R E K L A M A



SOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Burmistrz Sokołowa Podlaskiego o negatywnej opinii RIO
2018-06-01 17:41:11 Artykuł czytany 3488 razy


W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy artykuł o negatywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej dla burmistrza Sokołowa Podlaskiego. Dziś otrzymaliśmy oświadczenie Burmistrza Sokołowa Podlaskiego Bogusława Karakuli w tej sprawie. Oto jego treść:


"Negatywna opinia dotyczyła w zasadzie jednego punktu, tj. ustalenia uchwałą Rady Miejskiej dotacji dla samorządowego zakładu budżetowego. Uchwała była podjęta w końcówce 2017 roku i przesłana do organu nadzorczego (RIO). Ze względu na zamknięcie roku budżetowego Miasta dotacja musiała być przekazana zgodnie z uchwałą Rady. Natomiast na początku nowego roku 2018 RIO uchyliła uchwałę, a Rada Miejska nie miała już możliwości skorygowania, co spowodowało przekroczenie zaplanowanego wydatku. W świetle obowiązującego prawa opinia jest jak najbardziej słuszna, jednak w tym zakresie niezawiniona. Budżet za rok 2017r. został zrealizowany. Komisja Rewizyjna wydała jednogłośnie pozytywną opinię o wykonaniu budżetu, a Regionalna Izba Obrachunkowa bez uwag zaopiniowała wniosek Komisji Rewizyjnej o udzieleniu Burmistrzowi absolutorium" - wyjaśnia Burmistrz Sokołowa Podlaskiego.

Przeczytaj: Negatywna opinia RIO dla burmistrza Sokołowa Podlaskiego


wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolinia Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
sokolow@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Dociekliwy
    2018-06-20 20:51:03

    arrow

    A Nasz kochany miłościwie panujący burmistrz to dostanie absolutorium za 2017 czy nie. Kiedy sesja absolutoryjna. Zegar tyka. Do 30 czerwca czasu niewiele. Zawsze był pierwszy, a teraz co? Nie ma się czym chwalić? Sprawa się rypła?

  • seniorinka
    2018-06-15 10:45:53

    arrow

    O la, la. Panie Karakula, miałam do pana wielkie zaufanie, a tu dowiaduję się takich rzeczy. Nigdy nie przyszło mi do głowy zagłębianie się w finanse miasta, bo głosując miałam wiarę, że zadba pan o nasze miasto. Okazuje się, że zbudował pan kolosa na glinianych nogach. Pana popierać już na pewno nie będę.

  • do >arek
    2018-06-13 19:24:09

    arrow

    A Ty jak zwykle nierozgarnięty

  • ->arek
    2018-06-13 15:31:25

    arrow

    No, no, no, to mamy kolejnego milionera.

  • arek
    2018-06-13 10:01:13

    arrow

    20 lat rządów - miliony długu. Oto sokołowianie wasz kandydat.

  • długi nie krótki
    2018-06-10 17:51:11

    arrow

    Nawet jak mu klepną, to co z tego? Długi miasto ma takie, że nie wiadomo z której strony się do budżetu zabrać. :(

  • prorok
    2018-06-09 22:47:15

    arrow

    Nie odzywał się nasz burmistrz, bo miał ku temu powody. Teraz na pewno złożył odwołanie i RIO zbierze się ponownie i zaopiniuje budżet pozytywnie. Wystarczy być po tej poprawnej stronie i można liczyć na pomoc.

  • xxx
    2018-06-08 11:39:06

    arrow

    No ale SOK ostatnio należy do x.Celiny

  • oburzona
    2018-06-07 19:44:50

    arrow

    Ludu Sokołowa, a taczki u Was nie ma? Dajecie się poniżać, okłamywać, cenzurować? Ktoś z Was robi balona, a Wy wybieracie Go na kolejne kadencje? Nie czas na zmianę na stołku włodarza miasta?

  • ->Demokratyczny kraj, komunistyczne władze?
    2018-06-07 12:59:16

    arrow

    Czy sługusy burmistrza piszący tu komentarze zrozumieją wreszcie, że w tym układzie są niczym. Niby pani pracująca w bibliotece publicznej, ale nie może mieć swojego zdania. Wszyscy jesteście tak traktowani. Zrzućcie w końcu kajdany i wstańcie z kolan. Przezcież mogło by być inaczej.

  • Demokratyczny kraj, komunistyczne władze?
    2018-06-07 10:32:21

    arrow

    "A czy nastroje polityczne w jakiś sposób wpływają na odbiór pana reportaży i książek?

    Tak i jest to dla mnie bardzo smutne. To się dzieje nawet teraz. Miałem kilka dni temu pojechać do Sokołowa Podlaskiego na spotkanie z czytelnikami. No i nie pojechałem. Na kilka dni przed zadzwoniła do mnie kobieta pracująca w bibliotece, w której miało odbyć się to wydarzenie i wielokrotnie przepraszając powiedziała, że musimy odwołać nasze spotkanie autorskie. Było jej bardzo głupio, chciała mi nawet zapłacić za coś, co ma się nie odbyć. Oczywiście odmówiłem, ale byłem bardzo ciekaw co się stało. Pytałem ją tak długo, aż przyznała, że nie pozwolono jej na zorganizowanie spotkania ze mną. Kto nie pozwolił? Władze miasta, które finansują biblioteki publiczne.

    Bo jest pan człowiekiem Gazety Wyborczej?

    No tak. Choć już tam pracuję na pół etatu, głównie poświęcam się pisaniu książek. I nie jestem ani prawak ani lewak. Pod względem politycznym jestem znikąd, bo te tematy średnio mnie interesują. Ale to był dla nich żaden argument. Prawicowe władze blokują mi kontakt z czytelnikami i koniec. Wie pani co? Nie chcę żyć w takim kraju. Wolałbym żeby ten burmistrz miasta przyszedł na to spotkanie i wykrzyczał mi w twarz wszystko to, co ma przeciwko mnie. Mógłby mnie sflekować, nawrzucać przy ludziach i dzięki temu zapunktować u swojego elektoratu. Ale niech przynajmniej ma odwagę to zrobić. A nie zamknął mi usta, nie pozwolił się obronić. Po prostu zastosował cenzurę. K..a, no nie można tak robić w demokratycznym kraju."

  • ->o tempora! o mores!
    2018-06-06 21:03:50

    arrow

    Biblioteka publiczna - czyt. burmistrza, przedszkola publiczne - czyt. burmistrza, szkoły publiczne - czyt. burmistrza, SOK - czyt. burmistrza, PUiK - czyt. burmistrza i tak dalej. Czy tego nie widać?

  • o tempora! o mores!
    2018-06-06 17:59:54

    arrow

    To w mieście stosuje się zakazy i nakazy wynikające z dyrektyw politycznych kogo można zaprosić na spotkanie do publicznej biblioteki? Takie akcje miały miejsce w przeszłości. W centrum Berlina, na placu między Uniwersytetem Humboldtów a katolickim kościołem św. Jadwigi 10 maja 1933 roku...

  • Komuchy
    2018-06-06 15:28:08

    arrow

    Pytanie do burmistrza, o co chodzi?:
    https://wemen.pl/jacek-hugo-bader-o-najciekawszych-historiach/
    Dlaczego stosuje cenzurę?

  • ps
    2018-06-06 10:52:42

    arrow

    Opinię RIO i odpowiedź burmistrza powinno się wysłać do Jarosława Kaczyńskiego, żeby zobaczył co wyczynia ich człowiek. Myślę, że tak jak w przypadku innych litości by nie było.

  • Liliputek
    2018-06-06 00:43:59

    arrow

    Nad gminą miejską Sokołów Podlaski unosi się duch bogini NEMEZIS. To ona rozda ostatnią talię kart.

  • Kolo
    2018-06-05 22:18:01

    arrow

    (kultura+)+(etaty+)+(remonty+)=kryzys

  • oko
    2018-06-05 20:44:32

    arrow

    Przecieram oczy i nie rozumiem. Jak można tak kłamać? Prawi i sprawiedliwi obiecywali dobrą zmianę i to że inni łamali przepisy, a teraz gdy sami to robią to wszystko jest cacy?

  • do kiss
    2018-06-05 16:37:23

    arrow

    Dla mnie komentarze może pisać i jedna osoba. Skoro złamano prawo - nie można siedzieć cicho i udawać że nic się nie stało.

  • ->kiss
    2018-06-05 10:19:36

    arrow

    KONIECZNIE CHCESZ ZBAGATELIZOWAĆ SPRAWĘ. WIEM, ŻE KOMENTARZE PISZĄ RÓŻNE OSOBY, A TYCH CO PRZECZYTALI I NIE KOMENTUJĄ SĄ SETKI. MYŚLĘ, ŻE AROGANCJA TWOJEGO PRYNCYPAŁA PRZEKROCZYŁA PUNKT KRYTYCZNY I JEGO DNI SĄ POLICZONE. SZKODA TYLKO, ŻE TRWAŁO TO TYLE LAT BO SZKODY JAKIE WYRZĄDZILIŚCIE SĄ NIEWYOBRAŻALNE. WYSTARCZY ZE ZROZUMIENIEM PRZECZYTAĆ UCHWAŁĘ BUDŻETOWĄ ABY ZOBACZYĆ W JAKIM DOŁKU JEST MIASTO. DŁUGIE LATA TERAZ TRZEBA BĘDZIE PRACOWAĆ ABY ODBIĆ SIĘ OD DNA.

  • do darka
    2018-06-05 06:50:05

    arrow

    Wystarczy służyć, niekoniecznie pisać, trzeba zacząć pracować, a strach przed koniecznością pracowania jest duży

  • kiss
    2018-06-05 03:17:54

    arrow

    Czy tylko ja widzę, że powyższe komentarze napisały góra 2 osoby?

  • Liliputek
    2018-06-05 01:50:44

    arrow

    Aby dyskutować o przyszłości, kondycji finansowej gminy miejskiej Sokołów Podlaski, to trzeba najpierw upublicznić mieszkańcom faktyczny stan zadłużenia miasta, a także przedstawić dane dotyczące mienia komunalnego w dyspozycji gminy. Wówczas wszystko będzie jasne. Może ktoś poda tutaj owe informacje? Czekam z niecierpliwością.

  • TYTANIDA
    2018-06-04 18:48:16

    arrow

    "Tak, złamałem prawo ale tylko raz". Niedługo przed Sądem wszyscy tak będą mówić, skoro dla włodarza miasta nie ma znaczenia samo ZŁAMANIE PRAWA, a ważne jest ile razy. Raz to złapano za rękę !!!

  • Alf
    2018-06-04 18:37:41

    arrow

    Moniko i Marku nie szalejcie. Wybory idą i znów smrody puszczacie w eter.

  • ROZCZAROWANY
    2018-06-04 18:33:55

    arrow

    OT MYŚLAŁ MYŚLAŁ I WYMYŚLIŁ. TAK WIERZYŁEM W MĄDROŚĆ WODZA, A TU TAKIE ROZCZAROWANIE.

  • Hrabia
    2018-06-04 18:20:47

    arrow

    Kto wybrał tego Dyzmę?

  • roko
    2018-06-04 17:41:19

    arrow

    No ludzie trzymajcie mnie. Co ma za znaczenie w ilu punktach? Negatywna, to negatywna. I to jest najważniejsze. Wyszło szydło z worka. Tyle lat się udawało, a tu taka wtopa. I to gdy u sterów ziomale z partii. Ulala musiał się Pan narazić.

  • widz
    2018-06-04 17:36:34

    arrow

    No Ten to tylko jak się pomyli to prawdę powie. Normalnie MISZCZ wciskania kitu.

  • ufo
    2018-06-04 17:34:06

    arrow

    Panie Burmistrzu chyba czas udać się do specjalisty jeśli Pan sam wierzy w to co opowiada. Mieszkańcy umieją czytać ze zrozumieniem opinię, a Pan nie???

  • wyborca
    2018-06-04 17:31:54

    arrow

    No pokazuje Pan Burmistrz gdzie ma swoich wyborców. Kłamie nam w żywe oczy. Dość kłamst. Już tego nie kuujemy.

  • pes
    2018-06-04 09:44:59

    arrow

    Jak można opowiadać takie rzeczy? Rozumiem, że portal nie jest od tego żeby komentować takie wypowiedzi, ale może w końcu mieszkańcy zrozumieją jak są traktowani przez burmistrza ( IQ ). W dzisiejszych czasach każdy ma dostęp do opinii RIO i może sam ocenić jak ma się wypowiedź burmistrza do tej opinii. A co do klakierów piszących pozytywne komentarze - zastanówcie się, bo ciągniecie razem to miasto na dno.

  • NIEciemny lud
    2018-06-02 20:58:32

    arrow

    9. W sprawozdaniu Rb-28S za okres od początku
    roku do 31 grudnia 2017 roku stwierdzono
    w dz. 900 rozdz. 90017 § 2650 dokonanie wydatku w wysokości 195.000,-zł bez
    upoważnienia określonego uchwałą budżetową
    ,co stanowi naruszenie art. 11 ust. 1
    ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów
    publicznych(t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1311
    ze zm.).
    10. W roku 2017
    wydatki bieżące (77.148.500,01 zł) były wyższe od dochodów bieżących (76.373.753,-zł) powiększonych o wolne środki (416.649,43 zł). Powyższe
    oznacza, że nie został zachowany wymóg określony w art. 242 ust. 2 cyt. ustawy o finansach publicznych.
    Ponadto Skład Orzekający sygnalizuje, iż zachodzi wysokie prawdopodobieństwo,na chwilę
    obecną przy tak kształtujących się wskaźnikach realizacji budżetu 2017 roku,
    wpływu na kondycję finansową 2018 i 2019 roku
    Miasta Sokołów Podlaski, co swoje
    przedłożenie będzie miało na przestrzeganie zapisuart. 243 ustawy o finansach publicznych. W celu zapobieżenia ewentualnego wdrożenia programu naprawczego, o którym mowa w art. 240
    lit.a ustawy o finansach publicznych, zaleca się podjęcie kategorycznych działań w celu przestrzegania art. 243 ust. 1 ustawy o finansach publicznych,a tym samym zapobieżenia
    możliwości podjęcia uchwały budżetowej w latach przyszłych

    TO W ILU PUNKTACH??????

  • arek
    2018-06-02 10:19:41

    arrow

    Panie burmistrzu, pan nie robi idiotów z mieszkańców Sokołowa. Proszę jeszcze raz przeczytać opinię RIO i dopiero się wypowiadać. Co do opinii komisji rewizyjnej, to proszę powiedzieć jaka ona miałaby być, skoro przewodniczącą komisji rewizyjnej jest pani pracująca w biurze w PUIKu, który podlega burmistrzowi. To jest chory układ, który jak najszybciej trzeba zakończyć.

  • ala
    2018-06-02 10:13:15

    arrow

    Opinia dotyczyła jednego punktu. To jakieś żarty. W Sokołowie żyjemy w matrixie.

  • Franek
    2018-06-01 18:57:23

    arrow

    Ha,ha,ha tego nie da się zrozumieć normalnemu

  • Franek
    2018-06-01 18:57:21

    arrow

    Ha,ha,ha tego nie da się zrozumieć normalnemu

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich
2018-12-11 07:14:54 Kategoria:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, podobnie jak inne jednostki Agencji, rozpoczęło rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich....

więcej »
foto

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w...