R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Węgrów: Koncert Patriotyczny Fundacji TAK DLA RODZINY /ZAPOWIEDŹ/
2019-10-05 20:55:38 Artykuł czytany 201 razy


Wyjątkowy Koncert Patriotyczny odbędzie się w najbliższy wtorek, 8 października w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Początek koncertu o godzinie 18.00.
W zaproszeniu na koncert Aldona Wiśniewska Wiceprezes Zarządu Fundacji napisała:

Od ponad 10 lat wraz z mężem Arturem i piątką dorosłych dzieci, tworzymy zespół muzyki chrześcijańskiej Moja Rodzina. Ponad 500 koncertów ze świadectwem życia, nie tylko w polskich parafiach i wspólnotach, ale także w środowiskach polonijnych - m.in. na Ukrainie, Irlandii czy USA. W 2015 będąc obecnymi na VIII Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii z Papieżem Franciszkiem dostrzegliśmy w Centrum Kongresowym brak polskiego pawilonu. W 2017 założyliśmy z mężem Fundację Tak dla Rodziny promującą pozytywny wizerunek rodziny, umacniającą poprzez wiele działań więzi rodzinne i małżeńskie.

Pierwszym zadaniem, które wyznaczyliśmy sobie podczas spotkania rodzin w USA, była organizacja polskiego pawilonu w Dublinie, na IX spotkaniu z Papieżem Franciszkiem. Współpracujemy z ks. Przemkiem Drągiem, dyrektorem KDR, bp. Wiesławem Śmiglem. Jesteśmy od ponad 23 lat w Domowym Kościele, a także pełnimy funkcję doradców życia rodzinnego.

Projekt "Patriotyzm w sercach Młodych" to inicjatywa angażująca społeczność Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego i mieszkańców Węgrowa na rzecz stworzenia katalogu osób, bohaterów, miejsc pamięci, zabytków, pomników oraz utrwalenia pamięci poświęconej młodym bohaterom, oddającym swoje życie w walce o niepodległość. Opracowane informacje zostaną zawarte w działach aplikacji mobilnej Miejscowy Patriota - historia miasta, pomniki i tablice, zabytki i muzea, znane postacie, wydarzenia historyczne oraz źródła i wydawnictwa.

Odbyły się warsztaty edukacji historycznej, komunikacji multimedialnej oraz wokalne, zostały przeprowadzone wśród uczniów Liceum Adama Mickiewicza, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Kochanowskiego, w świetlicy socjoterapeutycznej Caritas w Węgrowie i seniorów w Klubie Seniora "Miła Przystań".

Finałowy Koncert Patriotyczny pt: "Z serca dla Ojczyzny" to lokalne prezentacje artystyczne, wspólne śpiewanie z śpiewnikiem, wystawa planszowa, inauguracja aplikacji, koncert Julii i Grzegorza oraz naszego zespołu Moja Rodzina. 

Z serdecznym pozdrowieniem!wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6

WĘGRÓW, 06.01 11:30

Orszak Trzech Króli w Węgrowie

więcej »
7 8 9 10 11

WĘGRÓW, 11.01

Węgrów: sobota z siatkówką

więcej »
12
13 14

WĘGRÓW, 14.01

Debata społeczna w Węgrowie

więcej »
15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26

WĘGRÓW, 26.01

Z kolędą przez Mazowsze

więcej »
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje