na polu pojawiała się kopaczka konna a do zbierania zaproszono wszystkich chętnych gości – dwa razy nikogo nie trzeba było zapraszać, bardzo szybko na pole licznie wbiegły dzieci, które prześcigały się w zbieraniu ziemniaków. Wykopki zakończyło ognisko i pieczenie ziemniaków.

Kolejnym wzbudzającym ogromne emocje był pokaz szatkowania i kiszenia kapusty, tu również do pracy wkroczył Zespół Polce Maki, wykonując zadanie śpiewająco.    

Były też konkursy sprawnościowe dla dzieci i dorosłych,  konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Jesień w polu i zagrodzie”, a ponadto  stoiska twórców ludowych, Kół Gospodyń Wiejskich, instytucji obsługujących rolnictwo (KRUS, PODR, ARiMR), muzealne stoiska gastronomiczne z jesiennym jadłem regionalnym i kuchnia polowa. Wśród serwowanych przysmaków królowały potrawy z ziemniaka – kartoflanka, babka ziemniaczana, kiszka ziemniaczana, placki placki ziemniaczane oraz bigos, piwo jałowcowe i herbata owocowa. Chętni mogli też zwiedzać wystawy stałe w zabytkowych obiektach.

Czas umilały występy muzyczne, na scenie przy wiatraku wystąpili: Kapela „Kłosy” z Ciechanowca, Zespół „Polne Maki” z Dołubowa i Kapela z Targówka.

To dobra lekcja dla dzieci i sentymentalna podroż w przeszłość dla starszych, komentuje rosnące zainteresowanie imprezą Dorota Łapiak, dyrektor Muzeum Rolnictwa i zaprasza by odwiedzać muzeum nie tylko przy okazji organizowanych tam wydarzeń.

Więcej zdjęć >>> TUTAJ <<<





ABol  [MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Rak to nie wyrok! Marsz nadziei w stolicy województwa...
2021-10-11 13:50:41 Kategoria: Wieści Podlaskie

To zachęta do badań profilaktycznych i gest solidarności z chorymi na nowotwory i ich bliskimi. W niedzielę, 10 października, już po raz 14. ulicami Białegostoku...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Śladami Unitów Podlaskich”
2021-09-30 12:20:33 Kategoria:

Od 4 do 8 października na antenie Katolickiego Radia Podlasie będzie emitowany cykl pięciu audycji poświęconych szkołom znajdujących się na terenie diecezji siedleckiej,...

więcej »


foto

NOWA PRZYCHODNIA RODZINNA W GMINIE SIEDLCE
2021-10-05 11:17:05 Kategoria:

Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o. rozszerzyło ofertę opieki zdrowotnej dla mieszkańców gminy Siedlce oraz regionu. W październiku rozpoczęła działalność...

więcej »

Siemiatycze

w lewoPaźdzernik 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7

SIEMIATYCZE, 07.10

Zaproszenie na promocję pinkasu Ciechanowca

więcej »
8

SIEMIATYCZE, 08.10 17:00

1. urodziny siemiatyckiego basenu

więcej »
9 10
11 12 13 14 15 16 17

SIEMIATYCZE, 17.10 17:30

Siemiatycze w hołdzie Janowi Pawłowi II

więcej »
18 19

SIEMIATYCZE, 19.10

Zdzisław Raczyński „Mak na powiekach”

więcej »
20 21 22 23

DROHICZYN, 23.10

Diecezjalny Turniej Siatkówki

więcej »
24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje