REGION

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Spedycja – Transport – Cło
2011-03-25 10:12:48 Artykuł czytany 2789 razy


Studium Celne w Białej Podlaskiej wraz z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Przewoźników oraz Izbą Celną w Białej Podlaskiej już po raz czwarty organizuje Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Spedycja – Transport – Cło.


Poprzednie edycje Olimpiady zebrały pozytywne opinie zarówno wśród uczestników, współorganizatorów¸ jak i szeroko pojętego środowiska transportowców

W Olimpiadzie mogą uczestniczyć przedsiębiorcy i pracownicy firm spedycyjnych, transportowych, agencji celnych, centrów logistycznych i firm prowadzących wymianę towarową z zagranicą. Szczególnie mile widziani są studenci i słuchacze szkół o profilach kształcenia zbliżonych do obszarów tematycznych olimpiady.

Katolickie Radio Podlasie i Portal podlasie24.pl sprawują patronat medialny nad Olimpiadą.

REGULAMIN OLIMPIADY

I Cele Olimpiady i założenia organizacyjne

Celami Olimpiady są:
1.    zainteresowanie problematyką spedycji, transportu, cła i logistyki szerokich kręgów społeczeństwa i młodzieży;
2.    promocja tych dynamicznie rozwijających się działów gospodarki narodowej;
3.    propagowanie nowoczesnych technik zdobywania wiedzy;
4.    promowanie nowoczesnych form przekazywania danych.
Olimpiada ma zasięg ogólnokrajowy, przeprowadzana jest w dwóch etapach:
1.    etap I odbywa się za pośrednictwem poczty e-mail;
2.    etap II odbywa się w miejscu siedziby organizatora (Biała Podlaska).

II Organizatorzy Olimpiady


1.    Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Spedycja Transport Cło organizuje Studium Celne w Białej Podlaskiej wraz z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Przewoźników oraz Izbą Celną w Białej Podlaskiej.
2.    Organizacje wspomagające Olimpiadę to: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Stowarzyszenie Polska w Unii Europejskiej, Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ZMPD).
3.    Olimpiadę przeprowadza Rada Główna Olimpiady, zwany dalej Radą Główną.
4.    Radą Główną kieruje – wybrany przez członków Rady – przewodniczący (wraz z wiceprzewodniczącymi i sekretarzem).
5.    Rada Główna odpowiada za poziom merytoryczny Olimpiady i jej organizację.
6.    Rada Główna opracowuje program Olimpiady wraz z wykazem literatury oraz regulamin zawodów – a po zatwierdzeniu przez przewodniczącego – publikuje w formie informatora zamieszczanego na stronach www organizatorów Olimpiady.
7.    Przy Radzie Głównej działa Jury  Olimpiady, którego zadaniem jest opracowanie propozycji koncepcji programu tematycznego Olimpiady oraz pytań na zawody poszczególnych etapów.
8.    Siedzibą Rady Głównej jest BIAŁA PODLASKA, biuro PAC RECTUS-WOC (organ prowadzący Studium Celne), ul. Warszawska 14, p.16, 21-500 Biała Podlaska.

III Uczestnicy Olimpiady

1.    W Olimpiadzie mogą uczestniczyć przedsiębiorcy i pracownicy firm spedycyjnych, transportowych, agencji celnych, centrów logistycznych i firm prowadzących wymianę towarową z zagranicą. Szczególnie mile widziani będą studenci i słuchacze szkół o profilach kształcenia zbliżonych do obszarów tematycznych olimpiady.
2.    Zawodnicy startują w Olimpiadzie indywidualnie.

IV Organizacja Olimpiady

1.    I i II etap Olimpiady przeprowadzane są w terminach ustalonych przez Radę Główną.
2.    Etap I Olimpiady (miesiąc kwiecień) będzie obejmował cztery bloki programowe.
I.   Spedycja
II.  Transport
III.  Cło
IV. Logistyka
3.    Pytania umieszczone zostaną na stronach  www organizatorów Olimpiady (www.rectus.edu.pl,  www.interwizja.edu.pl , www.stow.pl, www.bialapodlaska.uc.gov.pl).
4.    Każdy z uczestników powinien nadesłać odpowiedzi tylko na 2 pytania z zastrzeżeniem, że każde z pytań musi być wybrane z różnych bloków programowych.
5.    Odpowiedz na każde z pytań powinno zawierać się na 2 - 3 stornach A4 (czcionka - Times New Roman 12, wszystkie marginesy - 2,5, odstępy między wierszami - pojedyncze).
6.    Odpowiedzi wraz z wypełnionym zgłoszeniem udziału w Olimpiadzie (załącznik 1) należy przesłać na adres e-mail olimpiada@rectus.edu.pl w terminie 21 (dwudziestu jeden) dni od dnia ukazania się pytań na w/w stronach internetowych nie później niż do dnia 30 kwietnia 2011 r.
7.    Nazwiska laureatów pierwszego etapu zostaną zamieszczone na stronach internetowych organizatorów Olimpiady (www.rectus.edu.pl, www.interwizja.edu.pl, www.stow.pl, www.bialapodlaska.uc.gov.pl) w terminie 14 dni od daty zakończenia przyjmowania zgłoszeń uczestnictwa wraz z odpowiedziami.
8.    Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostanie max 50 zawodników.
9.    Etap II Olimpiady (miesiąc maj) odbędzie się w miejscu siedziby organizatora (Biała Podlaska).
10.    O miejscu i terminie drugiego etapu finaliści zostaną poinformowani pocztą elektroniczną bądź listownie.
11.    Drugi etap odbędzie się w formie pisemnego testu z zagadnień, których znajomość potrzebna jest przy wykonywaniu zawodu spedytora tj. problematyka spedycyjna, transportowa, celna, podatkowa i niektóre zagadnienia z logistyki.
12.    Czas trwania testu wynosi 90 minut.
13.    Przebieg II etapu Olimpiady:

o    zapoznanie uczestników z zasadami przeprowadzenia testu;
o    otwarcie - w obecności uczestników etapu II – kopert z pytaniami i rozdanie „kart odpowiedzi”. Koperty te otwiera przewodniczący Jury przy udziale jednego z uczestników etapu II Olimpiady;
o    zebranie przez przewodniczącego Jury „kart odpowiedzi” od wszystkich uczestników etapu II Olimpiady – po upływie ustalonego czasu przewidzianego na rozwiązywanie zadań;
o    dokonanie oceny testu (suma punktów z testu wyłoni zwycięzcę);
o    wypełnienie protokółu (załącznik 3).

14.    W przypadku równej ilości punktów Jury Olimpiady zarządza dogrywkę.
15.    Wszystkie wątpliwości i niejasności rozstrzygać będzie Rada Główna konkursu, której decyzje będą ostateczne.
16.    Uroczyste wręczenia nagród odbędzie się na przełomie miesięcy maja - czerwca.
17.    Organizatorzy olimpiady zastrzegają sobie prawo do przetwarzania danych osobowych uczestników wyłącznie na potrzeby niniejszego konkursu.
 
V Nagrody


I miejsce    Puchar, Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa
II miejsce    Puchar, Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa
III miejsce    Puchar, Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa
IV miejsce     Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa
V miejsce    Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa
VI miejsce    Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa
VII miejsce    Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa
VIII miejsce    Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa
IX miejsce    Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa
X miejsce    Dyplom, nagroda rzeczowa lub finansowa

Rada Olimpiady zastrzega sobie prawo do zmiany liczby nagrodzonych miejsc.

VI Postanowienia końcowe

•    Rada Główna prowadzi dokumentację I i II etapu Olimpiady, gromadząc:
•    dokumenty w sprawie powołania oraz zmian w składzie Rady Głównej oraz Jury Olimpiady;
•    prace pisemne uczestników etapów I i II Olimpiady przez 2 lata;
•    rejestr wydanych zaświadczeń i ich wzory;
•    protokół Jury II etapu Olimpiady;
•    dowody rachunkowe za 5 ostatnich lat.

Więcej informacji z Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego znajdziesz TUTAJ

[ja]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.




Co, gdzie, kiedy

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.02

Co łączy Białą Podlaską i Nieśwież?

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.02 18:00

„Osiecka” - koncert Zespołu Wokalnego Sweet Angels

więcej »
2

RADZYŃ, 02.02

Wystawa malarstwa Jerzego Omelczuka w Radzyniu Podlaskim

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 02.02 18:00

Wernisaż wystawy „Mama, I’m Coming Home” – RZEŹBA

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.02 18:00

Młodzi kolędnicy z Siedlec najlepsi na Mazowszu

więcej »
3

ŁUKÓW, 03.02

II Halowy Turniej o Puchar Posła RP Krzysztofa Głuchowskiego w Piłce Nożnej w Łukowie

więcej »

SIEMIATYCZE, 03.02

250-lecie konfederacji barskiej

więcej »

RADZYŃ, 03.02

Ulan- Majorat: Bal charytatywny dla walczącego z rakiem Andrzeja

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.02 19:00

Trzecia Gala Biznesu Wschodniej Izby Gospodarczej w Siedlcach

więcej »
4

SIEMIATYCZE, 04.02

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu w centrum Siemiatycz

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.02

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Siedlcach

więcej »

RADZYŃ, 04.02

W Woli Osowińskiej karnawał jak w XVII wieku

więcej »

POWIAT BIALSKI, 04.02

Transmisja Eucharystii z Janowa Podlaskiego w TVP Polonia

więcej »

RYKI, 04.02

Kłoczew: koncert jakiego nie było

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.02 09:30

Przysięga wojskowa w Siemiatyczach

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.02 18:00

Cztery Pory Muzyki – Zima

więcej »
5

MIASTO SIEDLCE, 05.02

Trzynasta rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez bpa Kazimierza Gurdę

więcej »
6 7

MIASTO SIEDLCE, 07.02 11:00

Spotkanie autorskie Łukasza Walewskiego ze słuchaczami SUTW

więcej »
8

MIĘDZYRZEC, 08.02

Potańcówka w tłusty czwartek

więcej »

MIŃSK MAZ., 08.02 18:30

Spotkanie z Cezarym Harasimowiczem w Mińsku Mazowieckim

więcej »
9

KRAJ, 09.02

Dni Szelążkowe w Toruniu

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 09.02

Wiśniew: Przegląd Dziecięcych Zespołów Jasełkowych

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 09.02 17:00

Wystawa „Mieszczaństwo - lata dwudzieste, lata trzydzieste”

więcej »

ŁOSICE, 09.02 17:00

5. Wieczór Chwały w Łosicach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.02 18:00

„Dwugłos Poetycki” Agnieszki Somli-Zdanowskiej i Aleksandry Myrdy-Dmowskiej

więcej »
10

RADZYŃ, 10.02

Ogólnopolski turniej karate w Kąkolewnicy

więcej »

ŁOSICE, 10.02

Siatkarski turniej im. Piotra Nowakiewicza

więcej »

KRAJ, 10.02

Dni Szelążkowe w Toruniu

więcej »

WĘGRÓW, 10.02

Gala sportu w Węgrowie już 10 lutego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.02 18:00

Promocja książki „Operacja rozpoznanie – Nowy Początek”

więcej »

MIŃSK MAZ., 10.02 18:00

Koncert operetkowy w Mińsku Mazowieckim

więcej »
11

WŁODAWA, 11.02

Włodawa: przysięga żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej i utrudnienia w ruchu

więcej »

KRAJ, 11.02

Dni Szelążkowe w Toruniu

więcej »

ŁOSICE, 11.02 15:00

Koncert charytatywny dla Kacpra

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.02 17:00

The Best of Sting - koncert dla zakochanych

więcej »
12

SIEMIATYCZE, 12.02 14:00

„Andropauza 3 - czyli jak żyć i nie zwariować” – zaproszenie do teatru w Siemiatyczach

więcej »
13

MIASTO SIEDLCE, 13.02

Siedlce: I Edycja Warsztatów Biblijnych

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 13.02 18:00

Walentynki w zbuczyńskim GOK-u

więcej »

ŁUKÓW, 13.02 18:00

Walentynki w łukowskim Klubie Kamena

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 13.02 20:30

Zbliżają się walentynki jazzowe. Wystąpi krakowskie trio

więcej »
14 15

MIASTO SIEDLCE, 15.02

Koncerty z cyklu "Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie"

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.02 18:00

Otwarcie Dorocznej Wystawy Fotografii Grupy Twórczej FOTOGRAM

więcej »

SOKOŁÓW, 15.02 18:00

Sokołów Podlaski: Promocja książki i wystawa zdjęć w MBP

więcej »

GARWOLIN, 15.02 19:00

Piotr Bałtroczyk w Garwolinie - „Mężczyzna z kijowym peselem”

więcej »
16

POWIAT BIALSKI, 16.02

Nocne Czuwanie Młodych: o jedności w Kodniu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.02 16:00

Sędzia Anna Maria Wesołowska w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.02 17:00

Taneczne opowieści z Luzikiem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.02 18:00

Jezusowi chwała – wieczór uwielbienia u oblatów

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.02 18:00

Promocja książki Wandy Księżopolskiej

więcej »

DROHICZYN, 16.02 19:00

Paweł Domagała wystąpi w Drohiczynie

więcej »
17

WŁODAWA, 17.02

Caritas: Seniorzy podzielą się osiągnięciami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.02

KPS gra o play - offy

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.02

Rajd Pieszy „Śladami Powstania Styczniowego”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.02 16:00

Taneczne opowieści z Luzikiem

więcej »
18

MIASTO SIEDLCE, 18.02 17:00

Niedzielny Salon Muzyczny – koncert Trio stroikowego

więcej »
19 20 21

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 21.02

Luter i rewolucja protestancka - projekcja filmu w Białej Podlaskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.02 11:00

„Piosenka nie tylko francuska” - koncert Justyny Bacz dla słuchaczy SUTW

więcej »

SOKOŁÓW, 21.02 18:00

Koncert „Impresje podlaskie” w SOK!

więcej »
22

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 22.02 17:00

Pielgrzymowanie szlakiem św. Jakuba. Spotkanie w bibliotece

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 22.02 19:00

Wieczór Chwały w Siedlcach

więcej »
23

ŁUKÓW, 23.02 - 25.02

Zaproszenie na Weekend Małżeński w Łukowie

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 23.02 17:00

Spotkanie regionalne dr. Dariuszem Magierem

więcej »

GARWOLIN, 23.02 18:00

Malarstwo Wielowiejskiego i Bielskiego w „Kotłowni”

więcej »

ŁUKÓW, 23.02 20:00

Łuków: wystawa Adriana Ambroziaka

więcej »
24

ŁUKÓW, 24.02

Krynka: Memoriał Szachowy ks. Tadeusza Białeckiego

więcej »

ŁUKÓW, 24.02

„Grzmią pod Stoczkiem armaty”

więcej »

ŁUKÓW, 24.02

I Memoriał im. Tomasza Trybonia

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.02 18:00

Stare Dobre Małżeństwo w Siedlcach

więcej »

GARWOLIN, 24.02 20:00

Miętne: 9. Wielkopostny Wieczór Młodych

więcej »
25

SIEMIATYCZE, 25.02

5. Siemiatycki Zlot Morsów

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.02 12:00

Smykofonia na Mazowszu - koncert „Zimowy krawacik”

więcej »

SOKOŁÓW, 25.02 15:00

Smykofonia powraca do SOK!

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.02 19:00

Koncert zespołu HAPPYSAD w Siedlcach

więcej »
26

ŁUKÓW, 26.02 12:00

Wyklęci - Niepokonani Ziemi Łukowskiej

więcej »
27 28

MIASTO SIEDLCE, 28.02 10:00

„Podlasie - jego folklor nie tylko taneczny” - koncerty ZPiT ZS „Chodowiacy"

więcej »

Najnowsze Informacje