R E K L A M A



SOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zrezygnowali z odbudowy linii Sokołów - Małkinia
2021-02-12 17:22:45 Artykuł czytany 1756 razy


Nie będzie odtworzenia zlikwidowanej przed laty linii kolejowej Sokołów Podlaski-Małkinia. Mazowiecki Urząd Marszałkowski wycofał ten projekt z rządowego programu „Kolej Plus”. Uzasadnił to tym, że Sokołów Podlaski może mieć połączenie kolejowe z Warszawą przez Siedlce i będzie to rozwiązanie lepsze w relacji koszt-efekt.


W programie pozostaje aktualnie 76 projektów w tym kilka dotyczących naszego regionu. W województwie lubelskim ma to być rewitalizacja połączenia Chełm-Włodawa oraz elektryfikacja linii nr 30 Łuków-Lublin. W województwie mazowieckim natomiast chodzi o rewitalizację linii: Ostrów Mazowiecka-Małkinia i Sokołów Podlaski-Siedlce, a także budowę całkiem nowej linii Sokołów Podlaski-Warszawa przez Węgrów i Mrozy.

Finansowanie ma wyglądać tak, że 85 procent kosztów pokryje państwo, a resztę – zaangażowane w projekt samorządy. Już teraz wiadomo, że dla wszystkich nie starczy pieniędzy. Ponowna selekcja i ostateczna kwalifikacja ma się odbyć na przełomie bieżącego i przyszłego roku.

Zdj. ilustracyjne

AB/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Jacek
    2021-09-21 15:41:13

    arrow

    linia miała znaczenie strategiczne - po pierwsze łączyła Lubelszczyznę z Warmią bezpośrednio z ominięciem Warszawy. W transporcie pasażerskim słynny był pociąg zwany włóczęgą północy jadący tą trasą i ciągle przepełniony. Dodatkowo tworzył możliwość połączenia Lublina z Białymstokiem, znacznie szybszym niż jazda przez Czeremchę. Tam gdzie jest kolej, tam jest zawsze łatwiej dojechać a kolej zaczyna być powoli jedynym środkiem publicznego transportu. Po prostu szkoda.

  • Jacek
    2021-09-21 15:41:09

    arrow

    linia miała znaczenie strategiczne - po pierwsze łączyła Lubelszczyznę z Warmią bezpośrednio z ominięciem Warszawy. W transporcie pasażerskim słynny był pociąg zwany włóczęgą północy jadący tą trasą i ciągle przepełniony. Dodatkowo tworzył możliwość połączenia Lublina z Białymstokiem, znacznie szybszym niż jazda przez Czeremchę. Tam gdzie jest kolej, tam jest zawsze łatwiej dojechać a kolej zaczyna być powoli jedynym środkiem publicznego transportu. Po prostu szkoda.

  • yankeyy
    2021-06-18 20:09:06

    arrow

    PLK nie zrezygnowała

  • Cyfryzacja minus
    2021-02-25 13:52:54

    arrow

    Ahahahahahahahahahaahahahaha

  • Fic
    2021-02-22 17:01:19

    arrow

    Niech niektórzy piszący komentarze zastanowią się, czy korzystaliby z komunikacji kolejowej na tej trasie... Proszę nie myśleć o kimś - proszę myśleć o sobie... Czy jednak nadal z nowobogactwa i wygodnictwa - tak jak do tej pory - woziliby swoje cztery litery samochodami...

  • prawda
    2021-02-17 09:40:13

    arrow

    Jeśli prawie nie ma ciężarówek na drodze, znaczy że nie ma tam transportu... To co ma jeździć tą koleją? Pociągi pasażerskie nie wystarczą na utrzymanie linii. Ba i te pasażerskie będą jeździć puste...

  • Tuki
    2021-02-16 21:24:10

    arrow

    No właśnie -co chwila słychać "mantrę" że odbudowa torów nie ma tu sensu. A jaki sens ma w takim razie budowa w ich miejscu nowej drogi??? Tylko proszę o konkrety: Czy obecna DW627 jest w tak strasznie złym stanie? Czy ruch jest tak wielki że Skibniew lub Telaki korkują się? A może wypadkowość jest tu na bardzo wysokim poziomie? Osobiście uważam że nowa, równoległa droga w tym miejscu to czysta fanaberia. Znacznie bardziej perspektywiczna byłaby właśnie odbudowa (bezmyślnie zniszczonej) linii kolejowej!

  • .
    2021-02-16 17:05:42

    arrow

    Dla niektórych nie ma sensu odbudowa kolei bo mała tam ciężarówek? A co to ma do rzeczy?to raczej argument za zaprzestaniem wydawania kasy na drogę w tym miejscu.

  • z gminy
    2021-02-16 15:05:54

    arrow

    Podziękujcie temu, który pierwszy rozebrał nasyp, potem sprzedał tłuczeń a na koniec działki. I niech nikt nie mówi, że zostały one odzyskane, bo wszyscy wiedzą jakim kosztem. Chodzi przede wszystkim o to, że nasze władze robiąc to dały jasny sygnał, że żadna odbudowa linii ich nie interesuje, tylko kasa, kasa i kasa.

  • prawda
    2021-02-15 11:01:41

    arrow

    Jakie strategiczne? Zejść na ziemię radzę. W razie konfliktu te połączenie nic by nie zmieniło. I tak mamy przekichane. Prawda jest taka że nie jeździ tam praktycznie nic.

  • Do prawdy
    2021-02-15 09:06:29

    arrow

    O tak, zaoranie całych branż gospodarki w latach 90 i prawie 4 mln nowych bezrobotnych w takim razie też było słusznym działaniem ??? No bo skoro to zrobiono to tak musiało być... A w temacie- nie likwiduje się strategicznych połączeń komunikacyjnych, to był kawał kolejowego ciągu północ-południe z pominięciem węzła Warszawskiego. Pociągi w 1993 zawieszono nagle i jak wówczas tłumaczono -tymczasowo.

  • czytelnik
    2021-02-14 14:56:44

    arrow

    struzik i sawicki maja wschodnia czescwojewodztwa mazowieckiego w duszy

  • prawda
    2021-02-14 11:58:49

    arrow

    Jak by ta linia była potrzebna to nikt by jej nie likwidował. Wystarczy przejechać się na Małkinię z Sokołowa i policzyć jadące tam ciężarówki... Będzie tego mało, nie widzę sensu transportu kolejowego w takim kierunku. Nie ma co zaklinać rzeczywistości.

  • Fandor
    2021-02-12 19:48:24

    arrow

    Widać w jak głębokim poważaniu władze województwa mają jego wschodnią część. Z perspektywy 20 lat widać że przynależność do mazowieckiego "wychodzi nam bokiem"!

  • .
    2021-02-12 18:27:18

    arrow

    Miała być wielka odbudowa a będzie spektakularna porażka w sumie tez i Pisu bo nagłośnili tą inwestycję.Swoją drogą to jakieś kuriozum,nie da się odtworzyć potrzebnej a zlikiwdowanej przed laty linii a planują budowę nowej od zera z Węgrowa.Tak Struzik dba o województwo.Skoro nie jest potrzeba linia z Siedlec do Ostrołęki to może jednak podzielmy woj.mazowieckie.

  • mieszkaniec
    2021-02-12 17:58:41

    arrow

    Tak będzie też z obwodnicą, tylko tu firma przygotuje
    parę bazgrołów i capnie 4 mln do podziału

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

NOWA PRZYCHODNIA RODZINNA W GMINIE SIEDLCE
2021-10-05 11:17:05 Kategoria:

Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o. rozszerzyło ofertę opieki zdrowotnej dla mieszkańców gminy Siedlce oraz regionu. W październiku rozpoczęła działalność...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Śladami Unitów Podlaskich”