R E K L A M AWŁODAWA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Profilaktyka z dzielnicowymi
2021-09-25 11:52:34 Artykuł czytany 66 razy


„Żyj i pozwól żyć innym” to hasło Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach których policjanci spotykali się z uczniami placówek oświatowych. Dzielnicowi przypominali dzieciom i młodzieży zasady bezpieczeństwa na drodze i przestrzegali przed ryzykownymi zachowaniami.


Przez cały wrzesień policjanci spotykają się z uczniami szkół, aby rozmawiać o bezpieczeństwie. W tym tygodniu włodawscy dzielnicowi odwiedzili placówki oświatowe w Kaplonosach i Wyrykach. Natomiast urszulińscy dzielnicowi prowadzili pogadanki z przedszkolakami przy Zespole Szkół w Urszulinie oraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Hańsku. Przedsięwzięcia odbyły się w ramach  akcji „Bezpieczna droga do szkoły” oraz Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Policjanci na spotkaniach omawiali zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach publicznych. Mundurowi przypominali jak bezpiecznie korzystać z chodnika oraz pobocza. Policjanci prezentowali też prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię. Oprócz tego dzielnicowi omawiali zasady bezpiecznej jazdy rowerem i podczas przewożenia autem. Dzielnicowi tłumaczyli również dzieciom i młodzieży dlaczego elementy odblaskowe są takie ważne i jak bardzo poprawiają widoczność.                                                                                                                                   

Podczas spotkań policjanci prezentowali także zawód policjanta. Funkcjonariusze opisywali swoje umundurowanie, wyposażenie i tłumaczyli na czym polegają ich zadania. Pogadanki były także doskonałą okazją do przypomnienia zasad korzystania z numeru alarmowego. Uczniom starszych klas policjanci przedstawiali zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Mundurowi tłumaczyli na czym polega cyberprzemoc i przestrzegali przed tak zwanym hejtowaniem, którego konsekwencje mogą okazać się naprawdę poważne.

Bardzo miłym akcentem było wręczenie policjantom przez przedszkolaków z Wyryk własnoręcznie wykonanej pracy przedstawiającej policjanta Ruchu Drogowego.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.REKLAMA
foto

NOWA PRZYCHODNIA RODZINNA W GMINIE SIEDLCE
2021-10-05 11:17:05 Kategoria:

Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o. rozszerzyło ofertę opieki zdrowotnej dla mieszkańców gminy Siedlce oraz regionu. W październiku rozpoczęła działalność...

więcej »

Włodawa

w lewoPaźdzernik 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18

WŁODAWA, 18.10 10:00

Uroczystości w Wyrykach

więcej »
19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Śladami Unitów Podlaskich”
2021-09-30 12:20:33 Kategoria:

Od 4 do 8 października na antenie Katolickiego Radia Podlasie będzie emitowany cykl pięciu audycji poświęconych szkołom znajdujących się na terenie diecezji siedleckiej,...

więcej »


Kondolencje

Najnowsze Informacje