R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Węgrów: jak podzielono pieniądze na sport?
2016-02-26 19:42:01 Artykuł czytany 942 razy


17 węgrowskich klubów sportowych ubiegało się w tym roku o dotacje na wspieranie bieżącej działalności. I choć łącznie wnioskowano o przyznanie 857 tys. zł, w samorządowym budżecie na ten cel przeznaczono zaledwie 290 tys. Mimo że kwota jest o 20 tys. wyższa niż w roku ubiegłym, nadal to zbyt mało aby zadowolić wszystkich.


Celem przyznawanych dotacji – jak czytamy na stronie Urzędu Miasta w Węgrowie - jest upowszechnianie kultury fizycznej poprzez popularyzację i upowszechnianie oraz wspieranie rozwoju sportu, wychowania fizycznego, rehabilitacji ruchowej oraz innych form zorganizowanych i niezorganizowanych aktywności fizycznej.

- Zawsze tak jest, że jeśli jest większe zapotrzebowanie, a środki jakimi dysponujemy mniejsze to będzie budziło kontrowersje – przyznaje wiceburmistrz miasta Leszek Redosz, dodając, że samorządu nie stać na zadowolenia wszystkich, dlatego też w tym nie wszystkie kluby mogły z miejskich dotacji skorzystać. Wiceburmistrz tłumaczy także, że sport to tylko jedna z dziedzin, na którą rok rocznie idą miejskie pieniądze, a te muszą być wydawane proporcjonalnie do potrzeb. – Nie możemy tej kwoty zwiększyć, bo automatycznie będziemy musieli zmniejszyć wydatki na kulturę, oświatę czy inne zadania, które często są bardziej istotne dla mieszkańców Węgrowa.

Poza tegoroczną pulą znalazła się Fundacja By The Way, Stowarzyszenie „Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur” i UKS Świetlica Społeczna.Zadowoleni z tegorocznych dotacji mogą być węgrowscy piłkarze. Seniorzy z MKS Czarni Węgrów i działająca od dwóch lat Akademia Piłkarska otrzymały łącznie 116 tys. zł. I choć oba kluby zgarnęły niemal połowę puli, to jednak najbliżej wnioskowanej kwoty była drużyna PMKS Nike Węgrów. Klub otrzymał 70 tys. zł z czego 50 tys. trafi do seniorek, a pozostałe 20 tys. na rozwój najmłodszych węgrowskich siatkarek
Takie samo wsparcie pierwszoligowa drużyna siatkarek otrzymała także od samorządu powiatu węgrowskiego, jednak, jak przyznaje prezes klubu Wojciech Górecki, w rzeczywistości 50 tys. zł od miasta starcza jedynie na pokrycie kosztów transportu.

Rozczarowania nie kryje także WKS Sfinks. Kickbokserzy otrzymali niespełna 18% pożądanej sumy. Prezes Wojciech Górecki, przyznaje wprost, że sekcja kickboxingu ogranicza wyjazdy na zawody do minimum, bo klubu nie stać na pokrycie kosztów z tym związanych.Choć władze miasta zapewniają, że nie są w stanie przeznaczać na wspieranie węgrowskiego sportu więcej niż tegoroczne 290 tys., to według W. Góreckiego, który jak sam o sobie mówi – wieloletniego obserwatora w tej dziedzinie – miasto stać na nieco wyższą kwotę. Za przykład podaje miasto Łochów, które w tym roku na wspieranie swoich sportowców przeznaczyło ok. 60 tys. zł więcej niż samorząd Węgrowa.


KSkib/Węgrów  [MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • muszka
    2016-03-01 11:17:56

    arrow

    MKS Czarni Węgrów. Ciekawe, bardzo ciekawe, straszliwie ciekawe :)

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Węgrów

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7

WĘGRÓW, 07.04

Mieszkańcy Łochowa zablokują DK - 62

więcej »
8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22

WĘGRÓW, 22.04

Premier Morawiecki odwiedzi Węgrów

więcej »
23 24 25

WĘGRÓW, 25.04 10:00

II Sadowieńskie Forum Kobiet

więcej »
26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje