Up To Date Festival 2023 - Kameralny Festiwal Muzyki Elektronicznej

Archiwum Pon. 17.04.2023 08:25:03
17
kwi 2023

Osadzenie w lokalnej tkance miasta, nazwiska z całego świata, rozwibrowane dźwięki, muzyka w poszanowaniu dla natury, dwa dni pełne roztańczonych rytmów – tak co roku prezentuje się kolejna edycja Up To Date Festival. Czym twórcy zaskoczą nas w tym roku? Kogo można spodziewać się w line-upie? Gdzie dokładnie odbędzie się czternasta edycja festiwalu? Sprawdźcie sami!

Up To Date Festival – gdzie i kiedy?

Kameralny festiwal muzyki elektronicznej – tak twórcy opisują to ciekawe wydarzenie. Od 13 lat festiwal ma miejsce w Białymstoku. I tak też będzie w tym roku. Już 23 i 24 czerwca stolicą Podlasia zawładną rytmiczne dźwięki. Jak co roku wydarzenie odbędzie się w innej lokalizacji na terenie Białegostoku. Dotychczas były to m.in. Opera, Filharmonia Podlaska, Stadion Miejski oraz Pałac Branickich. Tegoroczne miejsce owiane jest na razie tajemnicą, choć organizatorzy zdradzają, że kluczem do odgadnięcia zagadkowego miejsca jest… Białowieża.

Tegoroczna lokalizacja ma zwrócić uwagę na problemy, z jakimi boryka się natura, czyli zanieczyszczenia, brak poszanowania ze strony człowieka i nadmierna eksploatacja zasobów Ziemi. Twórcy podjęli także współpracę z grupą Electrum, która pochodzi z Białegostoku, aby zredukować wpływ Up To Date na okolicę.

Up To Date Festival – artyści

Czternasta edycja to jeszcze mocniejsze skupienie niż zazwyczaj na muzyce elektronicznej. Formuła secret location, o której wspomniano wyżej, implikuje powrót do korzeni, czyli klasycznych rave’ów. Techno, bass oraz muzyka eksperymentalna połączą się na dwóch klubowych scenach i wprowadzą ciała uczestników w taneczny trans. Kogo więc można się spodziewać na Up To Date Festival?

W ramach nawiązań do muzyki tanecznej scenę i publikę rozgrzewać będą m.in. DJ Slugo, 2 Bad Mice czy Surgeon. Do stylu techno nawiązywać będą np. Zenker Brothers, Mareena, Igor Glushko, Luigi Tozzi czy debiutujący Viels. Ponadto wyczekiwać możecie: Commodo, Dynasonic, Puce Mary, Marii W Horn, Mun Singa czy tajemniczego Civilistjävel – artystę eksperymentalnego o tajemniczej tożsamości. W line-upie znajdziecie również polskich twóców takich jak Moonlight Resort & Spa. Bilety na festiwal znajdziesz na:

Going -> Up To Date Festival 2023

Empik Bilety -> Up To Date Festival 2023


Najnowsze informacje

Facebook