R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Z kroniki węgrowskich strażaków
2021-02-22 14:20:16 Artykuł czytany 136 razy


W okresie od 15 do 21 lutego na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 12 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej w tym: 4 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.


15.02.2021 – Węgrów – Budynek mieszkalny- kotłownia
Do SKKP w Węgrowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące zadymienia w pomieszczeniu kotłowni w budynku mieszkalnym, brak osób poszkodowanych. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępu JRG PSP strażacy stwierdzili, że w parterowym budynku mieszkalnym w pomieszczeniu kotłowni w piwnicy panuje zadymienie  brak osób poszkodowanych. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na palącą się belkę, co doprowadziło do lokalizacji pożaru. Z uwagi na trudności w dotarciu do zarzewi ognia wykonano drobne prace rozbiórkowe, a następnie zlikwidowano pożar. Miejsce działań sprawdzono kamerą termowizyjną potwierdzając likwidację zagrożenia. Pomieszczenia w piwnicy oraz pomieszczenia na parterze oddymiono i przewietrzono, sprawdzono na obecność tlenku węgla. Po zakończonych działaniach miejsce zdarzenia przekazano protokołem użytkownikowi. Prawdopodobna przyczyna: zadymienie powstało na skutek zapalenia się belki drewnianej przylegającej do przewodu kominowego - strop nad piwnicą drewniany.

16.02.2021 – Grodzisk gm. Grębków– pożar sadzy
Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu w poszczególnych pomieszczeniach budynku czy pożar nie rozprzestrzenił się poza komin. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt do pracy na wysokości sprawdzili komin na dachu budynku oraz pomieszczenia mieszkalne na obecność tlenku węgla. Sprawdzono pomieszczenia przyległe do komina stwierdzając pęknięcia komina na jego długości  (użyto kamery termowizyjnej). Po zakończeniu działań pouczono mieszkańców o obowiązku czyszczenia przewodów dymowych jaki spoczywa na właścicielu nieruchomości. Miejsce zdarzenia przekazano protokołem właścicielowi z uwagami.

17-19.02.2021–  Łochów, Stoczek– Koronawirus-szczepienia-dowóz 3 osób

Działanie zastępów OSP Grabowiec oraz OSP Łochów Fabryczny polegały na przewiezieniu trzech osób z domu do Zakładu Opieki Zdrowotnej  w Łochowie i w Stoczku na szczepienie przeciwko Covid-19. Dowóz skoordynowany z koordynatorem gminnym.

18.02.2021–  Sokółka gm. Sadowne– Kolizja pojazdu osobowego

Kierujący samochodem osobowym w skutek poślizgu straciła panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni uderzając w latarnie uliczną. Latarnia uległa złamaniu, brak osób poszkodowanych. Działania  zastęp OSP Sokółka polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. Przybyłe pogotowie energetyczne odłączyło zasilanie w uszkodzonej latarni ulicznej, a pojazd został odholowany przez lawetę.

18.02.2021–  Nadkole gm. Łochów– Pożar sadzy

Zapalenie się sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym. Kotłownia zlokalizowana w piwnicy budynku, brak osób poszkodowanych, piec CO wygaszony przed przybyciem straży pożarnej, trwa przewietrzanie pomieszczeń. Działania zastępu OSP, w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu w poszczególnych pomieszczeniach budynku czy pożar nie rozprzestrzenił się poza komin (odsunięto materiały palne przylegające do przewodu kominowego). Strażacy sprawdzili przewód kominowy na dachu (ratownicy zabezpieczeni w sprzęt do pracy na wysokości) oraz sprawdzenie pomieszczeń mieszkalnych na obecność tlenku węgla.  Następnie użyto gaśnicy GP 6x w celu ugaszenia palących się sadzy, przeczyszczono przewód kominowy i usunięto sadze. Pouczono mieszkańców o obowiązku czyszczenia przewodów dymowych jaki spoczywa na właścicielu. Miejsce zdarzenia przekazano protokołem właścicielowi z uwagami.

19.02.2021–  Pogorzelec gm. Łochów – Dachowanie samochodu osobowego
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastęp OSP Pogorzelec w wyniku rozpoznania stwierdził dachowanie samochodu osobowego, którym jechały trzy osoby.  Wszyscy opuścili pojazd przed przybyciem służb. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego nie stwierdził obrażeń u uczestników zdarzenia. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem drogowym. Po oględzinach pojazdu przeprowadzonych przez Policje zastęp OSP zakończył działania i wrócił do bazy.

19.02.2021–  Śnice gm. Liw – Kolizja samochodu osobowego
Strażacy stwierdzili, że doszło do uderzenia samochodu osobowego w drzewo, samochód znajduje się poza jezdnia, droga przejezdna w obydwu kierunkach. Brak osób które brały udział w zdarzeniu. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatora i oświetleniu terenu akcji. Po dojeździe Policji i OSP Ruchna, zastęp wsparł działania będących na miejscu strażaków z JRG.


(D. Maciąg PSP Węgrów)
KG  [MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Zapraszamy do Nazaretu
2021-02-25 09:47:26 Kategoria:

Rodzice dzieci w wieku 3 lat muszą podjąć ważną decyzję. Muszą zdecydować o tym, gdzie ich dziecko będzie bawić się i uczyć przez najbliższe lata. Takim miejscem...

więcej »
foto

Jak skontaktować się z obsługą klienta...
2021-02-23 11:55:38 Kategoria:

Każdy operator komórkowy w Polsce posiada uruchomioną infolinię. Umożliwia ona kontakt telefoniczny klientów z biurami obsługi. Struktura takiego kanału kontaktu nie...

więcej »
foto

Jakie witaminy ma jabłko - czy znasz je wszystkie?
2021-02-22 11:35:34 Kategoria:

Oprócz tego, że są dobrym źródłem błonnika, jabłka zawierają cenne dla organizmu witaminy i minerały. Jakie witaminy ma jabłko? Dowiedz się o nich oraz o innych...

więcej »
foto

Jak zmotywować się do nauki angielskiego?
2021-02-22 11:30:00 Kategoria:

Znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach nie tylko przydatna, ale wręcz niezbędna. Jeśli marzysz o awansie zawodowym, rozwoju firmy lub, po prostu lubisz...

więcej »
foto

Rowery trekkingowe dopasowane do długich, wymagających...
2021-02-22 08:31:38 Kategoria:

Wyprawy rowerowe są czymś, o czym marzy wiele osób, zarówno zatwardziałych kolarzy, jak i tych, którzy z jednośladem ostatnią styczność mieli lata temu. Wiele osób...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Nowa płyta duetu Kwiat Jabłoni w Radiu Podlasie
2021-02-17 15:15:16 Kategoria:

Duet Kwiat Jabłoni wydał drugi album “Mogło być nic”. Płytę prezentuje w tym tygodniu Radio Podlasie.

więcej »


Węgrów

w lewoLuty 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje