R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Krzysztof Fedorczyk: Nie dla wytycznych z Nowogrodzkiej
2018-09-14 12:26:36 Artykuł czytany 733 razy


Starosta węgrowski w rozmowie z Radiem Podlasie skrytykował upolitycznienie kampanii wyborczej do samorządu. Podkreślił, że celem tych wyborów jest wyłonienie osób, które będą reagowały na potrzeby lokalnych społeczności, a nie słuchały wytycznych z najwyższych szczebli władzy krajowej.


Krzysztof Fedorczyk odniósł się w ten sposób do wyborczych publikacji kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu Węgrowskiego. Jak powiedział, przekonanie, że tylko samorządowcy reprezentujący to samo ugrupowanie, co rządzący krajem, są gwarantami dostatku w samorządzie jest błędne. Na przykład przedstawił dotychczasowe osiągnięcia obecnej ekipy powiatu, wśród których wymienił budowę wielu kilometrów dróg, unowocześnianie szkół, czy dbałość o potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych.

Gość audycji O Tym Się Mówi podkreślił także swoją dezaprobatę dla personalnych wycieczek, które miały mieć miejsce pod jego adresem. Jak powiedział, osoby, które pozują do zdjęć przez Bazyliką w Węgrowie i tym samym deklarują swoje przywiązanie do wartości chrześcijańskich, powinny zastanowić się, czy same nie mają nic na sumieniu.MJi [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Komentarz
  2018-09-18 11:48:17

  arrow

  Pan Fedorczyk stawia faryzejską tezę, jakoby PiS upolitycznia wybory, bo jego kandydaci startują z list Prawa i Sprawiedliwości. Otóż po pierwsze, bardzo wielu kandydatów w ogóle nie należy do PiS-u, lecz utożsamiają się w znacznej mierze z polityką społeczną prowadzoną przez Rząd prawicy i kandydując z list PiS-u stajemy w prawdzie, wystawiając się właśnie na takie bezpodstawne, kłamliwe ataki. Startujemy, gdyż wiemy co chcielibyśmy poprawić lub nowego stworzyć dla dobra mieszkańców naszych gmin. Nie jest tajemnicą, że niektóre samorządy celowo rezygnowały z podejmowania środków na realizację zadań tylko dlatego, że pieniądze pochodziły od prawicowego Rządu. W ten sposób marnowano szansę na rozwój swoich gmin. W ten sposób opozycja totalna przenosiła walkę o odzyskanie władzy i przywilejów na poziom samorządów. Oczywiste jest więc, że w przypadku, gdy większość w gminach zdobędą kandydaci z list PiS, to będziemy o te środki zabiegać oraz skutecznie je pozyskiwać i wykorzystywać. Pani Marszałek Koc jednoznacznie powiedziała w czasie powiatowej konwencji, że środki oferowane przez Rząd są dla wszystkich samorządów, nie tylko dla tych, w których rządzi Prawo i Sprawiedliwość, trzeba tylko chcieć po nie sięgać.
  Po drugie, jak bardzo działacze PO i PSL muszą wstydzić się swoich partii, jeśli w wyborach samorządowych ukrywają się za innymi szyldami. Co z tego, że ich komitety przyjmują różne, czasem nawet bardzo ładne nazwy, gdy na ich czele stoją lokalni przewodniczący z PO czy z PSL. Czy Pan Fedorczyk ma ludzi za głupców? Tak bardzo jesteście spragnieni władzy, że przed niczym się nie cofniecie? Człowiek, który chce służyć społeczeństwu staje w prawdzie i nie ukrywa się za inną fasadą. Jeśli identyfikuję się z polityką prowadzoną przez PO/PSL to startuję pod ich szyldem zamiast podejmować próby oszukania wyborców, że niby jest inaczej.
  Na koniec odniosę się do pouczeń, kierowanych przez Pana Starostę, do innych na temat wartości chrześcijańskich. Drogi Panie, najlepiej byłoby, gdyby Pan nie dawał powodu do takich wycieczek zwłaszcza, że sam bardzo chętnie fotografuje się z proboszczami i biskupem przy wielu okazjach. Rozumiem, że to tylko taki lans więc proszę nie zapędzać się ze swoimi pouczeniami.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoLipiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7

WĘGRÓW, 07.07

Folk Festiwal w Węgrowie

więcej »

WĘGRÓW, 07.07 11:00

Folk Festiwal w Węgrowie. Poczuj ducha tradycji!

więcej »
8 9 10 11 12

WĘGRÓW, 12.07

Carte Blanche w ramach Kina Plenerowego

więcej »
13

WĘGRÓW, 13.07

Dni Łochowa z zespołem Dżem

więcej »

WĘGRÓW, 13.07

Festiwal Kultury Indian Ameryki Północnej w Węgrowie

więcej »
14
15 16 17 18 19 20

WĘGRÓW, 20.07

Koncertowy weekend na węgrowskim rynku

więcej »
21

WĘGRÓW, 21.07

Koncertowy weekend na węgrowskim rynku

więcej »
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje