Dzieci i młodzież

Clare Balding - „Koń, który nie chciał się ścigać”

Czytelnia Pon. 15.05.2023 13:14:59
15
maj 2023

Wygrać wielkie zawody na koniu, który nie lubi galopować? Dla dziesięcioletniej Charlie wszystko jest możliwe! Pierwszy tom wciągającej serii dla młodych miłośników i miłośniczek koni.

Charlie Bass mieszka na farmie z rodzicami, dwoma nieznośnymi braćmi, terierem Borysem i krowami o literackich imionach. O koniach i jeździectwie mogłaby opowiadać godzinami, a jej największym marzeniem jest własny kucyk.

Kiedy okazuje się, że rodzinie Bassów grozi sprzedaż ukochanego domu, dziewczynka wpada na niecodzienny pomysł. W jego realizacji może jej pomóc pewien koń wyścigowy. Trzeba tylko sprawić, żeby ruszył z miejsca.

Ciepła i zabawna powieść o pasji, determinacji i empatii – a także o sile płynącej ze współpracy oraz o tym, jak przy okazji pracy z końmi można obłaskawić… starszych braci.

Clare Balding – (ur. 1971) brytyjska pisarka i dziennikarka sportowa, prezeska brytyjskiej Ligi Rugby. Studiowała na Uniwersytecie Cambridge. Pochodzi z rodziny o tradycjach jeździeckich, jest córką słynnego trenera. Sama marzyła o zwycięstwie w gonitwie Grand National i starcie w olimpiadzie. Te marzenia się nie spełniły – ale zarówno w olimpiadach, jak i w najważniejszych wyścigach konnych uczestniczyła jako ceniona komentatorka sportowa. Jej książki odzwierciedlają te doświadczenia – pasję, determinację, a także miłość do sportu i zwierząt.

Tony Ross
– (ur. 1938) uznany brytyjski autor i ilustrator książek dla dzieci. W młodości marzył o jakiejkolwiek pracy związanej z końmi – chciał być dżokejem, kowbojem albo konnym policjantem. Napisał nawet list do Johna Wayne’a z prośbą o rolę w westernie. Jednak w końcu porzucił te marzenia na rzecz studiów w Akademii Sztuk Pięknych w Liverpoolu. Pracował między innymi jako wykładowca na politechnice w Manchesterze i rysownik komiksów. Jego zabawne, kreskowe ilustracje cieszą się sympatią czytelników w wielu krajach, zyskały też uznanie krytyków. Ross otrzymał prestiżową Deutsche Jugendliteraturpreis, był też nominowany do Medalu im. Hansa Christiana Andersena – najważniejszej międzynarodowej nagrody dla twórców książek dziecięcych. W Polsce najbardziej znany z ilustracji do serii o Koszmarnym Karolku i książek Davida Walliamsa.

tłumaczenie: Małgorzata Glasenapp

Przedział wiekowy: 8+

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.