Uczniowie z Dobrynia Dużego odwiedzili Katolickie Radio Podlasie /AUDIO/



mar 2025
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dobryniu Dużym mieli wyjątkową okazję odwiedzić Katolickie Radio Podlasie, gdzie poznali tajniki pracy w mediach radiowych. Wizytę rozpoczęło spotkanie z przedstawicielem redakcji, który wprowadził młodych gości w świat radia, prezentując im zasady funkcjonowania rozgłośni.
Podczas spotkania, które miało miejsce 18 marca, uczniowie dowiedzieli się, jakie zadania pełnią członkowie zespołu radiowego, w tym realizatorzy, spikerzy, serwisanci dźwięku i reporterzy. Mieli również okazję poznać proces tworzenia programu radiowego – od montażu dźwięku po realizację głosu, co pozwoliło im dostrzec, jak wiele pracy i zaangażowania wymaga przygotowanie jednego wydania programu.Kolejnym punktem wizyty było przeprowadzanie wywiadów. Młodzież chętnie podjęła dziennikarskie wyzwanie, pełniąc zarówno rolę rozmówców, jak i reporterów. Okazało się, że doskonale odnaleźli się w roli dziennikarzy, wykazując dużą swobodę i pewność siebie. Po zakończeniu wywiadów przyszedł czas na nagranie materiału radiowego, który można posłuchać poniżej:
Wizyta w rozgłośni była dla uczniów nie tylko fascynującym doświadczeniem, ale także świetną okazją do nauki o wpływie mediów radiowych na codzienność oraz o roli, jaką pełnią w komunikacji społecznej. Wrażenia z tej wizyty na długo pozostaną w pamięci młodych dziennikarzy.
0 komentarze