R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Bal Mistrzów Polskiego Związku Kickboxingu „Heros 2018” w Węgrowie
2019-01-14 15:42:55 Artykuł czytany 345 razy


Łukasz Puczyński i Paulina Stenka zwyciężyli w kategorii „formuły planszowe”, a Robert Krasoń, Karolina Kubiak i Kamila Bałanda okazali się najlepszymi polskimi zawodnikami minionego roku w „formułach ringowych”. Nagrody wręczono podczas drugiego już Balu Mistrzów PZKB, który w piątek, 11 stycznia odbył się w jednym z węgrowskich hoteli.


- Rok 2018 był dla mnie udany, zostałem wybrany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski, wygrałem Mistrzostwa Europy i uznano mnie najlepszym kickboxerem tego turnieju, do tego wywalczyłem Puchar Świata. Myślę, że zasłużenie zdobyłem tytuł na Gali PZKB, choć każdy z moich utytułowanych kolegów również zasłużył na takie wyróżnienie - mówił Łukasz Puczyński, który tegorocznymi celami są zwycięstwa w MP w marcu, a potem PŚ i w listopadzie Mistrzostwa Świata w Turcji.

Kapituła Polskiego Związku Kickboxingu, pod przewodnictwem prezesa Piotra Siegoczyńskiego, a wcześniej wielokrotnego Mistrza Świata i Europy, wyróżniła czwórkę Mistrzów Europy oraz jedną juniorkę Paulinę Stenkę, która podczas MŚ we Włoszech w swojej grupie wiekowej zdobyła 2 medale - złoty w kick light i brązowy w light contact.

- Nie spodziewałam się nagrody, to dla mnie bardzo wielkie zaskoczenie. Byłam bardziej nastawiona, że Herosa otrzyma któraś z seniorek, ponieważ jest wiele wspaniałych zawodniczek w tej kategorii. Sądzę, że wygraną zapewniło mi Mistrzostwo świata we Włoszech. Mogę się pochwalić, że jako jedyna z formuł planszowych zdobyłam tytuł mistrzyni świata. W 2019 roku przechodzę do seniorek, więc moimi celami są Mistrzostwa Polski seniorów - przyznała 18-letnia zawodniczka.

Mile zaskoczona była również Karolina Kubiak, która w ostatnich 12 miesiącach sięgnęła po Mistrzostwo Europy amatorskie i zawodowe, Puchar Świata - wszystkie w low kicku. W MP zwyciężała w tej formule oraz K-1 Rules i kick light.

- Nie do końca się spodziewałam zwycięstwa na Balu Mistrzów, ale miałam cichą nadzieję, że dostanę Herosa 2018. Nieznanym mi było w jakiej kategorii, obstawiłam formuły ringowe (w której dostałam nagrodę) i walki zawodowe. Poprzedni rok był dla mnie bardzo udany. Forma rosła z zawodów na zawody, zaczynając od Mistrzostw Polski, kończąc na walce o tytuł Zawodowej Mistrzyni Europy. Nie było łatwo, szczególnie, że przez cały rok zmagałam się z kontuzją. Kto trenuje na takim poziomie, ten wie - nie jest łatwo. Jest pot, są łzy, są zawahania, są wyrzeczenia... a sukcesy to wierzchołek góry lodowej - stwierdziła.

Wszyscy nagrodzeni podkreślali zasługi swych trenerów, z którymi pracują na co dzień w klubach oraz w reprezentacji.

Wśród zawodowców triumfowali Iwona Nieroda i Kamil Jenel. - Miło zostałam zaskoczona. Nie spodziewałam się wyróżnienia, myślałam, że przypadnie ono innej zawodniczce. Rok 2018 mogę zaliczyć do udanych. Bardzo cieszę się z tego, co udało mi się osiągnąć, mimo iż amatorsko pozostał pewien niedosyt po Mistrzostwach Europy. Jestem osobą, która stara się cieszyć z każdej najdrobniejszej rzeczy. Wygrałam dwie walki zawodowe dla federacji DSF, zdobyłam mistrzostwo Polski i brąz Mistrzostw Europy. Poważne kontuzje jakoś mnie ominęły, sportowo przeżyłam wiele pozytywnych chwil, więc zamykam 2018 rok z uśmiechem na ustach, błyskiem w oku i miłym akcentem w postaci wyróżnienia PZKB. Nowy rok będzie intensywniejszy od starego, cele już sobie postawiłam i postaram się, aby ten rok był równie udany, a może nawet lepszy, niż poprzedni - oceniła.

Trenerami roku uznano selekcjonera full contact Radosława Laskowskiego (reprezentacja) i Tomasza Biernackiego z Duetu Gdańsk (klub).

- Tą wspaniałą nagrodę traktuję jako wyróżnienie dla całego Poland Full Contact Team! Jesteśmy rodziną, grupą osób pozytywnie zakręconych, mających ten sam cel. Chwile wspólnie spędzone to najwspanialsze momenty i chyba ta atmosfera jest zaraźliwa. Dziękuję wszystkim moim zawodnikom za zaufanie i chciałbym podkreślić, że to nieprawda, iż nasza młodzież jest zła. Mamy wspaniałą, mądrą i przyjacielską młodzież, dajmy jej tylko mały kredyt zaufania i gwarantuję, że się na niej nie zawiedziemy. Na 2019 rok celem jest utrzymanie reprezentacji Polski na podium klasyfikacji medalowej MŚ - powiedział Radosław Laskowski.

"Herosem Honorowym" wyróżniono wrocławskiego szkoleniowca Tomasza Skrzypka, prowadzącego kadrę w formule K-1, z Tomaszem Mamulskim. - To jest moje pożegnanie z reprezentacją Polski, z którą byłem związany 26 lat, w tym 21 jako trener kadry narodowej. Najdłużej z moim przyjacielem Tomkiem Mamulskim. Dziękuję za daną mi szansę i zawodnikom, z którymi pracowałem. To był dla mnie zaszczyt. Dziękuję za tak godne pożegnanie, miałem łzy w oczach, ale warto było wszystkim przeżyć - przekazał wzruszony Tomasz Skrzypek, który poinformował również, że wraca do korzeni do klubu Fighter 1992 Wrocław.

Statuetki wręczono także innym zasłużonym osobom. Sędzią roku PZKB został Krzysztof Kacperski, imprezą – mecz Polski z Węgrami w kick light w Kartuzach, który organizował Patryk Zaborowski z miejscowego KKK Rebelia. Nagrodzono także kluby: Panzer Suwałki i Palestra Warszawa i partnerów: DSF Kickboxing Challenge i Creative Green.

- Byłem totalnie zaskoczony Herosem 2018. Jedyne, co wiedziałem odnośnie meczu Polska - Węgry to fakt, że oglądalność w jego trakcie była ogromna i sięgała 200 tysięcy widzów z 25 państw, nawet tak egzotycznych, jak Laos czy Birma. Przygotowania do meczu rozpoczęliśmy pół roku wcześniej rozsyłając wspólnie z prezesem Piotrem Siegoczyńskim zaproszenia do kilku europejskich ekip. Pierwszym teamem, który odpowiedział pozytywnie były Węgry. Następnie z Tomaszem Biernackim skontaktowaliśmy się z tamtejszymi działaczami i rozpoczęliśmy przygotowania. Teraz czeka nas rewanż u Madziarów, a w późniejszym czasie planujemy kolejne mecze, które są jednym z najlepszych sposobów zdobywania doświadczenia międzynarodowego oraz promocji polskiego kickboxingu - uważa Patryk Zaborowski.


Udział w 30-leciu powstania PZKB oraz w uroczystości wręczenia sportowcom nagrody Herosa wzięli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, członkowie oraz sympatycy klubu. Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowała starosta Ewa Besztak, z kolei Urząd Miasta Węgrów – burmistrz Paweł Marchela.

Jubileusz był okazją do wręczenia podziękowań za pomoc i współpracę w organizacji różnego rodzaju działań i przedsięwzięć na rzecz polskiego Kickboxingu w 2018 roku oraz Nagród Polskiego Związku Kickboxingu "Heros 30-lecia PZKB" w kategorii Organizacja Imprez Kickboxingu, które otrzymał Urząd Miejski w Węgrowie oraz Starostwo Powiatowe w Węgrowie.

Nagrody Heros 2018 - zwycięzcy:

1. Kategoria: Zawodnik roku PZKB – formuły planszowe – Łukasz Puczyński
2. Kategoria: Zawodnik roku PZKB – formuły ringowe – Robert Krasoń
3. Kategoria: Zawodnik Roku walki zawodowe – Kamil Jenel
4. Kategoria: Zawodniczka roku PZKB formuły planszowe – Paulina Stenka
5. Kategoria: Zawodniczka roku PZKB formuły ringowe - Karolina Kubiak, Kamila Bałanda
6. Kategoria: Zawodniczka roku walki zawodowe - Iwona Nieroda
7. Kategoria: Trener Roku Klub PZKB - Tomasz Biernacki (Duet Gdańsk)
8. Kategoria: Trener Roku – Kadra PZKB – Radosław Laskowski
9. Kategoria: Sędzia roku PZKB – Krzysztof Kacperski
10. Kategoria: Impreza roku PZKB – Mecz Polska – Węgry w kick light, Kartuzy, organizator Patryk Zaborowski
11. Kategoria: Klub roku PZKB – Panzer Suwałki, Palestra Warszawa
12. Kategoria: Partner roku - Creative Green
13. Kategoria: Partner roku - DSF Kickboxing Challenge
14.    Kategoria: Heros Honorowy – Tomasz Skrzypek(informacja i zdjęcia wwwpzkickboxing.pl)

KSkib/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

WĘGRÓW, 05.01

Siatkarki Nike grają w sobotę

więcej »
6

WĘGRÓW, 06.01

Orszak Trzech Króli w Węgrowie

więcej »
7 8

WĘGRÓW, 08.01 11:00

„W Państwie króla Abecadło”

więcej »
9 10 11 12

WĘGRÓW, 12.01

Podtrzymać zwycięską passę

więcej »
13
14 15

WĘGRÓW, 15.01

Węgrowskie Drogi do Niepodległości

więcej »

WĘGRÓW, 15.01

Węgrowskie drogi do niepodległości

więcej »
16 17 18

WĘGRÓW, 18.01 19:00

Koncert kolęd w Węgrowie

więcej »
19 20

WĘGRÓW, 20.01 19:00

Węgrów: Koncert kolęd w Bazylice Mniejszej

więcej »
21 22 23 24 25 26 27

WĘGRÓW, 27.01

Stoczek: zostań krwiodawcą

więcej »
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje