• mobilne podlasie24
  • e-mail
  • SMS
  • Radio
  • GG

REGION

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Spedycja – Transport – Cło
2011-03-25 10:12:48 Artykuł czytany 2492 razy


Studium Celne w Białej Podlaskiej wraz z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Przewoźników oraz Izbą Celną w Białej Podlaskiej już po raz czwarty organizuje Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Spedycja – Transport – Cło.


Poprzednie edycje Olimpiady zebrały pozytywne opinie zarówno wśród uczestników, współorganizatorów¸ jak i szeroko pojętego środowiska transportowców

W Olimpiadzie mogą uczestniczyć przedsiębiorcy i pracownicy firm spedycyjnych, transportowych, agencji celnych, centrów logistycznych i firm prowadzących wymianę towarową z zagranicą. Szczególnie mile widziani są studenci i słuchacze szkół o profilach kształcenia zbliżonych do obszarów tematycznych olimpiady.

Katolickie Radio Podlasie i Portal podlasie24.pl sprawują patronat medialny nad Olimpiadą.

REGULAMIN OLIMPIADY

I Cele Olimpiady i założenia organizacyjne

Celami Olimpiady są:
1.    zainteresowanie problematyką spedycji, transportu, cła i logistyki szerokich kręgów społeczeństwa i młodzieży;
2.    promocja tych dynamicznie rozwijających się działów gospodarki narodowej;
3.    propagowanie nowoczesnych technik zdobywania wiedzy;
4.    promowanie nowoczesnych form przekazywania danych.
Olimpiada ma zasięg ogólnokrajowy, przeprowadzana jest w dwóch etapach:
1.    etap I odbywa się za pośrednictwem poczty e-mail;
2.    etap II odbywa się w miejscu siedziby organizatora (Biała Podlaska).

II Organizatorzy Olimpiady


1.    Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Spedycja Transport Cło organizuje Studium Celne w Białej Podlaskiej wraz z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Przewoźników oraz Izbą Celną w Białej Podlaskiej.
2.    Organizacje wspomagające Olimpiadę to: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Stowarzyszenie Polska w Unii Europejskiej, Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ZMPD).
3.    Olimpiadę przeprowadza Rada Główna Olimpiady, zwany dalej Radą Główną.
4.    Radą Główną kieruje – wybrany przez członków Rady – przewodniczący (wraz z wiceprzewodniczącymi i sekretarzem).
5.    Rada Główna odpowiada za poziom merytoryczny Olimpiady i jej organizację.
6.    Rada Główna opracowuje program Olimpiady wraz z wykazem literatury oraz regulamin zawodów – a po zatwierdzeniu przez przewodniczącego – publikuje w formie informatora zamieszczanego na stronach www organizatorów Olimpiady.
7.    Przy Radzie Głównej działa Jury  Olimpiady, którego zadaniem jest opracowanie propozycji koncepcji programu tematycznego Olimpiady oraz pytań na zawody poszczególnych etapów.
8.    Siedzibą Rady Głównej jest BIAŁA PODLASKA, biuro PAC RECTUS-WOC (organ prowadzący Studium Celne), ul. Warszawska 14, p.16, 21-500 Biała Podlaska.

III Uczestnicy Olimpiady

1.    W Olimpiadzie mogą uczestniczyć przedsiębiorcy i pracownicy firm spedycyjnych, transportowych, agencji celnych, centrów logistycznych i firm prowadzących wymianę towarową z zagranicą. Szczególnie mile widziani będą studenci i słuchacze szkół o profilach kształcenia zbliżonych do obszarów tematycznych olimpiady.
2.    Zawodnicy startują w Olimpiadzie indywidualnie.

IV Organizacja Olimpiady

1.    I i II etap Olimpiady przeprowadzane są w terminach ustalonych przez Radę Główną.
2.    Etap I Olimpiady (miesiąc kwiecień) będzie obejmował cztery bloki programowe.
I.   Spedycja
II.  Transport
III.  Cło
IV. Logistyka
3.    Pytania umieszczone zostaną na stronach  www organizatorów Olimpiady (www.rectus.edu.pl,  www.interwizja.edu.pl , www.stow.pl, www.bialapodlaska.uc.gov.pl).
4.    Każdy z uczestników powinien nadesłać odpowiedzi tylko na 2 pytania z zastrzeżeniem, że każde z pytań musi być wybrane z różnych bloków programowych.
5.    Odpowiedz na każde z pytań powinno zawierać się na 2 - 3 stornach A4 (czcionka - Times New Roman 12, wszystkie marginesy - 2,5, odstępy między wierszami - pojedyncze).
6.    Odpowiedzi wraz z wypełnionym zgłoszeniem udziału w Olimpiadzie (załącznik 1) należy przesłać na adres e-mail olimpiada@rectus.edu.pl w terminie 21 (dwudziestu jeden) dni od dnia ukazania się pytań na w/w stronach internetowych nie później niż do dnia 30 kwietnia 2011 r.
7.    Nazwiska laureatów pierwszego etapu zostaną zamieszczone na stronach internetowych organizatorów Olimpiady (www.rectus.edu.pl, www.interwizja.edu.pl, www.stow.pl, www.bialapodlaska.uc.gov.pl) w terminie 14 dni od daty zakończenia przyjmowania zgłoszeń uczestnictwa wraz z odpowiedziami.
8.    Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostanie max 50 zawodników.
9.    Etap II Olimpiady (miesiąc maj) odbędzie się w miejscu siedziby organizatora (Biała Podlaska).
10.    O miejscu i terminie drugiego etapu finaliści zostaną poinformowani pocztą elektroniczną bądź listownie.
11.    Drugi etap odbędzie się w formie pisemnego testu z zagadnień, których znajomość potrzebna jest przy wykonywaniu zawodu spedytora tj. problematyka spedycyjna, transportowa, celna, podatkowa i niektóre zagadnienia z logistyki.
12.    Czas trwania testu wynosi 90 minut.
13.    Przebieg II etapu Olimpiady:

o    zapoznanie uczestników z zasadami przeprowadzenia testu;
o    otwarcie - w obecności uczestników etapu II – kopert z pytaniami i rozdanie „kart odpowiedzi”. Koperty te otwiera przewodniczący Jury przy udziale jednego z uczestników etapu II Olimpiady;
o    zebranie przez przewodniczącego Jury „kart odpowiedzi” od wszystkich uczestników etapu II Olimpiady – po upływie ustalonego czasu przewidzianego na rozwiązywanie zadań;
o    dokonanie oceny testu (suma punktów z testu wyłoni zwycięzcę);
o    wypełnienie protokółu (załącznik 3).

14.    W przypadku równej ilości punktów Jury Olimpiady zarządza dogrywkę.
15.    Wszystkie wątpliwości i niejasności rozstrzygać będzie Rada Główna konkursu, której decyzje będą ostateczne.
16.    Uroczyste wręczenia nagród odbędzie się na przełomie miesięcy maja - czerwca.
17.    Organizatorzy olimpiady zastrzegają sobie prawo do przetwarzania danych osobowych uczestników wyłącznie na potrzeby niniejszego konkursu.
 
V Nagrody


I miejsce    Puchar, Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa
II miejsce    Puchar, Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa
III miejsce    Puchar, Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa
IV miejsce     Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa
V miejsce    Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa
VI miejsce    Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa
VII miejsce    Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa
VIII miejsce    Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa
IX miejsce    Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa
X miejsce    Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa

Rada Olimpiady zastrzega sobie prawo do zmiany liczby nagrodzonych miejsc.

VI Postanowienia końcowe

•    Rada Główna prowadzi dokumentację I i II etapu Olimpiady, gromadząc:
•    dokumenty w sprawie powołania oraz zmian w składzie Rady Głównej oraz Jury Olimpiady;
•    prace pisemne uczestników etapów I i II Olimpiady przez 2 lata;
•    rejestr wydanych zaświadczeń i ich wzory;
•    protokół Jury II etapu Olimpiady;
•    dowody rachunkowe za 5 ostatnich lat.

Więcej informacji z Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego znajdziesz TUTAJ

[ja]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.




Co, gdzie, kiedy

w lewoMarzec 2015w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

SOKOŁÓW, 01.03

Sokołowski Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

więcej »

POWIAT BIALSKI, 01.03 10:00

V Memoriał im. Damiana Stasiewskiego

więcej »

GARWOLIN, 01.03 10:00

Siatkarskie czwórki w Żelechowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.03 11:00

Spotkanie z Mateuszem Bajem

więcej »

WĘGRÓW, 01.03 12:00

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

więcej »

RADZYŃ, 01.03 15:30

Wystawa „Radzyń wyklęty”

więcej »

SOKOŁÓW, 01.03 17:00

Koncert „Gałczyński inaczej”

więcej »
2

RADZYŃ, 02.03 - 04.03

Rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży

więcej »
3 4 5

MIASTO SIEDLCE, 05.03

Koncerty z cyklu „Spotkania z muzyką”

więcej »

MIŃSK MAZ., 05.03 18:30

Spotkanie z Iwoną Menzel

więcej »
6

BIELSK PODL., 06.03 15:30

Wystawa malarstwa Celiny Mieńkowskiej

więcej »

RADZYŃ, 06.03 19:00

Jan Kondrak kobietom

więcej »
7

MIĘDZYRZEC, 07.03 16:00

„Kobieto uwierz w siebie”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.03 18:00

KPS przed szansą na kolejne zwycięstwo

więcej »
8

RADZYŃ, 08.03 15:00

Najpiękniejsze piosenki o… miłości

więcej »

MIŃSK MAZ., 08.03 16:30

Koncert The Royal Brass & Katarzyny Goszcz

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 08.03 17:00

Niedzielny maraton zumby w Mordach

więcej »

LUBARTÓW, 08.03 18:00

Koncert „Anna German jakiej nie znamy”

więcej »

DROHICZYN, 08.03 19:00

Koncert na Dzień Kobiet

więcej »
9 10

MIASTO SIEDLCE, 10.03

II Przegląd Artystyczny „Młody talent”

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.03 17:00

Dzień Kobiet w Mordach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.03 18:00

Wieczór poezji Urszuli Tom „Przystanek przed snem...”

więcej »
11

MIASTO SIEDLCE, 11.03 11:00

Koncert poezji śpiewanej dla słuchaczy SUTW

więcej »
12 13

SIEMIATYCZE, 13.03 16:00

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

więcej »
14

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 14.03 17:00

5 0 – lecie pracy artystycznej Jerzego Połomskiego

więcej »
15

POWIAT SIEDLECKI, 15.03 12:30

Gminny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Przesmyki

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.03 17:00

Niedzielny Salon Muzyczny: Najpiękniejsze arie operowe i operetkowe

więcej »

BIELSK PODL., 15.03 19:00

Koncert „Oto teraz czas upragniony”

więcej »
16 17

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 17.03 10:00

„Wesoła Ludwiczka”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.03 14:00

Wykłady Małgorzaty Trzaskalik-Wyrwy dla słuchaczy SUTW

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.03 15:00

Andrzej Duda odwiedzi Siedlce

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.03 19:00

Koncert zespołu Niekompletni

więcej »
18

MIASTO SIEDLCE, 18.03 10:00

V Siedlecka Gospeliada – konkurs piosenki gospel w języku angielskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.03 17:00

„Ścieżki Słów” - XIV Spontaniczny Turniej Sztuki Recytatorskiej

więcej »

SOKOŁÓW, 18.03 18:00

„Żegnaj kotku”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.03 19:00

Teatr Fanum: Spektakl „Mąż i żona”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.03 20:30

Zespół Muchy zagra w Siedlcach

więcej »
19

POWIAT BIALSKI, 19.03 14:00

Gminny Przegląd Tradycji Wielkanocnych

więcej »
20

SOKOŁÓW, 20.03 11:00

ETNO WIOSNA Z SOKOŁOWIANAMI

więcej »

DROHICZYN, 20.03 17:00

Koncert Piosenki Francuskiej

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 20.03 18:00

Wystawa fotografii Aleksandra Skumsa

więcej »

LUBARTÓW, 20.03 18:00

Nowa wystawa w Galerii ORDY w Kocku

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.03 19:00

„Skąpiec. Work in Progress” wraca na deski Sceny Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »
21

MIASTO SIEDLCE, 21.03 10:00

Jarmark Tradycji Wielkanocnych w Siedlcach

więcej »

RYKI, 21.03 16:00

RODZINKA PrL

więcej »
22

POWIAT BIALSKI, 22.03

Kiermasz Wielkanocny w Kodniu

więcej »

WĘGRÓW, 22.03 10:00

Gitarrra!

więcej »

SIEMIATYCZE, 22.03 16:00

Tradycyjny strój ludowy na Podlasiu

więcej »

MIŃSK MAZ., 22.03 16:00

Występ grupy teatralnej z warszawskiego Centrum Kultury Śródmieście

więcej »

SOKOŁÓW, 22.03 17:00

Koncert Pasyjny w Sokołowie Podlaskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 22.03 18:00

Koncert z cyklu Time For Jazz - Michał Wróblewski Trio

więcej »

RADZYŃ, 22.03 19:30

Łowcy. B w Radzyniu Podlaskim

więcej »
23

MIASTO SIEDLCE, 23.03 15:00

Uroczystości pogrzebowe ś. p. ks. prałata Stefana Kornasa /AKTUALIZACJA/

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.03 15:00

Uroczystości pogrzebowe ś. p. ks. prałata Stefana Kornasa /AKTUALIZACJA/

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.03 15:00

Uroczystości pogrzebowe ś. p. ks. prałata Stefana Kornasa /AKTUALIZACJA/

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 23.03 17:00

Promocja książki Jana Czernika

więcej »
24

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 24.03

„Na szlacheckim dworze”

więcej »

MIŃSK MAZ., 24.03 13:00

Gminny Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

więcej »
25

GARWOLIN, 25.03 18:00

III Marsz Świętości - „Dzięki Bogu żyję”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.03 19:00

O wejście do play- offów

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.03 19:00

Spektakl: Dzień Drugi. Prawda Jedyna

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 25.03 20:00

Koncert zespołu Lao Che w Białej Podlaskiej

więcej »
26 27

WŁODAWA, 27.03

Festiwal Piosenki Przyrodniczej we Włodawie

więcej »

POWIAT BIALSKI, 27.03

Kiermasz Wielkanocny w Janowie Podlaskim

więcej »

LUBARTÓW, 27.03 10:00

Kiermasz Wielkanocny w Lubartowie

więcej »

DROHICZYN, 27.03 16:00

Warsztaty z Malowania Pisanek

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 27.03 18:00

Premiera spektaklu „Podchody”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 27.03 18:00

Wernisaż wystawy fotografii Jana Brykczyńskiego

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 27.03 19:00

Misterium Wielkopostne w Białej Podlaskiej

więcej »
28

POWIAT BIALSKI, 28.03

Cross Maraton Jana Kulbaczyńskiego

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 28.03 10:00

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej

więcej »

ŁOSICE, 28.03 10:00

Pierwszy Jarmark Wielkanocny w Łosicach

więcej »

ŁOSICE, 28.03 10:00

Program I Łosickiego Jarmarku Wielkanocnego

więcej »

BIELSK PODL., 28.03 11:00

Kiermasz Wielkanocny w Bielsku Podlaskim

więcej »

BIELSK PODL., 28.03 11:00

Kiermasz Wielkanocny w Bielsku Podlaskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.03 12:30

Warsztaty pisankarskie

więcej »

MIĘDZYRZEC, 28.03 17:00

Międzynarodowy Dzień Teatru w Międzyrzecu

więcej »
29

SOKOŁÓW, 29.03 10:00

XIV Jarmark Wielkanocny w Sokołowie Podlaskim

więcej »

MIŃSK MAZ., 29.03 17:30

"Sen nocy letniej" w Mrozach

więcej »

DROHICZYN, 29.03 19:30

Misterium Wielkopostne: Zdruzgotany za nasze winy

więcej »
30

ŁUKÓW, 30.03 18:00

250 muzyków da koncert w Łukowie

więcej »
31

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 31.03

Spektakl „Tymoteusz i Psiuńcio”

więcej »

Najnowsze Informacje