R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wideolekcje w siemiatyckim LO
2020-03-31 15:55:27 Artykuł czytany 1374 razy


Jak uczyć, gdy szkoły są zamknięte, a uczniowie zostają w domach, to pytania na które każda ze szkół stara się teraz znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Po nowoczesne rozwiązania wykorzystywane w biznesie, a dziś udostępniane dla szkolnictwa, sięgnięto w Zespole Szkół w Siemiatyczach, powiedziała naszemu radiu dyrektor placówki Bożena Krzyżanowska.


Wymagało to sporych nakładów pracy ze strony szkoły, rodziców i uczniów, ale udało się, w Zespole Szkół w Siemiatyczach lekcje odbywają się w postaci wideokonferencji. W czasie wideolekcji nauczyciel może zadawać pytania uczniom, a uczniowie mogą zwracać się do nauczyciela, jeśli np. dane zagadnienie wymaga dodatkowych wyjaśnień. Dzięki wdrożeniu tego systemu wszystkie lekcje odbywają się zgodnie z planem.

Wykorzystanie w nauczaniu nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych, jest możliwe dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób - dyrekcji i nauczycieli, zwłaszcza informatyków. Ten sposób pracy, chociaż wymagał szybkiego przyswojenia nowych umiejętności zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, został bardzo dobrze przyjęty przez szkolną społeczność i daje możliwość realizowania podstawy programowej zgodnie z planem. Szukając pozytywnych stron w tej sytuacji można powiedzieć, że gdyby lekcje odbywały się normalnie uczniowie nie poznali by technologii, którą dziś posługują się na co dzień

Jak zauważą Bożena Krzyżanowska, - sytuacja, w której obecnie realizowane są lekcje integruje uczniów, nauczycieli i rodziców, których współpraca i dobra wola są warunkiem skuteczności pracy na odległość. Większość uczniów nie miała problemów ze sprzętem do lekcji on-line, ci którzy poturbowali pomocy, mogli wypożyczyć ze szkoły, laptop, kamerkę, czy mikrofon.

Zdaniem Justyny Owczarskiej, nauczyciela języka angielskiego w Zespole Szkół w Siemiatyczach, z każdą kolejną lekcją praca z uczniami coraz bardziej wygląda jak zwykła lekcja w klasie, uczniowie bardzo się angażują, zdaniem pani Justyny, niektórzy nawet bardziej niż podczas tradycyjnych lekcji. A po powrocie do szkoły uczniowie nie powinni odczuwali, że mają jakiekolwiek braki w edukacji po tym okresie nauki on line.

Także uczniowie pozytywnie oceniają video-lekcje. Aleksandra Łuba uczennica siemiatyckiego liceum, klasa II C o profilu matematyka-geografia-język angielski, zapewnia, że wirtualne lekcje są zrozumiałe i korzystne i dla uczniów i dla nauczycieli - Czuje się komfortowo, mogę wstać trochę później, ale gdy lekcje się zaczynają muszę być gotowa i skoncentrowana.

Niezależnie od tego jak dobrze są zorganizowane lekcje, to wszyscy mówią zgodnie, ze tęsknią za szkołą i zwykłymi lekcjami.

Jak wyglądają te wirtualne lekcje sprawdzała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk, audycję znaleźć można w internetowym Archiwum Dźwięków KRP.

http://archiwum.radiopodlasie.pl/NEW/2020/03/30/wirtualne-lekcje-w-zespole-szkol-w-siemiatyczach/

Foto: Justyna Owczarska
ABol [MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


foto

Kredyt gotówkowy - gdzie najlepiej wziąć kredyt z...
2020-07-07 12:36:39 Kategoria:

Przyszli kredytobiorcy, którzy obserwują oferty kredytów gotówkowych, szukają tych atrakcyjnych cenowo i posiadających niskie oprocentowanie. Szczególnie jest to istotne...

więcej »
foto

Arteterapia a powrót do zdrowia osób z zaburzeniami...
2020-07-06 15:32:30 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?
2020-07-06 15:06:11 Kategoria:

Od czego zacząć poszukiwania ubezpieczenia podróżnego? Czym kierować się, przeglądając kolejne oferty?

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »

Siemiatycze

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

SIEMIATYCZE, 04.07

Test Wytrzymałości Siłowej 2020

więcej »
5
6 7

SIEMIATYCZE, 07.07

Mariusz Żebrowski – malarstwo

więcej »
8 9 10 11 12

DROHICZYN, 12.07 14:00

Koncert na scenie letniej w Drohiczynie

więcej »
13 14 15 16 17 18

DROHICZYN, 18.07

Zawody spławikowe w Drohiczynie

więcej »
19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje