Wiosna Teatralna: Młode talenty na żelechowskiej scenie


mar 2025
Za nami wyjątkowe teatralne wydarzenie – Wiosenny Przegląd Form Teatralnych, zwany Wiosną Teatralną. 26 marca na scenie widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żelechowie zaprezentowali się utalentowani uczniowie z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta i gminy Żelechów.
Do naszej redakcji nadesłano taką oto relację:„Wiosna Teatralna to wydarzenie, które daje młodym artystom szansę na prezentację talentów aktorskich, wymianę doświadczeń, nabranie pewności siebie oraz integrację międzyszkolną. Widzowie mieli okazję podziwiać barwne występy pełne humoru i ważnych refleksji.
W tegorocznej edycji udział wzięło siedem grup teatralnych. Jako pierwsi wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Goniwilku, którzy zaprezentowali przedstawienie na motywach bajki „Czerwony Kapturek”. Uczniów przygotowała Pani Renata Klimaszewska. Następnie na scenie pojawiła się grupa „Muchomorki” z Publicznego Przedszkola „Pluszowy Miś” w Żelechowie. Przedszkolaki pod kierunkiem Pani Joanny Kordy, Pani Wiolety Chudek i Pani Doroty Głaszcz przygotowały inscenizację słowno-muzyczną pt. „Żegnaj zimo, witaj wiosno”. Jako trzeci wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stefanowie. Młodzi aktorzy, przygotowani przez Panią Edytę Muchę-Dziwiszek i Panią Sylwię Kosińską, zaprezentowali wiersze Jana Brzechwy: „Na wyspach Bergamutach”, „Tańcowała igła z nitką” oraz „Samochwała”. W dalszej kolejności wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Starym Kębłowie, którzy przedstawili spektakl pt. „Kopciuszek – wersja współczesna”. Grupę przygotowały: Pani Joanna Skwarek, Pani Krystyna Zatyka i Pani Elżbieta Bytniewska.
Kolejną grupą, która zaprezentowała się na scenie, byli uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Franciszka Kleeberga w Woli Żelechowskiej. Ich inscenizacja pt. „Wiersze, które lubimy…” wprowadziła widzów w bajkowy świat, nawiązujący do znanych wierszy Jana Brzechwy. Uczniów przygotowały Pani Jolanta Mazurek i Pani Elżbieta Paziewska. Następnie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Żelechowie z przedstawieniem pt. „Nie ma tego złego…”. Spektakl łączył elementy z bajek takich jak „Jaś i Małgosia”, „Czerwony Kapturek” czy „Szewczyk Dratewka”. Grupę przygotowała Pani Urszula Głębicka. Na zakończenie przeglądu wystąpili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie, którzy zaprezentowali inscenizację na podstawie bajki pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Za przygotowanie grupy odpowiadała Pani Izabela Oborska.
Młodzi artyści zachwycili kreatywnością, zaangażowaniem i sceniczną odwagą, wprowadzając zgromadzoną publiczność w wiosenny nastrój. Każda grupa otrzymała podziękowania oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczyła Burmistrz Żelechowa, Pani Krystyna Wieczorkiewicz.”
Dziękujemy za relację i zdjęcia!
Zobacz Galerię
fot. MGOK Żelechów
0 komentarze