R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Szkoła muzyczna oficjalnie otwarta
2018-10-18 18:05:02 Artykuł czytany 1873 razy


W poniedziałek, 15 października Szkoła Muzyczna I Stopnia w Sokołowie Podlaskim oficjalnie rozpoczęła swoją działalność. Takiego startu może jej pozazdrościć każda inna placówka – zaczęła w wyremontowanych pomieszczeniach, z salą koncertową i kompletem instrumentów.


Podczas poniedziałkowej uroczystości otwarcia Szkoły Muzycznej I Stopnia, do Sokołowa przyjechało wielu znakomitych gości. W pierwszym rzędzie, podczas uroczystości zasiedli – J.E. biskup drohiczyński ks. Tadeusz Pikus, wicemarszałek Senatu Maria Koc, senator Waldemar Kraska, mazowiecka wicekurator oświaty Dorota Skrzypek, burmistrz Sokołowa Bogusław Karakula, dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckim Jarosław Jankowski. W skład zespołu wchodzi szkoła muzyczna i to na niej, przy tworzeniu sokołowskiej szkoły, wzorowali się sokołowianie.

Burmistrz Bogusław Karakula przypominał, jak dwa lata temu dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury Marcin Celiński i obecna dyrektor Szkoły Muzycznej, wówczas nauczycielka w Ognisku Muzycznym przy SOK Aneta Mroczek, przyszli do niego z propozycją utworzenia szkoły muzycznej. – To dzięki ich uporowi i konsekwencji mamy piękną szkołę muzyczną. Wierzę, że dzięki niej co najmniej kilku wspaniałych artystów wyjdzie z Sokołowa Podlaskiego – mówił burmistrz.

Wicemarszałek Senatu Maria Koc gratulując utworzenia szkoły przypomniała, jak w 2001 r. rozpoczynając pracę w Sokołowskim Ośrodku Kultury, miała wielokrotnie okazję zetknąć się z mieszkańcami Sokołowa, którzy podkreślali, jak bardzo taka szkoła przydałaby się miastu. – Dzisiejszy dzień zapisze się na kartach Sokołowa Podlaskiego i naszego regionu. Ile w tym roku w naszym kraju powstało szkół muzycznych? Istniejące szkoły raczej ograniczają swoją działalność, oszczędzają. W Sokołowie powstaje szkoła muzyczna – gratulowała wicemarszałek Senatu.

Maria Koc przypominała również czasy, kiedy swoje pierwsze kroki w muzycznej karierze rozpoczynała „mała Anetka Mroczek”. – Pamiętam ją jako małą uzdolnioną dziewczynkę. Zaczęła w innych szkołach, potem studia muzyczne i wróciła do Sokołowa. To piękne, że młodzi ludzie zamiast mieszkać i pracować w Warszawie, czy za granicą, wracają do Sokołowa. Pamiętam, jak Aneta wróciła po studiach do Sokołowa, rozpoczęła pracę i powiedziała wtedy, że jej największym marzeniem jest, by w jej mieście powstała szkoła muzyczna – mówiła Maria Koc.

Dyrektor szkoły Aneta Mroczek dziękowała burmistrzowi „za zaufanie, jakim ją obdarzył” i za „zrealizowane marzenie”. Wspominała chwilę, w której dostała wiadomość, że porozumienie z ministerstwem zostało podpisane – Pamiętam, kiedy burmistrz powiedział, że mamy zgodę i natychmiast zabieramy się do pracy i tworzenia szkoły muzycznej w Sokołowie. Wielu było niedowiarków na szczęście dużo więcej tych, którzy przyczynili się do tego, że udało się. To ogromna determinacja doprowadziła nas do celu. Cieszę się niezmiernie – mówiła.

Szkoła rozpoczęła swoja działalność z salą koncertową, sztandarem i imieniem Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego. Mszę św. poprzedzającą uroczystość odprawił ks. Biskup Tadeusz Pikus. JE poświęcił także sztandar szkoły i uczestniczył w ceremonii przecięcia wstęgi w sali koncertowej.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

źródło: www.sokolowpodl.pl [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolinia Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
sokolow@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Czesław
  2018-10-19 16:22:57

  arrow

  Brawo dla Pana Burmistrza, tylko gdzie ta szkoła się mieści bo chyba nie w Wysokiem Mazowieckiem jako filia tylko ma siedzibę gdzieś w Sokołowie.

 • W
  2018-10-19 11:30:03

  arrow

  Nie mieszkam już w Sokołowie, ale bardzo się cieszę i dziękuję wszystkim, którzy tę szkołę utworzyli.

 • jak dobrze
  2018-10-18 20:51:45

  arrow

  Wreszcie przyjdzie kryska na disco polo.Super. Uczcie sie grac i spiewac bo mamy niedosyt muzyki prawdziwej

 • Jak wybory to jest wszędzie
  2018-10-18 19:33:48

  arrow

  Bardzo dobrze że szkoła powstała ale o połowę mniejsze miasteczka mają takie szkoły muzyczne pierwszego stopnia już od dawna, po co pan Karakuła tak się pręży.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Prezes Sokołowa: Inwestujemy w młodzież!
2018-11-14 12:04:18 Kategoria:

Grupa Sokołów od lat inwestuje w pracowników poprzez wspieranie różnych form edukacji – od udostępniania platform szkoleniowych, przez finansowanie kursów...

więcej »

Sokołów Podl.

w lewoListopad 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9

SOKOŁÓW, 09.11

Obchody Święta Niepodległości w gminie Sokołów

więcej »
10

SOKOŁÓW, 10.11

Nasza Niepodległa

więcej »

SOKOŁÓW, 10.11

Koncert - Nasza Niepodległa

więcej »
11

SOKOŁÓW, 11.11

Kosów Lacki do hymnu

więcej »

SOKOŁÓW, 11.11

11 listopada w Sokołowie Podlaskim

więcej »

SOKOŁÓW, 11.11 11:00

Obchody Święta Niepodległości i odsłonięcie pomnika w Wyrozębach

więcej »
12 13 14 15 16 17 18

SOKOŁÓW, 18.11 17:00

Spotkanie autorskie Andrzeja Zbrożka

więcej »
19

SOKOŁÓW, 19.11 - 30.11

Zbiórka karmy dla schroniska

więcej »
20 21

SOKOŁÓW, 21.11

Dzień Seniora w Kosowie Lackim

więcej »
22

SOKOŁÓW, 22.11

X Halowy Turniej o Puchar Mazowsza w Drabinie Hakowej

więcej »
23 24 25
26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje