R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

OSP Rabiany laureatem ogólnopolskiej nagrody FLORIANY
2017-05-09 18:43:07 Artykuł czytany 1057 razy


W Międzynarodowym Dniu Strażaka, 4 maja odbyła się I edycja ogólnopolskiego Konkursu FLORIANY. Na uroczystą Galę Finałową, która miała miejsce w Karolinie, siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze", przybyli wszyscy nominowani – OSP, zespoły zrzeszające OSP i partnerów inicjatyw, przedstawiciele wojewódzkich władz samorządowych i krajowych struktur Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, członkowie Kapituły. W gronie zwycięzców Konkursu z naszego regionu znalazła się jednostka OSP Rabiany z powiatu węgrowskiego.


Spośród 375 zgłoszeń Kapituła Konkursu nominowała 54 najlepsze projekty, natomiast nagrodzonych zostało 19 najlepszych i najciekawszych prospołecznych inicjatyw zrealizowanych w latach 2015 – 2016.

W gronie zwycięzców I edycji Konkursu z naszego regionu znalazła się jednostka OSP Rabiany, którą na Gali reprezentował jej wiceprezes - druh Krzysztof Wasikowski. Jako koordynator oraz pomysłodawca projektów, przyjął z rąk prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Waldemara Pawlaka oraz członka Kapituły Czesława Langa prestiżową statuetkę FLORIANA. Nagrodą dodatkową w konkursie był bon do wykorzystania na zakup sprzętu i umundurowania strażackiego.

Nagrody zostały otrzymane w kategorii "Innowacje oraz integracja cyfrowa poprzez zwiększanie dostępności do Internetu i tworzenie bezpiecznego środowiska cyfrowego". Celem projektu było stworzenie multimedialnej sali w remizie OSP Rabiany, mającej na celu integrację cyfrową i aktywizację mieszkańców poprzez organizowanie spotkań, na których miały miejsce projekcje filmowe, pokazy zdjęć, transmisje imprez sportowych na wielkim ekranie. Za każdym razem można było skorzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu.


- Ta nagroda to dla nas uhonorowanie za tak liczne godziny przepracowane społecznie. To budujące, że nasza praca została doceniona przez tak zacne jury. Warto starać się o zdobywanie grantów i działać dla dobra lokalnej społeczności." - powiedział w przemówieniu druh Krzysztof Wasikowski.

Zmobilizowana jednostka OSP Rabiany zapowiada, że w tym roku również będzie kontynuowała działania na rzecz dobra wspólnego, m.in. przy budowie placu zabaw przy remizie. Na ten cel zdobyła już pierwsze środki zewnętrzne.


 Inf. pras.wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolinia Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoListopad 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10

WĘGRÓW, 10.11

Zaduszki poetyckie albo dziadowskie deliberacje, czyli sny o wolności

więcej »

WĘGRÓW, 10.11

W sobotę grają węgrowskie siatkarki

więcej »
11

REGION, 11.11 18:00

Mazowsze w Koronie. Final w Węgrowie

więcej »
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25

WĘGRÓW, 25.11

Węgrów: przysięga żołnierzy WOT

więcej »
26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje