R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Krzysztof Fedorczyk: Dosyć partyjniactwa w samorządzie
2018-04-13 11:37:12 Artykuł czytany 879 razy


Starosta węgrowski w rozmowie z Radiem Podlasie mówił o zbliżającej się kampanii wyborczej do samorządów i pieniądzach, jakie wiążą się z pełnieniem wysokich funkcji w lokalnych społecznościach.


Krzysztof Fedorczyk zadeklarował, że weźmie udział w tegorocznych wyborach samorządowych i wraz ze swoim środowiskiem będzie starał się o dobry wynik. Jak powiedział, liczy na to, że jego dotychczasowa praca stanowi wystarczającą rękojmię dobrej pracy w przyszłości. Zdradził również, że komitet, z którego będzie startował będzie w swojej nazwie i działalności odnosił się bezpośrednio do powiatu węgrowskiego.

Gość Marcina Jabłkowskiego podkreślił, że w tych wyborach dużą szansę będą miały komitety wyborców, a nie partie polityczne. Jego zdaniem, mieszkańcy lokalnych Ojczyzn, mają dość „wielkiej polityki”, a potrzebują raczej pracy na rzecz najbliższego otoczenia.

W tym kontekście odniósł się również do zapowiedzi obniżenia pensji władz wykonawczych w samorządach. Przypomniał, że na tym szczeblu władzy nie ma mowy o nagrodach, bo na to nie pozwalają przepisy. Wynagrodzenie, które pobiera, nie należy do niskich, ale nie było również waloryzowane od dłuższego czasu. Komentując wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego w tej sprawie Krzysztof Fedorczyk powiedział, że chęć centralizacji każdej dziedziny życia i odgórne decydowanie o tym, co powinno być wyłączną domeną samorządów nie sprawdziło się w PRL i teraz też się nie sprawdzi.MJi/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolinia Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8

WĘGRÓW, 08.12

Siatkarki Nike podejmą Krótką Mysiadło

więcej »
9
10 11 12 13

WĘGRÓW, 13.12

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

więcej »
14 15 16

WĘGRÓW, 16.12

Wigilia Miejska i Jarmark Bożonarodzeniowy w Węgrowie

więcej »
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje