R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Piknik Edukacyjny „PSZCZELI SZLAK” w Jaworku
2019-09-09 17:09:43 Artykuł czytany 110 razy


Kadra i wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku i Warsztatów Terapii Zajęciowej byli organizatorami Pikniku Edukacyjnego „Pszczeli Szlak”, który odbył się 5 września na terenie ośrodka.


Podczas wydarzenia Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali członkowie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego Brygida Górniaczyk, Członkowie Zarządu Powiatu Węgrowskiego: Tadeusz Kot, Artur Lis, Włodzimierz Miszczak, Radni Rady Powiatu: Lidia Siuchta, Paweł Gelbrecht, Andrzej Kruszewski.
Piknik był podsumowaniem projektu „Pszczeli szlak”, na który SPON „JAWOR” pozyskał środki z Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania publicznego w obszarze „Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego”.

Organizatorzy przeprowadzili międzyszkolny konkurs na hasło związane z ochroną pszczół, który adresowany był do  wszystkich placówek oświatowych w powiecie. Zwycięskie hasło autorstwa Magdaleny Czumaj – uczennicy SP w Grębkowie prezentowało się na specjalnie wyprodukowanych na piknik koszulkach. II m-ce zajęła Maja Zalewska – uczennica SP Wierzbnie; III m-ce Bianka Lis– uczennica SP nr 2 w Łochowie.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak podziękowała dyrektorowi MOW w Jaworku Mariuszowi Dobijańskiemu, kierownikowi WTZ Elżbiecie Trojanowskiej a także wszystkim, którzy włączyli się w organizację wydarzenia.

Podczas pikniku przeprowadzono konkurs dotyczący pszczół i miodu. Żeby pokazać jak żyjemy wśród pożytecznych pszczół organizatorzy zaprosili na miodziospacer z nagrodami. Ostatnim punktem pikniku była wizyta w Miodziokawiarence, w której na gości czekały miodowe przysmaki oraz kiełbaski z grilla. Dla mniejszych i większych gości przewidziano atrakcje takie jak: malowanie twarzy, warsztaty wyrobu świec z węzy pszczelej oraz zajęcia plastyczne – malowanie na folii bąbelkowej symbolizującej plastry miodu.www.powiatwegrowski.pl

KSKib [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6

WĘGRÓW, 06.01 11:30

Orszak Trzech Króli w Węgrowie

więcej »
7 8 9 10 11

WĘGRÓW, 11.01

Węgrów: sobota z siatkówką

więcej »
12
13 14

WĘGRÓW, 14.01

Debata społeczna w Węgrowie

więcej »
15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26

WĘGRÓW, 26.01

Z kolędą przez Mazowsze

więcej »
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje