R E K L A M A


KOŚCIÓŁ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wizytacja Biskupa Siedleckiego w Domanicach
2012-09-12 19:44:07 Artykuł czytany 6419 razy


W środę, 12 września Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski wizytował parafię Nawiedzenia NMP w Domanicach. Po uroczystym ingresie do kościoła w asyście księży z dekanatu domanickiego, Księdza Biskupa powitali przedstawiciele parafian oraz miejscowy proboszcz ks. kan. dr Jerzy Grochowski.


- Najczcigodniejszy Księże Biskupie. W radości i z otwartym sercem stajemy przy swoim Pasterzu, ze świadectwem naszego codziennego życia, trudnościami ale i z nadzieją powstawania realizując powołanie - aby słuchać. W kronice parafialnej czytamy, iż ok. 1596 r. została wybudowana w Domanicach drewniana świątynia filialna parafii Łuków. W 1711 r. utworzono parafię w Domanicach. W roku 1721 do kościoła Domanicach przynależały wsie : Domanice, Czachy, Jagodne, Kaczory, Kopcie, Przywory, Jastrzębie, Gostchorz. Około 1723 r. podmurowano drewniany kościół. Wtedy też, wybudowano przykościelny szpital pełniący rolę przytułku. Szpital ten spłonął w 1777 r. Wzniesienie nowego budynku nastąpiło dzięki staraniom ks. Stanisława Stockiego. 17 grudnia 1848r. poświęcono nowo wybudowany  cmentarz. Dalej kilka dat z historii parafii:
- 1849 r.- pożar kościoła w Domanicach i starania ks. Józefa Sienkiewicza o wybudowanie nowej świątyni;
- 14 maja 1850 r. poświęcenie kamienia węgielnego pod budowę nowej świątyni;
- październik 1850 r. konsekrowanie nowego kościoła przez biskupa Ignacego Lewińskiego;
- 13 kwietnia 1864 r. aresztowanie proboszcza parafii ks. Stanisława Sienkiewicza, przez Rosjan. Zapisano w kronice parafialnej, że w roku 1881 do parafii należało 2780 osób, natomiast w roku 1927 było ich 4400;
- w 1925 r. zakupiono 3 dzwony w miejsce skradzionych w czasie I wojny światowej.
Pracowite były lata 1938 – 1942 w tym czasie dobudowano zakrystię i dwie kaplice obok Ołtarza Głównego a także podłogę wyłożono posadzką terakotową. Parafia tragicznie przeżyła początek II wojny światowej. Pod Domanicami 14 września 1939 rozegrała się nieszczęśliwa bitwa z najeźdźcą. Wówczas poległo wielu rodaków pochowanych na cmentarzu i przy pomniku, a rannych przynoszono do kościoła, który służył jako szpital.
5 września 1984r. obejmuje probostwo ks. Henryka Wetoszka. Wtedy też wykonano następujące prace: wymiana schodów prowadzących na chór, wyłożenie ścian dębową boazerią, wymiana pokrycia wieży kościelnej, otynkowanie kościoła z zewnątrz, odnowienie parkanów kościelnych, renowacja ołtarzy, budowa plebanii, pomalowanie kościoła w wewnątrz i na zewnątrz, wyłożenie trotuaru wokół kościoła kostką brukową, wstawienie nowych witraży do kościoła.
1 lipca 2008 r. proboszczem zostaje ks. kan. Jerzy Grochowski.

Z prac gospodarczych w tym czasie wykonano staraniem moim wraz z parafianami: ponad 500 m2 kostki przy plebanii i kościele, szafy w zakrystii, wymieniono tablice rozdzielczą i oświetlenie prezbiterium; wykonano napęd elektrycznych dzwonów, wykonano ławki w kościele i kaplicy, renowacja ołtarzy, renowacja obrazu „ Przemiennie Pańskie”, ocieplenie sufitów kościoła, pomalowanie kościoła w wewnątrz oraz doprowadzenie wody do pomieszczeń gospodarczych w kościele. Ta materialna działalność pozwoliła zjednoczyć wspólnotę parafialną. Każdej niedzieli i często w dzień powszedni wierni czytają lekcje i śpiewają „psalm”. Wielu parafian przeszło formację z diecezjalnym programem  „Chrzest w życiu i misji kościoła”. Parafianie licznie korzystają z katechez dla Rodziców i chrzestnych  (zawsze w I niedzielę po Mszy św. wieczorowej) i dla młodzieży (II niedziela ); raz w miesiącu uczestniczą w katechezie nauczyciele. Grupa osób uczestniczy w kręgu biblijnym, a czytając i rozważając Słowo Boże wchodzą w komunię z bliźnimi i z Bogiem, czego owocem jest także przedstawienie „Męki Pańskiej”. Letnią porą w Eucharystii niedzielnej uczestniczy ok. 65 % parafian, a zimą 40%. Wielu parafian pracuje w Warszawie wyjeżdżając w poniedziałek rano,  a wracając w sobotę - co osłabia więzi rodzinne; jest także grupa pracująca poza granicami Polski. Są także tacy co toną w alkoholu, a ostatnio po raz kolejny powstała grupa „AA”. W parafii działa schola, a spotkania prowadzi organista Pan Marian Jastrzębski, który także mocno pracuje nad rozśpiewaniem wspólnoty parafialnej. Z parafii pochodzą dwaj księża oraz dwie siostry zakonne. Odprawiane są nabożeństwa „majowe”, „czerwcowe” i „fatimskie”. Przy naszej parafii działają kółka różańcowe, schola, Krąg Biblijny oraz KSM. Szczególnym zwyczajem parafian jest tzw. ,,obchód pól’’, natomiast odpusty przypadają w Święto Nawiedzenia i Niepokalanego Poczęcia NMP. Stajemy, aby słuchać Pasterza Diecezji na drodze tracenia siebie i nawracania - mówił podczas przedstawienia parafii jej proboszcz ks. kan. Jerzy Grochowski.Zobacz zdjęcia w większym formacie

W katechezie do parafian Ksiądz Biskup mówił jak budować prawdziwą wspólnotę z Bogiem oraz drugim człowiekiem. – Współczesna wspólnota jaką jest rodzina, parafia czy też naród, może przeżywać rozproszenie. Szczególnie dotyczy to rozproszenia wewnętrznego, które jest wynikiem nie słuchania jednego głosu. Rozproszenie powoduje również to, że dzisiejszy  człowiek jest zachęcany do troski o sprawy doczesne, do korzystania z liberalnie rozumianej wolności, przez to rozbiciu ulegają podstawowe komórki życia człowieka jakimi są małżeństwo i rodzina. Tymczasem prawdziwej wolności a zarazem jedności uczy nas ukrzyżowany Chrystus. Bóg nie zostawia człowieka samemu sobie, On przychodzi nam z pomocą jako jeden głos, jedno wołanie, jeden znak - mówił Pasterz Kościoła Siedleckiego.


POSŁUCHAJ KATECHEZY:


Po katechezie rozpoczęła się Eucharystia, podczas której Ksiądz Biskup udzielił sakramentu bierzmowania  60 osobom.

- Czytanie z Księgi Proroka Ezechiela jest usytuowane w kontekście rozproszenia, bardzo bolesnego dla Izraela, jakim było wygnanie babilońskie. To doświadczenie skutków nie podążania za jednym głosem, a słuchanie swojego przewrotnego serca. Prorok do tych rozproszonych kieruje orędzie: „zabiorę was z tego rozproszenia, spośród ludów wszystkich krajów i przyprowadzę was z powrotem do waszego kraju”. Tu nie chodzi tylko o geograficzną krainę. Mój kraj będzie tam, gdzie spotkam się z Bogiem. Pan chce nas pokropić, oczyścić od naszych „bożków”, czyli od tego wszystkiego co nas pociąga, poza Bogiem. I dzisiaj w czasach współczesnych takim „bożkiem” może być chęć posiadania albo pieniądz. Następnym jest władza oraz dostosowanie wszystkich do własnej woli. W każdym z nas jest zakorzenione pragnienie rządzenia drugim człowiekiem. My się zaprzedajemy tej władzy i składamy jej hołd. Ostatnim, a zarazem najsubtelniejszym „bożkiem” są uczucia. To wszystko, co wiąże się z przynależnością do drugiego, także z seksualnością, z naszą płciowością. Chcemy, aby przy nas ktoś był, wypełniając nasze pożądanie. To jest wielki „bożek”, który bardzo mocno dzisiaj króluje. Jego władzy poddane są ciała i serca wielu z nas – mówił Ksiądz Biskup.

- Czytanie to kończy się pięknym stwierdzeniem: „Ja będę wam Bogiem, wy będziecie mi ludem”. To jest sprawa przynależności, nie cudzołożnej i obcej. W pełni dokonało się to na krzyżu, kiedy zdradzony przez człowieka Bóg nie odwrócił się, ale przebaczył tym, którzy nie wiedzieli co czynią. To z mocy krzyża zrodził się Kościół. Mocą przebaczenia oraz Ducha Świętego zostali zgromadzeni w jedno ci, którzy wyrzekając się „bożków” pragną żyć w komunii z Bogiem i człowiekiem. Oto z ludzi rozproszonych, Pan uczynił swój Lud, swoją Oblubienicę. Cokolwiek by się nie działo w naszym życiu, nic nam się nie stanie, gdyż będziemy świadomi tego, że przynależymy do Pana. To jest największa tęsknota człowieka, być z kimś – w tym wymiarze ludzkim, ale również w wymiarze nadprzyrodzonym. Wiemy, że jest Ktoś, kto mnie nie opuści, ja do Niego przynależę, nie jestem sierotą. Duch Święty będzie was uczył tej przynależności, a to jest trudny dar. On nieustannie nas wyciąga z tego zamknięcia się w sobie. Młodzi – przyjmijcie ten dar, nie bójcie się z niego korzystać, on będzie wymagał wielokrotnie trudnych decyzji, ale wtedy zobaczycie, że ten dar, ta moc, ta prawda – nie zawiedzie – zachęcał Ordynariusz Siedlecki.

POSŁUCHAJ HOMILII:


Ważnym momentem wizytacji było spotkanie Pasterza Diecezji z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej z Domanic i Olszyca oraz Gimnazjum. Dostojnego Gościa powitali uczniowie oraz panie Terasa Młynarczyk, Agnieszka Urbanek, Gabriela Karpiarz i Grażyna Zabłocka – dyrektorki placówek. W pierwszej części spotkania uczniowie zaprezentowali przedstawianie pt: „Kolorowy parasol”, a w drugiej części Ksiądz Biskup spotkał się z gronem pedagogicznym obydwu szkół i wygłosił katechezę na temat wychowania chrześcijańskiego. Następnym punktem wizytacji było spotkanie z pracownikami Urzędu Gminy w Domanicach. Tam Dostojnego Gościa powitał wójt inż. Jerzy Zabłocki. Spotkanie z księżmi z dekanatu dominickiego oraz odwiedziny jednej z rodzin zakończyły wizytację w parafii Domanice.

ks. Michał Chromiński

[Msz]
wykop


 

foto

Ziarno Słowa dla Małżonków, czyli wielkopostne...
2019-03-11 10:26:54 Kategoria: Kościół

Kochani Małżonkowie! Przed nami nowy okres liturgiczny - Wielki Post.

więcej »

Liturgia Dnia


foto

Praca w podlaskim - czy trudno zdobyć zatrudnienie?
2019-03-21 14:22:40 Kategoria:

Mieszkasz w województwie podlaskim? Z pewnością doceniasz więc bogactwo roślinności, fakt, że miasta tego regionu są spokojne i zadbane a samo województwo dynamicznie...

więcej »
foto

Bądź otwarty na pomoc!
2019-03-21 10:59:27 Kategoria:

W dzisiejszym świecie pogoni za szczęściem, pieniędzmi i chęcią posiadania dóbr materialnych coraz częściej jako społeczeństwo doświadczamy zaburzeń psychicznych....

więcej »
foto

Dokąd na wakacje? 5 najpopularniejszych kierunków...
2019-03-20 11:55:21 Kategoria:

Letnie urlopy i wakacyjne wyjazdy zbliżają się do nas wielkimi krokami. Czy masz już plany na ten czas? Jeżeli nie, to koniecznie poznaj nasze podpowiedzi. I po prostu się...

więcej »
foto

Mezze – znacznie więcej niż przystawki...
2019-03-20 11:43:06 Kategoria:

Słowo „mezze” (także „meze” lub „maze”, a w liczbie mnogiej: „mezedes”) pochodzi z języka perskiego i dosłownie oznacza „smak” albo „przekąskę”....

więcej »
foto

Siedlce: Żłobek JAŚ I MAŁGOSIA zaprasza na Dzień...
2019-03-18 12:16:01 Kategoria:

Już w najbliższą sobotę, 23 marca rodzice maluchów będą mogli zobaczyć jak działa żłobek "Jaś i Małgosia" w Siedlcach. To doskonała okazja, aby zapoznać się z...

więcej »

Co, gdzie, kiedy

w lewoMarzec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

LUBARTÓW, 01.03

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »

RADZYŃ, 01.03

Namiot Wyklętych w Radzyniu po raz drugi

więcej »

ŁUKÓW, 01.03

Łukowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »

RADZYŃ, 01.03

Ulicami Radzynia przejdzie Marsz Żołnierzy Wyklętych

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.03

Zakochani w muzyce - koncert charytatywny w BCK

więcej »

SIEMIATYCZE, 01.03

Włosy to skarb, którym możesz się podzielić – akcja „Włosomania” 1 marca w Siemiatyczach

więcej »

WĘGRÓW, 01.03

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.03

Wystawa malarstwa Weroniki Raczyńskiej

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.03

Biała Podlaska: miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »

RADZYŃ, 01.03

Wkrótce kolejna edycja ulańskiego turnieju piłki ręcznej

więcej »

WŁODAWA, 01.03 13:00

Włodawa: Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.03 17:00

Koncert charytatywny „Zakochani w muzyce”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.03 19:00

Wernisaż wystawy „Świat widziany sercem

więcej »

DROHICZYN, 01.03 20:00

Kabaretowy weekend w Drohiczynie

więcej »
2

KRAJ, 02.03

Wielki Finał Charytatywnego Turnieju DeckenBau „Dzieci - Dzieciom” razem dla Stasia

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.03

Spotkanie duszpasterstwa rodzin w Siedlcach

więcej »

DROHICZYN, 02.03

Diecezjalny Turniej w Piłkę Siatkową KSM Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »

ŁUKÓW, 02.03 11:00

Gmina Trzebieszów: Rajd Pamięci

więcej »

SIEMIATYCZE, 02.03 14:00

Królewski Bal Stulecia w Ciechanowcu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.03 17:00

Wykład dr Anny Mandreli o rtm. Witoldzie Pileckim

więcej »

DROHICZYN, 02.03 19:00

Kabaretowy weekend w Drohiczynie

więcej »

ŁUKÓW, 02.03 20:00

Łuków: Dyskoteka dla dawnej młodzieży

więcej »
3

MIASTO SIEDLCE, 03.03

Plastusiowy pamiętnik i plamy

więcej »

ŁUKÓW, 03.03

Giełda Kolekcjonerów w Łukowie

więcej »

MIĘDZYRZEC, 03.03

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Międzyrzecu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.03 11:00

Spotkanie Grupy Twórczej Fotogram - Z wizytą u krewnych

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.03 11:30

Wodynie: obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »

SOKOŁÓW, 03.03 15:00

Róbmy swoje, czyli Wojciech Młynarski znany i mniej znany

więcej »

SOKOŁÓW, 03.03 15:00

Koncert Orkiestry Dętej OSP Sterdyń

więcej »

SOKOŁÓW, 03.03 17:00

Agnieszka Sitek i Tomasz Mędrzak: „Najlepsze dopiero będzie. Historia humoru w pigułce”

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.03 17:00

Trzy kategorie i trzy soprany

więcej »
4

ŁUKÓW, 04.03

Łuków: sesja Rady Miasta

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.03 12:00

Diecezja siedlecka: Imieniny Bpa Kazimierza Gurdy

więcej »
5

LUBARTÓW, 05.03

XX Ostatkowe Spotkania Zespołów Ludowych „KUSAKI 2019

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.03 17:00

„Muzyczne ostatki przy organach Formentelliego”

więcej »
6

KRAJ, 06.03 10:30

„Potrzeba nowego ustawodawstwa w kontekście polityki wychowania w trzeźwości” - konferencja w Sejmie

więcej »

KRAJ, 06.03 10:30

„Potrzeba nowego ustawodawstwa w kontekście polityki wychowania w trzeźwości” - konferencja w Sejmie

więcej »

GARWOLIN, 06.03 11:00

Zamek w Żelechowie - prezentacja wyników badań archeologicznych

więcej »
7

GARWOLIN, 07.03

Garwolin: koncert z okazji Dnia Kobiet

więcej »

LUBARTÓW, 07.03

75 rocznica pacyfikacji wsi Jamy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.03 18:00

„Puszcza Białowieska. POŁĄCZENIE” - wystawa malarstwa Barbary Bańki

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.03 18:00

Otwarcie wystawy malarstwa Piotra Gajewskiego

więcej »
8

POWIAT SIEDLECKI, 08.03

Rekolekcje wielkopostne harcerzy

więcej »

SIEMIATYCZE, 08.03

Miedzy nami kobietami – Dzień Kobiet w Ciechanowcu

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 08.03

Biała Podlaska: Wystawa fotografii Elżbiety Pyrki

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 08.03

Wernisaż Marceliny Żurek

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.03

Filmowy Dzień Kobiet w NoveKino Siedlce

więcej »

ŁUKÓW, 08.03 14:00

Międzynarodowy turniej w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 08.03 16:00

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na Dzień Kobiet

więcej »

LUBARTÓW, 08.03 18:00

Gdzie ci mężczyźni...

więcej »

POWIAT BIALSKI, 08.03 19:00

Spektakl „Jej wysokość Jadzia”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.03 19:00

Gala operetkowo - musicalowa z okazji Dnia Kobiet już 8 marca na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce!

więcej »
9

LUBARTÓW, 09.03

Gminny Dzień Kobiet w Ostrowie Lubelskim

więcej »

POWIAT BIALSKI, 09.03

Terespol: Dzień Kobiet na sportowo i kulturalnie

więcej »

SIEMIATYCZE, 09.03

Wieczernik w Ostrożańskim Sanktuarium Maryjnym

więcej »

SIEMIATYCZE, 09.03

Dobry wieczór z Pakosińską

więcej »

ŁUKÓW, 09.03

Międzynarodowy turniej w Łukowie

więcej »

POWIAT BIALSKI, 09.03 16:00

Dzień Kobiet z Tomaszem Stockingerem

więcej »
10

MIASTO SIEDLCE, 10.03

Marsz dla Niezłomnych

więcej »

ŁUKÓW, 10.03

Międzynarodowy turniej w Łukowie

więcej »

WĘGRÓW, 10.03

Turniej Strażaków OSP Powiatu Węgrowskiego w Halową Piłkę Nożną

więcej »

MIĘDZYRZEC, 10.03

Dla Ciebie Kobieto, czyli VI Forum Kobiet w Krzewicy

więcej »

ŁUKÓW, 10.03

Niedziela z teatrem - teatr Bajlandia w ŁOK

więcej »

ŁOSICE, 10.03

Święto kobiet w Łosickim Domu Kultury

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.03

Dzień Kobiet w Gminie Siedlce

więcej »

POWIAT BIALSKI, 10.03 12:00

Rozpoczyna się IX Szachowe Grand Prix Terespola

więcej »

ŁOSICE, 10.03 14:00

Lipno: O sytuacji na rynku owoców

więcej »

ŁUKÓW, 10.03 15:00

Gmina Stanin: Gminny Dzień Kobiet

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.03 15:30

Koncert „Damą być – wszystko o kobietach” w wykonaniu Zespołu Artystycznego „Seniorynki”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.03 17:00

Niedzielny Salon Muzyczny - koncert „Moniuszko”

więcej »

ŁUKÓW, 10.03 17:30

„Bajadera” w Kinie Łuków

więcej »
11

SOKOŁÓW, 11.03 18:00

Wystawa Antoniego Wróblewskiego w Galerii DOM

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.03

Akcja krwiodawstwa w Radoryżu Smolanym

więcej »
13

ŁUKÓW, 13.03

Koncert piosenek Edith Piaf „Wieczór w Paryżu

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.03

Dzień Otwarty w siedleckiej samochodówce

więcej »

RADZYŃ, 14.03 15:30

Radzyń: Spotkanie autorskie z Renatą Kosin

więcej »

ŁUKÓW, 14.03 18:00

Łuków: Wielkopostne Spotkanie w kościele Świętego Brata Alberta

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.03 18:00

Wieczór poezji o mężczyznach i... dla mężczyzn

więcej »
15

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 15.03

Zmiana terminu Finału miasta Biała Podlaska w koszykówce dziewcząt

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.03

Dzień otwarty siedleckiej humanistyki

więcej »

ŁUKÓW, 15.03 17:00

Łuków: „100 lat Trójki”

więcej »
16

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 16.03

V Memoriał Kazimierza Rybaka

więcej »

MIĘDZYRZEC, 16.03

Chorały dla Templariuszy

więcej »

ŁUKÓW, 16.03

Nocny maraton pływania w Łukowie

więcej »
17

SIEMIATYCZE, 17.03

Mielnik: Wystawa fotograficzna Krzysztofa Dzierzkowskiego

więcej »

ŁUKÓW, 17.03 10:00

Akcja poboru krwi przy parafii w Hucie Dąbrowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.03 12:00

Smykofonia na Mazowszu - koncert „W chińskim ogrodzie”

więcej »

SOKOŁÓW, 17.03 15:00

SMYKOFONIA w SOK

więcej »

ŁUKÓW, 17.03 17:00

Msza w intencji rodziców w łukowskiej Kolegiacie

więcej »

ŁUKÓW, 17.03 17:00

Wiosenny Koncert Łukowskiej Orkiestry Dętej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.03 18:00

Swing Club na Mazowszu - koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

więcej »
18

WŁODAWA, 18.03 10:00

Wernisaż prac Poli Łubkowskiej

więcej »
19

ŁUKÓW, 19.03 10:30

Urodziny łukowskiej „Trójki”

więcej »

MIĘDZYRZEC, 19.03 17:30

Siła mężczyzny, czy kryzys faceta?

więcej »
20

POWIAT BIALSKI, 20.03

Monografia Gminy Łomazy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.03

Dzień Poezji w bibliotece

więcej »

ŁOSICE, 20.03 10:00

Łosice: XVIII Regionalny Przegląd Piosenki Dzieci i Młodzieży

więcej »

SOKOŁÓW, 20.03 17:00

Sokołów Podlaski: Biblioteka zaprasza na spotkanie przy kawie

więcej »

ŁUKÓW, 20.03 18:00

Łuków: wielkopostne spotkanie z księdzem Rafałem Jarosiewiczem

więcej »

SOKOŁÓW, 20.03 19:00

Jan Jakub Kolski w sokołowskim DKFie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.03 19:00

Niekompletni na nowo

więcej »
21

MIASTO SIEDLCE, 21.03

Debata o siedleckim sporcie na antenie KRP

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.03

Wydział Nauk Ścisłych UPH czeka na wagarowiczów

więcej »

SOKOŁÓW, 21.03

Spotkanie balladowe z Lechem Zakrzewskim

więcej »

RADZYŃ, 21.03 11:00

Ptaki Ziemi Radzyńskiej w „Galerii na Płocie”

więcej »
22

MIASTO SIEDLCE, 22.03

Wernisaż wystawy Krzysztofa Rukasza

więcej »

WĘGRÓW, 22.03 16:00

Mistrzostwa Polski w Kick-Boxingu w Węgrowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 22.03 18:00

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie

więcej »
23

ŁUKÓW, 23.03

Gmina Łuków: szachowy turniej w Krynce

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.03

Wieczór z poezją przy parafii Św. Józefa

więcej »

POWIAT BIALSKI, 23.03

Zalesie: XI Międzynarodowe Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

więcej »

RADZYŃ, 23.03 10:00

Turniej karate w Kąkolewnicy

więcej »

RADZYŃ, 23.03 10:00

Turniej karate w Kąkolewnicy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.03 11:00

Siedlce: Błogosławieństwo lektorów

więcej »

MIŃSK MAZ., 23.03 16:00

Warsztaty wiosennych dekoracji w Mrozach

więcej »

ŁOSICE, 23.03 20:00

Nocny SuperSam w Łosicach

więcej »
24

POWIAT BIALSKI, 24.03

VI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Tuczna

więcej »

MIĘDZYRZEC, 24.03 10:00

Maratony Kresowe startują w Międzyrzecu Podlaskim

więcej »

WĘGRÓW, 24.03 11:00

Odsłonięcie tablic upamiętniających Mieszkańców Gminy Sadowne oraz Rodzinę Lubkiewiczów

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.03 19:00

Happysad zagra w Siedlcach

więcej »
25 26

MIASTO SIEDLCE, 26.03

Dlaczego może nas zainteresować El Greco?

więcej »
27

MIASTO SIEDLCE, 27.03 11:00

Wykład Małgorzaty Szumskiej dla słuchaczy SUTW

więcej »
28 29

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 29.03 17:00

Biała Podlaska: Koncert inaugurujący obchody 70-lecia Zespołu Szkół Muzycznych

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 29.03 18:00

Dekanalne Spotkanie Młodzieży

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 29.03 18:00

Harcerski koncert w Siedlcach

więcej »
30

RADZYŃ, 30.03

Róże Europy wystąpią na radzyńskim RO(C)KOWISKU 2019

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 30.03

Dzień Skupienia w Sanktuarium Św. Józefa

więcej »
31

SIEMIATYCZE, 31.03

13. Otwarty Turniej im. Czesława Burdziuka

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 31.03

Otwarcie wystawy - Skarby nieznane. Niezwykły świat ikon Muzeum Południowego Podlasia

więcej »

Najnowsze Informacje