R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wójt Repek apeluje: Nie zapominajcie o nas
2017-08-16 17:34:00 Artykuł czytany 1046 razy


„Szanowny panie dyrektorze, prosimy o ujęcie w planach inwestycyjnych i remontowych drogi krajowej nr 62 na odcinku przebiegającym przez teren gminy Repki” – takie pismo do dyrektora oddziału Mazowieckiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mariana Gołosia napisała wójt gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz.


Wójt nie ukrywa radości, z jaką mieszkańcy gminy Repki przyjęli remont drogi krajowej 62 na odcinku biegnącym przez wieś Skrzeszew - „W imieniu mieszkańców Skrzeszewa jeszcze raz dziękuję za wykonane prace, poprawiające bezpieczeństwo na tym odcinku drogi krajowej nr 62” – pisze wójt.
Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz przypomina, że stan pozostałych odcinków drogi – od granicy gminy Repki i Sokołów Podlaski aż do granicy gminy na Bugu, jest wciąż bardzo zły.

- Szczególnie przejście przez wieś Repki i niewyremontowany odcinek do wsi Skrzeszew. Droga ma koleiny o różnej głębokości, uzupełnione i łatane miejsca też mają nowe dziury. Na terenie Repek brakuje chodników i bezpiecznych przejść dla pieszych, co w sytuacji dużego natężenia ruchu stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi – przekonuje w swoim piśmie wójt.

W piśmie czytamy: „ Szczególnie trudna sytuacja tworzy się zimą, kiedy zgarniamy śnieg na pobocza, a ludzie chodzą brzegiem jezdni. Podobnie niebezpiecznie jest po opadach deszczu, woda  gromadzi się w koleinach i zalewa przylegające posesje”.

Wójt zwraca uwagę, że zły stan drogi 62 jest przyczyną wypadków i kolizji, które nasiliły się w ostatnim czasie. Jest ich więcej szczególnie na odcinku Repki – Skrzeszew. „Wybudowana w latach sześćdziesiątych droga krajowa była wielokrotnie naprawiana i łatana, bez wprowadzania rozwiązań separujących ruch pieszych. Jest najważniejszą drogą przebiegająca przez naszą gminę, niezwykle istotną nie tylko dla mieszkańców”.

Nadzieje na przeprowadzenie remontu u wójt wzbudziły informację podane w połowie czerwca br. Rząd ogłosił, że  zwiększy limit wydatków na drogi krajowe aż do 2023 roku.

„Z wypowiedzi ministra Adamczyka wynika, że pieniądze zostaną wpompowane w  drogi na wschodzie Polski, dlatego bardzo prosimy, by nasza droga krajowa nr 62, na przebiegu przez gminę Repki została w tych planach uwzględniona” – pisze wójt.

Krystyna Mikołajczuk – Bohowicz nie poprzestała na wysłaniu jednego pisma i z prośbą o poparcie starań zwróciła się do 13 parlamentarzystów z naszego okręgu wyborczego. Prośba trafiła do posłów:

Arkadiusza Czartoryskiego, Grzegorza Woźniaka,  Teresy Wargockiej, Krzysztofa Tchórzewskiego,  Marka Zagórskiego, Anny Siarkowskiej, Marka Sawickiego, Krystyny Pawłowicz,  Czesława Mroczka, Daniela Milewskiego, Henryka Kowalczyka, Jolanty Hibner,  Arkadiusza Czartoryskiego a także do Senatora Waldemara  Kraski.

Do wszystkich tych parlamentarzystów trafiły pisma niniejszej treści: „  Wójt gminy Repki uprzejmie prosi pana posła o poparcie naszych starań dotyczących remontu drogi krajowej nr 62 w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddział mazowiecki w Warszawie. W załączeniu przedkładamy pismo skierowane do pana dyrektora i liczymy na pomoc. Z góry serdecznie dziękujemy.”

(www.repki.pl)

KSkib/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • do apropos kasy
  2017-08-18 12:23:39

  arrow

  Takiego ... trudno znaleźć w innej gminie jesteś pisoski bezmuzgowiec z tobą tylko do psychiatryka bo nikt inny ci nie pomoże

 • ->apropos kasy...
  2017-08-18 11:03:24

  arrow

  Droga nie jest dla tylko dla Pani wójt, ale też dla setek mieszkańców i tysięcy kierowców przemierzających tę trasę. Widać już twoje zacietrzewienie jeśli chodzi o poglądy polityczne. Ty dawałbyś tylko swoim i to jest chore. Ja nie jestem z opcji Pani wójt, ale uważam, że właśnie jej obowiązkiem jest upomnieć się o tę drogę, a obowiązkiem rządzących jest zadbać o bezpieczeństwo.

 • do re
  2017-08-18 07:20:38

  arrow

  Każda pora jest właściwa żeby zrobić coś dobrego.A niektórym jest zawsze nie po drodze.

 • apropos kasy...
  2017-08-17 22:21:08

  arrow

  Dopiero co wrócili autobusami z marszu Kod-u organizowane przez gminę Repki , a teraz upominają się o kasę na drogę nr.62...nie ma co, ma tupet . To jakiś obłęd ? Wczoraj zażarcie ,fałszywie i podstępnie przeciw , dzisiaj prosimy dać ... A smród się unosi .Fe.

 • re
  2017-08-17 15:07:11

  arrow

  Przed wyborami obiecają.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
SPONSOR GALERII

Sokołów Podl.

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

SOKOŁÓW, 11.02

Małżeńskie Walentynki w SOK!

więcej »
12 13 14

SOKOŁÓW, 14.02

„Plan B” na Walentynki w kinie „Sokół”!

więcej »
15

SOKOŁÓW, 15.02 18:00

Sokołów Podlaski: Promocja książki i wystawa zdjęć w MBP

więcej »
16 17 18
19 20 21

SOKOŁÓW, 21.02

Koncert „Impresje Podlaskie” w SOK

więcej »

SOKOŁÓW, 21.02 18:00

Koncert „Impresje podlaskie” w SOK!

więcej »
22 23 24 25

SOKOŁÓW, 25.02 15:00

Smykofonia powraca do SOK!

więcej »
26 27 28

SOKOŁÓW, 28.02

„Ostatnia lekcja śpiewu”

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje