Uczelnia z tradycją, studia z przyszłością

Archiwum Pon. 24.04.2023 06:00:35
24
kwi 2023

Warszawska Uczelnia Medyczna 4 maja rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2023/24. Kandydaci na studia mogą wybrać: pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, fizjoterapię, dietetykę lub kosmetologię.

Kształcimy profesjonalistów. Nasza kadra dydaktyczna to doświadczeni specjaliści danej dziedziny, praktycy legitymujący się także dorobkiem naukowym. Stale rozszerzamy portfel współpracujących z nami na rzecz studentów, renomowanych podmiotów medycznych w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego – mówi dr Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.

Ubiegłoroczna, rekordowa rekrutacja w WUMed potwierdziła rosnące zainteresowanie kierunkami medycznymi i tymi z dziedziny nauk o zdrowiu. Sądząc po ilości pytań spływających już parę miesięcy przed rozpoczęciem przyjęć na studia, myślę że w tym roku będzie podobnie - uzupełnia rektor Dębski.

Najstarsza niepubliczna uczelnia w Polsce prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, licencjackie na kierunku ratownictwo medyczne a także studia licencjackie pomostowe na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym
i niestacjonarnym.

Każdego roku modernizujemy pracownie do praktycznej nauki zawodów medycznych. Nowością jest innowacyjne oprogramowanie do nauki anatomii i czynności ratowniczych oparte na technologii VR, wykorzystywane w wiodących uczelniach na świecie. Unowocześnione zostały pracownie umiejętności pielęgniarskich dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych, pracownie umiejętności położniczych, opieki nad noworodkiem, neonatologii, badań fizykalnych, podstaw ratownictwa medycznego, masażu i terapii manualnej. – informuje prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju WUMed.

Unowocześniono i doposażono również pracownie kosmetologiczne i dietetyczne. Laboratoria języków obcych wzbogacono o nowe technologie niezbędne do efektywnej nauki, także poza uczelnią, na urządzeniach mobilnych.

Warszawska Uczelnia Medyczna to pierwsza, niepubliczna uczelnia wyższa w Polsce. Kształci studentów od 1991r. O wysokim poziomie oferowanej przez WUMed edukacji świadczy m.in. przyznane uczelni już po raz drugi, prestiżowe wyróżnienie dla Instytutu Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych - Certyfikat Akredytacyjny „Studia z Przyszłością”.

Atutem Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka jest także własny kampus: kilkadziesiąt sal wykładowych, pracownie specjalistyczne do realizacji przedmiotów na wszystkich kierunkach, biblioteka, punkt gastronomiczny, sala sportowa, amfiteatr, parking strzeżony, ogrody rektorskie.