R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wotum nieufności dla byłego prezesa węgrowskiego LGD „Bądźmy Razem”
2018-02-08 18:59:33 Artykuł czytany 2595 razy


Stosunkiem głosów 40 do 23 członkowie i Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Bądźmy Razem” w Węgrowie odwołał Ryszarda Gajewskiego z funkcji prezesa. Zmiany na stanowisku wprowadzono po 10 latach, a powodem takich decyzji ma być rzekoma utrata zaufania do dotychczasowego prezesa.


Na 112 członków Stowarzyszenia w obradach, które odbyły się w środę, 7 lutego w Starostwie Powiatowym w Węgrowie udział wzięło 66 osób. Większość z nich głosowała za odwołaniem Ryszarda Gajewskiego i jednocześnie powołaniem nowej prezes, którą stosunkiem głosów 47 do 15 została Małgorzata Szeja.
Od niespełna miesiąca Małgorzata Szeja pełni również funkcję dyrektora węgrowskiego biura LGD, po tym jak 10 stycznia ze stanowiska odwołano Ryszarda Gajewskiego. Środowe obrady miały dopełnić formalności, ponieważ w punkcie obrad znalazły się w zasadzie tylko dwa najważniejsze punkty – odwołanie prezesa i powołanie nowego. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt, że utrata funkcji przez Ryszarda Gajewskiego nie jest taka oczywista i choć za jego odwołaniem opowiedziało się 8 na 9 członków Zarządu LGD to wśród pozostałych członków były również osoby, które nie godzą się na taki obrót spraw. Wśród nich sam zainteresowany, który czuje się pokrzywdzony i odwołany z funkcji, jak sam mówi – bez żadnego zawiadomienia, bez wcześniejszych zarzutów do jego pracy i przede wszystkim niezgodnie z prawem. - Wszystko się kiedyś zaczyna i kiedyś kończy. Jestem świadomy tego, że powinienem to zakończyć, tylko pytam dlaczego – komentuje Ryszard Gajewski - skoro zostałem wybrany na 4-letnią kadencję. - Bez podania jakiegokolwiek powodu i jakiegokolwiek zarzutu jest wniosek o odwołanie tylko mnie jako prezesa, kiedy to Zarząd podejmuje decyzje i Zarząd wybierany jest na 4-letnią kadencję. Może trzeba by odwołać cały Zarząd? - zastanawia się były już prezes LGD w Węgrowie i dodaje – zamiast wypowiedzieć mi umowę o pracę, to mnie się wyrzuca dosłownie jak bezdomnego psa.

W związku z tym, że Ryszard Gajewski osiągnął wiek emerytalny, to jeszcze przed odwołaniem z funkcji prezesa, zaproponował Zarządowi Stowarzyszenia rozwiązanie swojej umowy o pracę, a następnie podpisanie nowej. - Abym mógł przejść na emeryturę muszę mieć przerwę w stosunku pracy, dlatego zaproponowałem zerwanie umowy z dniem 30 listopada i potem w  grudniu podpisanie nowej. Zarząd się na to zgodził. Dopiero później, po wielkim szumie, na wniosek większości członków Zarządu zostałem odwołany – przypomina były prezes.To właśnie ten krok miał stać się zapalnikiem do całego zamieszania i – jak mówi starosta węgrowski – do przyspieszenia decyzji o odwołaniu Ryszarda Gajewskiego. - Gdyby to Stowarzyszenie funkcjonowało prężnie i działało jak należy, może tę opcję można by rozważyć. Prawnie jest to możliwe, ale czy moralnie? - zastanawia się Krzysztof Fedorczyk, jednocześnie dodając, że w tym przypadku należy zwolnić miejsce młodym. - To nie jest funkcja dożywotnia. Czas na wprowadzenie świeżości do Stowarzyszenia LGD. Podstawowa sprawa jest taka, że pan Gajewski osiągnął wiek emerytalny i uważamy, że pewne działania nie przystojną do dzisiejszych czasów. Wiemy o pewnych rzeczach związanych z biurem, że nie funkcjonuje tak, jak powinno. Zdecydowanie biuro powinno być bardziej aktywne jeśli chodzi o pomoc mieszkańcom powiatu węgrowskiego i gminy Bielany. To powinno promieniować na innych – tłumaczy starosta Fedorczyk. - Do pewnego momentu się na to godziliśmy ale przychodzi czas, że trzeba powiedzieć sobie brutalną prawdę. Czas najwyższy aby zacząć z tej kupki nie tylko brać ale i do niej dokładać w postaci różnego rodzaju projektów, które powinna ta organizacja realizować.
Sam Ryszard Gajewski mimo wszystko nie zgadza się z podjętą przez Zarząd decyzją dlatego, jak mówi – sprawa trafiła do Sądu Pracy, który rozstrzygnie czy odwołanie najpierw ze stanowiska dyrektora biura, a potem prezesa Stowarzyszenia było zgodne z prawem. Jednocześnie R. Gajewski dodaje, że bez względu na decyzję Sądu do pracy już nie wróci. - W takich warunkach pracy, to szkoda na to zdrowia, a ono jest najważniejsze – kończy R. Gajewski.

Środowe obrady Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia LGD „Bądźmy Razem” przebiegały w dość nerwowej atmosferze, wśród wszystkich zgromadzonych znalazły się osoby, które podobnie jak Ryszard Gajewski – nie rozumiały decyzji członków Zarządu. - Skoro jest tak źle, jak państwo mówicie, to może nie odwołujmy tylko prezesa, a odwołajmy cały Zarząd – mówił Artur Lis, dyrektor MGOK w Łochowie. - Po co ten pośpiech? Prezes miał prawo wziąć wolne, nie naruszył żadnego rażącego przepisu – zgodnie twierdził członek Stowarzyszeni Tadeusz Krajewski. - W naszym LGD jest podział na co najmniej trzy grupy: samorządowcy, działacze społeczni i ludzie fizyczni ale podział jaki narzucają niektórzy członkowie Zarządu jest niedopuszczalny – mówił dr Mirosław Roguski, tym samym odnosząc się do faktu, że podczas obrad zadecydowano o nie czytaniu protokołu z poprzedniego posiedzenia członków LGD, czy na wniosek Michała Postka zbyt wcześnie zakończono dyskusję na temat odwołania prezesa Gajewskiego. - Samorządowcy podejmując pewne decyzje działają przeciwko sobie, ponieważ pokazują, że nie jest ich celem organizowanie społeczeństwa wokół powiatu, a jedynie wokół siebie. Argumenty i wszelkie manipulacje są nie przekonywujące. Mamy wśród nas ludzi o różnych poglądach i każdy z nas ma prawo do wyrażenia opinii – twierdził M. Roguski, dodając, że rozważy decyzję od wystąpienia z węgrowskiego LGD, ponieważ, jak mówił - nie chce być figurantem i osobą manipulowaną w tak prymitywny sposób.

Ostatecznie, większością głosów prezesa odwołano, a nowym szefem LGD „Bądźmy Razem” została Małgorzata Szeja, o której pisaliśmy tu:  http://podlasie24.pl/wegrow/region/nowa-dyrektor-lgd--242ed.html

KSkib  [MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • xxxx
  2018-02-16 11:38:49

  arrow

  no nieźle - brać emeryturę i niezłą pensyjkę!!!!! Trzeba umieć się ustawić i jeszcze ma pretensję!!!!!

 • strażak łochwski
  2018-02-16 10:18:43

  arrow

  Rychu, trzymaj się .Będzie wiosna ,po niej lato, jesień i wybory.Zobaczymy kogo oszczędzą wyborcy.

 • wegrowski
  2018-02-13 13:55:52

  arrow

  Nie ma czego zazdrościc x-sie. Wybory juz niedługo i wtedy zobaczymy jak będzie. Może wielu spotka to samo co Gajewskiego

 • X
  2018-02-10 21:54:49

  arrow

  A to trudno zrozumieć,że taka zazdrość bije.Bo to nie ważne cz to X czy Y tylko dlaczego nie ja?

 • tylko ona ona ona, taka piękna i szalona ...
  2018-02-10 16:12:29

  arrow

  Pan Michał Postek kończył taki sam Cambridge co jego Starosta więc czego sie spodziewać. Ale tak na serio, dzisiaj prawie każdy ma mgr-a ale nie każdy ma zawód wyuczony "dyrektor".

 • strażacki
  2018-02-10 15:08:59

  arrow

  Gajewski ,komendancie trzymaj się. Ja bym niedarował takiej nielojalności kolegów .

 • powiat jest jak skała
  2018-02-10 11:07:17

  arrow

  dobra zmiana raczej nie naprawi bo powiat jest jak skała, przynajmniej tak myśli. Powiat chyba wie co może być po wyborach więc postępuje zgodnie z zasadą "bój to jest nasz ostatni"

 • nauczyciel
  2018-02-10 11:04:50

  arrow

  Łochowiak 2 nie zauważyłeś,że to Fedorczyk i Wójcik nie przedstawiając żadnego argumentu domagali się od urzędników z gmin licznie zgromadzonych i jak na komendę zapisanych do LGD głosowania za odwołaniem Gajewskiego.To ,że ktoś może być emerytem to nie argument. A członek zarządu Kruszewski to zaraz po przejściu na emeryturę nie został nauczycielem w naszej szkole ?

 • y
  2018-02-10 09:18:49

  arrow

  Może dobra zmiana wszystko naprawi.Już jest tak dobrze w Polsce to i powiat zmieni.

 • to już dno
  2018-02-10 09:03:03

  arrow

  to co dzieje się w wegrowskim starostwie to już nie bagno ale poziom dna

 • ktoś
  2018-02-10 09:02:55

  arrow

  Kgrytyka i ocena innych jest najłatwiejsza.

 • Kolega
  2018-02-10 06:56:55

  arrow

  Ot ? Może taka koleżeńska pomoc na koniec długiego okresu koleżeństwa w barwach kończynki ?

 • Łochowiak2
  2018-02-09 20:08:30

  arrow

  Wasz czyli czyj honor? Każdy niech pilnuje swojego honoru najlepiej. Ilu nagle obrońców się znalazło? Rozumiem ze ktoś kto pisze o tym co powiedział Lis nie był na walnym. Bo gdyby był to wiedziałby ze Artur Lis jak zwykle powiedział coś czego nikt nie zrozumiał. Fedorczyk z kimś walczył? Wniosek został postawiony przez zarząd lgd. Głosowało ponad 60 osób. Glosowanie było tajne. Gdyby Gajewski był wspaniały dalej byłby Prezesem. Tak wiem. Zaraz napiszecie ze były naciski itd. Niech się zgłosi jedna osoba na która ktoś naciskał jak ma głosować.
  Popieram głos ze jeżeli ktoś osiąga wiek EMERYTALNY mówi ładnie DZIĘKUJE, bierze czapkę i wychodzi!

 • trelemorele
  2018-02-09 19:18:39

  arrow

  "Homo"geniczne drogi w naszym powiecie

 • zorro
  2018-02-09 18:55:50

  arrow

  Jeśli jest tak jak mówi pan starosta, to w placówkach mu podległych też nie powinni pracować emeryci. Jego kolega też tylko jeden dzień był na emeryturze i poszedł do pracy do placówki podlegającej pod starostwo.

 • sikawkowy
  2018-02-09 18:17:13

  arrow

  Ciekawe czy tak łatwo będzie usunąć Gajewskiego z prezesa węgrowskich strażaków. Co znowu niektórzy wójtowie wymysla ?

 • Do starosty !
  2018-02-09 17:47:26

  arrow

  Starosto wstydź się !
  Najpierw pozbawiłeś stanowiska najuczciwszego i najbardziej kompetentnego dyrektora w powiecie - Bauma
  a teraz wziąłeś się za LGD...
  Co kolejne ? Ilu jeszcze kolesi przed wyborami musisz obdzielić, by nie bać się o swój tyłeczek ???

 • łochowiak
  2018-02-09 17:00:00

  arrow

  Dyrektor Lis ratował nasz honor.Lochowska ekipa PSL Fedorczyk, Postek i Suchenek walczyła ze swoim kolega partyjnym .Osmieszył sie Suchenek mówiąc ,że jest przyjacielem Ryszarda.Tak nie postepuja przyjaciele jak Pan .

 • strażak OSP
  2018-02-09 11:02:27

  arrow

  Każdy starosta ma Misiewicza .U nas jest Misiewicz od dróg. Dlatego starosta po pierwszym śniegu radził by jeździć ostrożnie. Misiewicz nie jest od dbania o drogi.Ważne aby na nich dobrze fotografował starostę.

 • poinformowany
  2018-02-09 09:04:01

  arrow

  Do rodzic: Bo to nie o wiek ani o kompetencje chodziło. Prezes Gajewski zrobił swoje (rozszerzył LGD, napisał Strategię,przeprowadził wszystkie nabory), Prezes może odejść. Kampania wyborcza ma swoje prawa. Starosta planuje, rozstawia pionki i figury na szachownicy... A, że jeden człowiek? Że tyle lat? Co innego jest teraz ważniejsze!

 • zniesmaczona
  2018-02-09 08:50:22

  arrow

  Widzę że ciąg dalszy czystek powiatowych trwa. Najpierw jeden dyrektor, potem drugi, teraz prezes Gajewski. No tak, trzeba robić miejsce na swoich póki czas bo może po najbliższych wyborach już nie będzie okazji swoich wsadzić. Miejsce dla młodych powiadasz Starosto? Młodzi chyba tez nie do końca pasują do Twojej konwencji, chyba że mają mniej niż 30 lat i wątpliwe kompetencje. Szczytem hipokryzji jest obsadzenie młodzieńca z licencjatem administracji czy innego badziewia po szkółce w Pułtusku na stanowisku dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych do tego bez konkursu.

 • X
  2018-02-09 08:22:40

  arrow

  Ktoś powinien też zająć się panem Michałem Postek, który zupełnie nie posiada kompetencji do pełnienia obecnej funkcji.Stawiajmy na ludzi młodych, ale z bogatym doświadczeniem.

 • Młody
  2018-02-09 08:00:20

  arrow

  A ja się zgadzam tym razem z Panem Starostą, emeryci powinni ustąpić młodym, a pierwsza powinna być ta gwiazda z Wierzbna, aż przykro było patrzeć na jej zachowanie na walnym....

 • rodzic
  2018-02-09 06:35:54

  arrow

  Co za hipokryzja Starosty Krzysztofa Fedorczyka!"Należy zwolnić miejsca młodym". A co dzieje się w podległych starostwu Powiatowemu w Węgrowie placówkach? Chociażby w Zespole Szkół im. Kochanowskiego w Węgrowie daje się godziny nie tym młodym, świetnie przygotowanym merytorycznie, co ze świeżością itd... ale emerytowi - Panu Janowi, który biedny już nie daje rady fizycznie tego wszystkiego obrobić. Miota się, przekłada zajęcia, coś tam opuszcza itd... Dodatkowy problem (ale nie dla Starosty) jest taki, że Pan Jan naucza w zawodach w których specjalistą z pewnością nie jest. Bo też kto może być specjalistą w tylu dziedzinach na raz...? Tylko Pan Jan! I uczniów Panu Staroście nie szkoda, bo nie chodzi o to, żeby zajęcia były ciekawe, merytoryczne, żeby uczniowie faktycznie czegoś się nauczyli. Tylko o to, żeby Pan Jan, który dzielnie wspierał Panią Halinę Ulińską w ostatnich wyborach został hojnie wynagrodzony... Za to co było. A i następna kampania się zbliża...

 • anonim
  2018-02-08 22:37:51

  arrow

  Szkoda, że jeszcze Kruszewski nie został prezesem ! Temu też wszystkiego mało...

 • węgrowiak
  2018-02-08 21:38:29

  arrow

  Wójtowie zazdrościli prezesowi możliwego wzrostu dochodów. LGD traktują jako swoją własność. Zapisali w ostatnich dniach wielu swoich urzędników, którym nakazali głosować jak chciał starosta.

 • ochotnik strazacki
  2018-02-08 20:26:02

  arrow

  To zebranie ukazało obłudę działaczy PSL i PO w powiecie. Teraz walczą między sobą o stołki.Gajewski jest w PSL, ale trzeba zrobić miejsce dla bardziej zaufanych. Teraz będą go wywalać z komendanta strażaków.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

WĘGRÓW, 03.02

156. rocznica Bitwy pod Węgrowem

więcej »
4 5 6 7 8 9 10

WĘGRÓW, 10.02

ŁOCHÓW: CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA ELI

więcej »
11 12 13 14 15

WĘGRÓW, 15.02 18:00

Gala Sportu w Węgrowie

więcej »
16

WĘGRÓW, 16.02

Węgrowskie siatkarki zaczynają play-offy

więcej »
17

WĘGRÓW, 17.02

Węgrowskie siatkarki zaczynają play-offy

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje