R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Podsumowanie pracy siemiatyckich policjantów w 2019 roku - odprawa roczna
2020-01-17 17:37:59 Artykuł czytany 486 razy


W Komendzie Powiatowej Policji w Siemiatyczach, odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu siemiatyckiego. Przedstawiono efekty pracy funkcjonariuszy i pracowników policji w roku 2019.


Odprawa odbyła się w piątek, 17 stycznie i dała możliwość podsumowania stanu bezpieczeństwa w powiecie i omówienia efektów pracy siemiatyckich policjantów w minionym roku. W odprawie wzięli udział wicestarosta siemiatycki Marek Bobel, Prokurator Rejonowy Magdalena Anna Szepietowska, Sędzia Sądu Rejonowego Dariusz Jarosław Śnieżko, wójtowie z powiatu siemiatyckiego, Komendant KP PSP Siemiatycze Jacek Sitarski i Komendant PSG w Mielniku Piotr Bazyluk, policjanci i pracownicy cywilni KPP Siemiatycze.

Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Siemiatyczach  który omówił stan bezpieczeństwa w powiecie oraz efekty pracy funkcjonariuszy w roku 2019.  W strukturach Komendy funkcjonują 4 posterunki policji, w Dziadkowicach, Nurcu Stacji, Drohiczynie i w Mielniku, gdzie posterunek uruchomiono ponownie w roku 2020 – informował komendant, mówił też o budowanym posterunku w Grodzisku i planach budowy nowego obiektu w Drohiczynie i przebudowy posterunku w Nurcu St.

Mł. insp. Tomasz Wyszkowski, mówiąc o działaniach policji podkreślał, że policjanci w pierwszej kolejności działają prewencyjnie i stosują pouczenia, a nie kary. Przedstawiając ilość i efekty pracy Wydziałów Prewencji, Ruchu Drogowego i Kryminalnego do statystyk dołączał informacje o konkretnych interwencjach i działaniach. Z zakresie działań policji są zarówno interwencje w przypadku nieletnich spożywcach alkohol, czy zażywających narkotyki, jak i likwidacja nielegalnych upraw narkotyków. Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach, gdzie ilość ofiar, rannych i wypadków zmalała, jednak wzrosła ilość kolizji, co związane jest z rosnącą ilością pojazdów na drogach. Najwięcej zdarzeń drogowych odnotowano w gminach Siemiatycze i Dziadkowice, żadnego wypadku nie było w minionym roku w gminie Mielnik. Wydział kryminalny prowadził postępowania  w sprawach przestępstw rozbójniczych, uszkodzenia mienia, kradzieży samochodów (odnotowano 3 w ciągu roku, 1 sprawę rozwiązano), zajmował się przestępstwami gospodarczymi, narkotykowymi, zatrzymano w ciągu roku znaczą ilość narkotyków, ujawniono uprawy marihuany.

Wśród sukcesów siemiatyckiej policji wymieniono zatrzymanie sprawcy dwukrotnych włamań do lokali w Siemiatyczach (był to mieszkaniec gminy Sarnaki), zatrzymano sprawcę, który zniszczył kilkadziesiąt banerów wyborczych. Zatrzymano też sprawców kradzieży bydła, którzy kradli krowy z pastwisk na terenie kilku gmin, sprawcy pochodzili z południa Polski, kilka sztuk skradzionych zwierząt odzyskano.

Mł. insp. Tomasz Wyszkowski zaprezentował również dane dotyczące przeprowadzonych interwencji policyjnych. Wynika z nich, że w minionym roku odnotowano ponad 3400 zgłoszeń obywateli, policjanci utrzymują bardzo szybki czas reakcji na te zgłoszenia. Komendant podziękował policjantom i pracownikom siemiatyckiej jednostki za ich efektywną służbę.

Na zakończenie wystąpienia mł. insp. Tomasz Wyszkowski podziękował przedstawicielom samorządów za wsparcie finansowe siemiatyckiej jednostki, które pozwala na jeszcze lepszą pracę policji.

W dalszej części spotkania wicestarosta Marek Bobel w imieniu samorządowców dziękował policjantom i pracownikom siemiatyckiej jednostki za ich wkład w wysoki poziom bezpieczeństwa w powiecie oraz poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców.Większe zdjęcia można zobaczyć tutajABol/DW
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

9 kwietnia, radiowe audycje czwartkowe
2020-04-08 12:52:00 Kategoria:

W Wiekli Czwartek 9 kwietnia Katolickie Radio Podlasie przygotowało dla państwa:

więcej »


foto

Wszystko o EKUZ
2020-04-08 13:41:30 Kategoria:

Wybierasz się w podróż za granicę i chcesz się przygotować na każdą ewentualność? Zanim wyruszysz, zadbaj o wszelkie formalności – łącznie z uzyskanie karty EKUZ....

więcej »
foto

Materac, na którym naprawdę się wyśpisz
2020-04-06 10:39:40 Kategoria:

„Materac, to materac.” Większość ludzi kieruje się przy wyborze materaca tą prostą dewizą. Niestety. Dlaczego niestety? A dlatego, że około 30% naszego całego...

więcej »
foto

Obierz kurs na słoneczną Hiszpanię!
2020-04-06 10:20:00 Kategoria:

Nie ma lepszego sposobu nauki obcego języka, jak intensywny kurs wyjazdowy. Jeśli pragniesz poprawić swój angielski, koniecznie odwiedź Wielką Brytanię. Gdy marzysz o...

więcej »
foto

Podziel się dobrem
2020-04-02 13:00:14 Kategoria:

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa, pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Centrum czekają na Twoją pomoc. Zapraszamy do współpracy osoby wykonujące zawody medyczne.

więcej »

Siemiatycze

w lewoKwiecień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje