R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wideolekcje w siemiatyckim LO
2020-03-31 15:55:27 Artykuł czytany 1365 razy


Jak uczyć, gdy szkoły są zamknięte, a uczniowie zostają w domach, to pytania na które każda ze szkół stara się teraz znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Po nowoczesne rozwiązania wykorzystywane w biznesie, a dziś udostępniane dla szkolnictwa, sięgnięto w Zespole Szkół w Siemiatyczach, powiedziała naszemu radiu dyrektor placówki Bożena Krzyżanowska.


Wymagało to sporych nakładów pracy ze strony szkoły, rodziców i uczniów, ale udało się, w Zespole Szkół w Siemiatyczach lekcje odbywają się w postaci wideokonferencji. W czasie wideolekcji nauczyciel może zadawać pytania uczniom, a uczniowie mogą zwracać się do nauczyciela, jeśli np. dane zagadnienie wymaga dodatkowych wyjaśnień. Dzięki wdrożeniu tego systemu wszystkie lekcje odbywają się zgodnie z planem.

Wykorzystanie w nauczaniu nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych, jest możliwe dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób - dyrekcji i nauczycieli, zwłaszcza informatyków. Ten sposób pracy, chociaż wymagał szybkiego przyswojenia nowych umiejętności zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, został bardzo dobrze przyjęty przez szkolną społeczność i daje możliwość realizowania podstawy programowej zgodnie z planem. Szukając pozytywnych stron w tej sytuacji można powiedzieć, że gdyby lekcje odbywały się normalnie uczniowie nie poznali by technologii, którą dziś posługują się na co dzień

Jak zauważą Bożena Krzyżanowska, - sytuacja, w której obecnie realizowane są lekcje integruje uczniów, nauczycieli i rodziców, których współpraca i dobra wola są warunkiem skuteczności pracy na odległość. Większość uczniów nie miała problemów ze sprzętem do lekcji on-line, ci którzy poturbowali pomocy, mogli wypożyczyć ze szkoły, laptop, kamerkę, czy mikrofon.

Zdaniem Justyny Owczarskiej, nauczyciela języka angielskiego w Zespole Szkół w Siemiatyczach, z każdą kolejną lekcją praca z uczniami coraz bardziej wygląda jak zwykła lekcja w klasie, uczniowie bardzo się angażują, zdaniem pani Justyny, niektórzy nawet bardziej niż podczas tradycyjnych lekcji. A po powrocie do szkoły uczniowie nie powinni odczuwali, że mają jakiekolwiek braki w edukacji po tym okresie nauki on line.

Także uczniowie pozytywnie oceniają video-lekcje. Aleksandra Łuba uczennica siemiatyckiego liceum, klasa II C o profilu matematyka-geografia-język angielski, zapewnia, że wirtualne lekcje są zrozumiałe i korzystne i dla uczniów i dla nauczycieli - Czuje się komfortowo, mogę wstać trochę później, ale gdy lekcje się zaczynają muszę być gotowa i skoncentrowana.

Niezależnie od tego jak dobrze są zorganizowane lekcje, to wszyscy mówią zgodnie, ze tęsknią za szkołą i zwykłymi lekcjami.

Jak wyglądają te wirtualne lekcje sprawdzała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk, audycję znaleźć można w internetowym Archiwum Dźwięków KRP.

http://archiwum.radiopodlasie.pl/NEW/2020/03/30/wirtualne-lekcje-w-zespole-szkol-w-siemiatyczach/

Foto: Justyna Owczarska
ABol [MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Sekretariat Katolickiego Radia Podlasie wznawia...
2020-05-12 17:17:26 Kategoria:

Po przerwie, wznowił swoje funkcjonowanie sekretariat Katolickiego Radia Podlasie. Niektóre sprawy można już załatwiać osobiście od godz. 9.00 do 15.00 w budynku Radia...

więcej »


foto

Hilding to lider w produkcji materacy w Polsce. Sprawdź,...
2020-05-25 13:18:21 Kategoria:

W ofercie Hilding znajdziemy udoskonalone materace sprężynowe, wkłady piankowe o rewolucyjnych właściwościach i luksusowe rozwiązania hybrydowe. Jak, spośród tylu...

więcej »
foto

Generator ozonu OTS-15 – nowe urządzenie w ofercie...
2020-05-20 10:58:25 Kategoria:

Zarodniki pleśni i grzybów, roztocza, wirusy, a także nieprzyjemne zapachy – można się ich skutecznie pozbyć z pomieszczeń, korzystając z generatora ozonu. Model...

więcej »
foto

W Galerii Siedlce otwarte są już wszystkie sklepy
2020-05-15 13:39:24 Kategoria:

Galeria Siedlce zaprasza na zakupy. Wszystkie sklepy są już otwarte.

więcej »

Siemiatycze

w lewoMaj 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

DROHICZYN, 03.05 18:00

Pogoda na szczęście... koncert online w Drohiczynie

więcej »
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23

SIEMIATYCZE, 23.05

W parafii Św. Andrzeja Boboli będą modlić się non stop przez 7 dni

więcej »
24
25 26

DROHICZYN, 26.05 08:00

Zbiórka krwi dla mieszkańca gminy Drohiczyn

więcej »
27

DROHICZYN, 27.05 08:00

Zbiórka krwi dla mieszkańca gminy Drohiczyn

więcej »
28 29 30

SIEMIATYCZE, 30.05

W parafii Św. Andrzeja Boboli będą modlić się non stop przez 7 dni

więcej »
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje