Jakie napoje potrafi przyrządzić ekspres do kawy?

Archiwum Wt. 09.05.2023 13:16:44
09
maj 2023

Kiedy wybiera się ekspres do kawy, w naszej głowie zawsze pojawia się jedno, zasadnicze pytanie: czy moje urządzenie będzie w stanie przyrządzić mój ulubiony napar. Wbrew pozorom nie jest to pytanie bezzasadne: dziś producenci ekspresów (w szczególności zaś ekspresów automatycznych) wręcz prześcigają się w ilości naparów, które za jednym kliknięciem przycisku będą w stanie przygotować.

Co ciekawe, w grę często wchodzi już nie tylko kawa - dzisiejszy ekspres do kawy potrafi chociażby zaparzyć herbatę dzięki funkcji gorącej wody, czy nawet uraczyć nas kubkiem kakao lub gorącej czekolady.


Ekspres do kawy - ale jaki?


To pytanie kluczowe, ponieważ na rynku są już dostępne nie tylko proste ekspresy kolbowe i przelewowe, ale również szybko zyskujące na popularności ekspresy automatyczne, jak i wygodne ekspresy kapsułkowe i na saszetki. W zależności od typu ekspresu będziemy zaś w stanie przyrządzić inne typy naparów. To istotny czynnik podczas podejmowania wyboru o zakupie idealnego urządzenia do swojej kuchni. Przejdźmy więc przez poszczególne ekspresy do kawy i ich typy, by uzyskać odpowiedź na postawione w tytule pytanie.