Jak wybrać okulary dla dzieci, czyli: Współczesne soczewki to coś więcej, niż tylko korekta wzroku!

Archiwum Wt. 09.05.2023 17:05:10
09
maj 2023

Choć za nami już niemal ćwierć XXI wieku, to wśród pacjentów poradni okulistycznych wciąż pokutują stereotypy dwudziestowieczne. Chodzi konkretnie o taki model myślenia, w którym noszenie okularów ma na celu wyłącznie uzyskanie poprawy ostrości widzenia. Tymczasem nowoczesne okulary mają do zaoferowania dużo więcej, a pamiętać o tym powinni przede wszystkim rodzice, których dzieci mają zdiagnozowaną wadę wzroku.

Przeciwdziałanie postępowi krótkowzroczności

 

To jedna z cech nowoczesnych soczewek okularowych MyCon, oferowanych przez salon Optyka & Okulistyka w Białymstoku. Właściwości optyczne soczewek MyCon zostały zoptymalizowane w taki sposób, że odbijające się od nich światło zogniskowane jest przed siatkówką oka. To bardzo istotny efekt leczniczy, który spowalnia wydłużanie się gałki ocznej nawet o 40%, co zostało potwierdzone oficjalnymi badaniami klinicznymi. Tradycyjne, jednoogniskowe soczewki nie posiadają tej właściwości – światło pada za siatkówką oka, co sprzyja wydłużaniu się gałki ocznej i pogłębianiu krótkowzroczności.


Dlaczego to ważne właśnie u dzieci?

 

Dlatego, że dzieci z wadą krótkowzroczności mają przed sobą całe życie noszenia szkieł korekcyjnych. Zahamowanie procesu wydłużania gałki ocznej to automatycznie wolniejsze pogłębianie się wady wzroku. Okuliści z salonu Optyka & Okulistyka kładą duży nacisk na przekazywanie tej wiedzy swoim pacjentom, a w szczególności rodzicom małych pacjentów, których zdrowie jest wartością najwyższą. Soczewki MyCon są ponadto lekkie, cienkie i nietłukące, co czyni je najlepszymi soczewkami rekomendowanymi dla dzieci.


Optyka & Okulistyka

Transportowa 2b/lok. 5
15-399 Białystok

Godz. otwarcia
Pon-Pt 10:00-18:00
Sob 10:00-14:00

Dane kontaktowe

tel. +48 577 737 890
e-mail: kontakt@optykaokulistyka.pl


Najnowsze informacje

Facebook