R E K L A M A



SOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Znamy wstępną przyczynę pożaru w sokołowskiej firmie
2017-09-14 12:24:27 Artykuł czytany 7489 razy


"Wada procesu technologicznego - rozdrabniania złomu to wstępna przyczyna pożaru, do jakiego doszło 13 września w firmie Segromet" - informuje sokołowska straż pożarna.


Jak wynika z wyjaśnienia złożonego przez jednego z pracowników obsługującego rozrabniacz oraz z analizy nagrań monitoringu wizyjnego, do pożaru doszło wewnątrz komory zasypowej rozdrabniacza.  - W momencie powstania pożaru rozdrabniane były zużyte urządzenia energetyczne inne niż niebezpieczne. Podczas analizy nagrań zauważono dym wydobywający się z komory rozdrabniacza, a następnie wybuch rozprzestrzeniający się na zewnątrz. Podczas wybuchu zostały rozrzucone palące się elementy, co spowodowało rozwój pożaru - informuje sokołowska straż pożarna.

Składowane i rozdrabniane na miejscu były też elektrośmieci i najprawdopodobniej w którejś z paczek mogło być coś, co nie powinno się tam znaleźć.

Nie stwierdzono nieprawidłowości w działaniu pracowników czy firmy. Jak udało się nam ustalić w KPP w Sokołowie Podlaskim, Policja nie odnotowała dotychczas zgłoszeń dotyczących niewłaściwego działania firmy i nie posiada też informacji mających świadczyć o tym, że prowadzona tam działalność w jakiś sposób zagraża środowisku. Wiadomo również, że firma stosuje się do przestrzegania zasad BHP, o czym świadczy bieżąca dokumentacja.  W ostatnich latach strażacy nie brali udziału w akcji gaśniczej na terenie tej firmy, jednocześnie wspominając, że pożar na podobną skalę miał tam miejsce w latach 2000.

Łącznie we wczorajszej, niemal 8 godzinnej akcji, udział wzięło ponad 70 strażaków. W zapewnieniu im napojów i posiłków bezpośrednio uczestniczyli prezes OSP Cukrownia i wójt gminy Sokołów Podlaski.

Wielkość strat oszacowano na 750 tys. zł.

O pożarze informowaliśmy TUTAJ

Fot. Maciej Tomaszewski

KSkib/DJ

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Idzie Zima
    2017-09-19 11:25:27

    arrow

    Niech teraz wszyscy obserwują w mieście kominy, dymniki te większe i mniejsze to zobaczycie czym w Sokołowie się PALI. Pomimo tego, że jest gaz ziemny i ekologia o której dużo się mówi a nie koniecznie robi. Segromet to w porównaniu to tego zjawiska to pestka.

  • mieszkaniec
    2017-09-18 21:04:05

    arrow

    mieszkanicecpowiatu jak widzę ten wpis to młody jesteś albo bardzo mało pamiętasz bo Segromet nigdy nie był na obrzeżach a powstał na starym miejscu MotirABS. Ubocze to może Karlusin ale nie Węgrowska...
    A co do analizy powstania pożaru to może jakiś filmik jest na potwierdzenie? A tak przy okazji ile kosztuje utylizacja tego syfu co spłonął? Jaki to procent tej ''kary'' którą wymierzono o ile w ogóle była jakaś? A złom bez zanieczyszczeń z pewnością tańszy jest w skupie, prawda? Ludzie... nie chce mi się pisać...

  • komentator
    2017-09-15 13:43:38

    arrow

    A woda w rurociągu to z powietrza odzysk a nie że studni :))))))

  • tdizlo
    2017-09-15 07:04:07

    arrow

    I tak mniej trują jak wszystkie TDi w mieście ;p

  • mieszkanicecpowiatu
    2017-09-15 06:43:13

    arrow

    Tam można spacerować w klapkach jak nie pada i się uważa. Czasem się zdarzy że jakiś olej może i pocieknie na ziemię. Ale ludzie przesadzacie. Nikt tego celowo nie robi. Trafi się "nowy" w pracy i są efekty takie a nie inne. Kto by pił wodę ze studni?? Wydaje mi się że w mieście to jest wodociąg... Wody ze studni bym nawet nie ryzykował pić na wsi... Tyle nawozów na polach...

  • Zkolejowej
    2017-09-14 22:43:43

    arrow

    Kolega mieszkaniec powiatu niech sobie przejdzie w głąb firmy to zobaczy co tam się dzieje .ps wkrótce podam link do ładnych zdjęć co tam się dzieje jeśli chodzi o skażenie ziemi olejami i innymi płynami niewiadomego pochodzenia co przenikają do wód gruntowych a później do studni .Ludzie nie trzeba wojny przez pazernych ludzi idących po trupach do celu sami siebie wytrujemy .Panie prezesie po co to wszystko i tak na wszystkich przyjdzie kolej a pieniędzy i tak nikt ze sobą nie zabierze .

  • ela
    2017-09-14 22:42:03

    arrow

    popieram mieszkanca powiatu bo ludzie się buduja a póżniej im wszysko przeszkadza miasto się rozwija i chwała za to.

  • domieszkaniecpowiatu
    2017-09-14 22:28:00

    arrow

    kolego sympatyczny nie chciał byś się napić wody z pobliskiej studni .I skończcie pisać głupoty że wszystkie normy związane z ochroną środowiska są tam spełniane bo tam nawet z brakiem przestrzegania podstawowych czynności mamy do czynienia sam olej hydrauliczny że zgniatarek i iinnych urządzeń to ziemia ma do przyjęcia 200l .

  • mieszkanicecpowiatu
    2017-09-14 21:55:19

    arrow

    I jakoś nigdy nie widziałem na segromecie "rozlanego paliwa i olejów."
    Już sami pracownicy się starają o to żeby paliwa nie marnować :p
    Inna sprawa że w sokołowie jest bardziej niebezpieczna firma... i nikt nic o tym nie wspomina... Na zakładach mięsnych awaria mogła by ładnie wyludnić okolicę... Amoniak to ciekawa sprawa...
    Ale ludzie dzięki tym firmom to miasto istnieje. Nie ma co popadać w paranoje.

  • "?"
    2017-09-14 21:01:41

    arrow

    Proszę zapytać na Policji ile razy jeździli policjanci bo "coś się dymi za murem"

  • mieszkanicecpowiatu
    2017-09-14 20:39:39

    arrow

    Jak pamiętam jak segromet zaczynał swoją działalność to było ubocze miasta... A Stacji Paliw też jakoś tam tyle nie było wtedy... Ludzie jak się budowali ze wszystkim w okolicy wiedzieli jakie będą mieli sąsiedztwo. Więc pretensje dla mnie są śmieszne...

  • ja
    2017-09-14 19:21:45

    arrow

    Inspektorat Ochrony Środowiska w Mińsku śpi... albo dobrą zmianę w tej sprawie zablokował włodarz... he,he. Pożarów, pyłów i smrodu w tej firmie było już wiele, wystarczy pomieszkać w okolicy...i np. próbować umyć okna...

  • xxx
    2017-09-14 14:36:49

    arrow

    Segromet to bardzo bogata firma, rozliczają się z US aż w Radomiu, żeby tutaj nikt nie wiedział ile mają obrotu z tego b..... złomowego,,powinni za całą akcję zapłacić i jeszcze ogromną karę z WIOŚ-u ..

  • Lechu
    2017-09-14 13:47:17

    arrow

    Znamienne jest to, że w pobliżu znajduje się hurtownia paliw oraz kilka stacji paliw i to wszystko w promieniu kilkuset metrów.Kto na ten bałagan wydaje pozwolenia, kto za to odpowiada, jest to rozbój w biały dzień.

  • sokołowianin
    2017-09-14 13:31:32

    arrow

    Witam co mi wiadomo to co jest napisane to nie prawda .Czy lejący sie olej i paliwa na ziemie to sprzyja środowisku ostatnio tam byłem to w gumowcach trzeba chodzić po rozlanych olejach i i innych substancjach ?A pożar to chyba czwarty .zapalone wagony spalenie biura z dokumentacją podpalenie foteli samochodowych no i teraz na koniec pracy prawdziwe nieszczęście :).W tym mieście pieniądze mogą (dosłownie) Wszystko .

  • Soko
    2017-09-14 12:59:09

    arrow

    a ile kosztowała akcja tyłu strażaków , nie mówiąc o zanieczyszczeniu środowiska ..

  • Stigma
    2017-09-14 12:33:18

    arrow

    Czy oszacowano też straty w środowisku, które powinien pokryć segromet?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.




REKLAMA
SPONSOR GALERII

foto

XL lat SIEDLECKIEJ ZOOTECHNIKI w Uniwersytecie...
2018-07-04 10:47:28 Kategoria:

W bieżącym roku akademickim 2017-2018 obchodzimy piękny Jubileusz 40 lat działalności kierunku ZOOTECHNIKA w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Instytut...

więcej »

Sokołów Podl.

w lewoLipiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje