R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zakaz używania telefonów w węgrowskiej podstawówce
2019-09-10 13:41:00 Artykuł czytany 402 razy


Polskie szkoły coraz chętniej wprowadzają zakaz używania komórek przez uczniów nie tylko na lekcjach ale i na przerwach. Taką decyzję podjęła również dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie. Pomysł spotkał się z aprobatą zarówno nauczycieli jak i rodziców. Gorzej z samymi uczniami.


Już pierwszy tydzień nowych zasad pokazał, że dzieciaki zaczęły więcej ze sobą rozmawiać i nawiązywać kontakty. - Nie chodzi o to, aby całkowicie odciąć ucznia od kontaktu ze światem – tłumaczy dyrektor szkoły, Krzysztof Litka i dodaje, że telefony  mogą być używane tylko w wyjątkowych sytuacjach, po wyrażeniu zgody przez nauczyciela.

Detoks od telefonów ma przede wszystkim pokazać dzieciom, że szkoła ma im wiele do zaoferowania. Według Jacka Bałdygi, nauczyciela wychowania fizycznego – obserwowane w ostatnich latach zjawisko uzależnienia od telefonów rośnie w zastraszającym tempie. - U niektórych uczniów występuje coś takiego jak natręctwo. Nie mogą wytrzymać 45 minut lekcji, aby nie zajrzeć do swojego telefonu. Nie ma życia w klasie, nie ma interakcji społecznych. Dzieciaki żyją w jakimś wirtualnym świecie – mówi nauczyciel.

Zakaz używania telefonów popiera również burmistrz Węgrowa, Paweł Marchela, który twierdzi, że telefony i inne wszelkie urządzenia elektroniczne zabierają młodym czas na koleżeństwo. - Jako rodzic widzę problem XXI wieku. Często telefony służą robieniu niewłaściwych zdjęć i rozpowszechnianiu ich, dlatego jak najbardziej popieram pomysł z zakazem używania urządzeń w szkole.

Okazuje się, że nieśmiała młodzież w ,,realu” musi być online 24 h na dobę - także w szkole. Uczniowie węgrowskiej podstawówki niemal jednogłośnie twierdzą, że nie podobają im się nowe szkolne zasady.  Większość też nie wyobraża sobie życia bez telefonu. Ten potrzebny im jest nie tylko do dzwonienia czy pisania wiadomości ale przede wszystkim, a może nawet bardziej – do przeglądania newsów w mediach społecznościowych. - Przez to, że nie możemy mieć telefonów w szkole, potem w domu spędzamy przy nich więcej czasu - tłumaczy jedna z uczennic, dodając, że nie trochę jej się schodzi, aby obejrzeć wszystkie publikacje na Facebooku czy Instagramie.

Zakaz używania telefonów komórkowych to prawdziwa rewolucja w dzisiejszych czasach. Pierwszym krajem, który wprowadził to prawo jest Francja. Francuski minister edukacji narodowej, potwierdzał słuszność decyzji rządu argumentem, że według niego młodzież jest coraz bardziej uzależniona od smartfonów i cierpi na tzw. fonoholizm.

KSkib/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Podziel się dobrem
2020-04-02 13:00:14 Kategoria:

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa, pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Centrum czekają na Twoją pomoc. Zapraszamy do współpracy osoby wykonujące zawody medyczne.

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny? cz. 2
2020-04-01 15:57:50 Kategoria:

Technik farmaceutyczny wykonuje czynności polegające na sporządzaniu, wytwarzaniu, wydawaniu produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz współuczestniczy w...

więcej »
foto

Wielkanoc za pasem - podpowiadamy jakie dekoracje...
2020-03-31 15:45:42 Kategoria:

Wielkanoc tuż tuż, pora więc na przygotowanie świątecznych ozdób. Niektóre można kupić, inne warto zrobić samemu. Podpowiadamy, czego nie powinno zabraknąć wśród...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

6 kwietnia, audycje poniedziałkowe Wielkiego Tygodnia
2020-04-05 18:11:00 Kategoria:

Katolickie Radio Podlasie zaprasza na poniedziałkowe audycje:

więcej »


Węgrów

w lewoKwiecień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

WĘGRÓW, 03.04 16:00

Mistrzostwa Polski w kick boxingu w Węgrowie

więcej »
4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje