Puchar Europejskiej Unii Podnoszenia Ciężarów w Bukareszcie: łukowianin wicemistrzem, drużynowe złoto

Sport Śr. 09.10.2024 10:10:09
09
paź 2024

W weekend 4-5 października w Bukareszcie odbył się 10. turniej o Puchar Europejskiej Unii Podnoszenia Ciężarów. Informujemy, iż srebrny medal i tytuł wicemistrza wywalczył wychowanek Olimpijczyka Łuków, Błażej Borkowski! W rywalizacji drużynowej reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce.

Błażej Borkowski zwyciężył, wyrywając 110 kg i ustanawiając rekord życiowy w podrzucie 137 kg. Zawodnik zgromadził 247 kg w dwuboju, co po przeliczeniu na punkty wg Tabeli Sinclaira dało 348,97 pkt. Zwyciężył reprezenta Irlandii, Harrison McGrogan, gromadząc 356,49 pkt.

W Pucharze startowały zespoły narodowe składające się z zawodniczek i zawodników do lat 15, do lat 17 i do lat 20, czyli w formule – młodziczka i młodzik (U15), juniorka i junior młodszy (U17), juniorka i junior (U20).
W rywalizacji drużynowej reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce - po raz piąty!